https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

REPORTÁŽ: LOUNGE ZONE

Útulné a veľmi kompaktné átrium v centre Dnepropetrovsk na Ukraine bolo premenené na multifunkčný salónik v záhrade, kde môžete tráviť voľný čas a z pohodlia sedačky obdivovať krásy prírody v malej oáze hlučného mesta.

Premyslený a predsa prirodzene pôsobiaci výber materiálov priniesol nielen vizuálny efekt, ale najmä kvalitu prevedenia celkovej koncepcie záhrady.

Architekti zo štúdia Svoya racionálne izolovali celý priestor od tranzitných budov, vďaka čomu zabezpečili komfortný pobyt pre hostiteľov a ich hostí. Konštrukčné riešenie zabezpečuje možnosti aktívneho oddychu. K dispozícii tu nájdete obývací priestor s plnohodnotným vykurovacím telesom vo forme krbu, veľkoplošnú projekciu pre sledovanie filmov vo vysokom rozlíšení či samostatný priestor na varenie a servírovanie chutných pokrmov. Prostredníctvom vínnej pivnice v blízkosti lounge zóny je očarujúci efekt podávania jedál zaručený. Laserový svetelný projektor s hrou svetla a farby na štruktúrovanom povrchu vytvára zvláštnu atmosféru a tón udalostí.

Cez komplexne riešené vonkajšie a doplnkové osvetlenie máte možnosť sa preniesť do zóny určenej výlučne na relax a načerpanie novej energie. Malý trávnik pri vchode, ktorý je oddelený od susedov živým plotom dopĺňa celkový priestor a slúži ako ihrisko pre deti a ich rozvoj. Architekti sa pri realizácii zamerali na ekologickosť a ochranu životného prostredia a práve z tohto dôvodu siahli po eco-friendly materiáloch ako drevo, lícová tehla, kov a kameň vo forme gabiónov v kombinácii s veľkým množstvom zelene, čím vzniklo atraktívne a oku lahodiace spojenie.

Geometrické usporiadanie plôch je vyvážené použitím rastlín, rôznych štruktúr, textúr a farieb.

Architektonický zámer harmonizácie prepojenia „free time“ priestoru v exteriéri bol maximálne naplnený. Prírodné textúry sú dopĺňané ako medzi sebou navzájom, tak aj s odrazom svetla, tieňa od denného svetla a taktiež nočného osvetlenia. Výber betónových panelov podčiarkuje masívnosť a pevnosť celého priestoru, ktorý je vhodne doplnený loungovým sedením v sivých odtieňoch.

Zvolená strecha s tónovanými sklami a systémom zahmlievania umožňuje vytvoriť príjemné prostredie pod holým nebom aj počas horúcich letných dní. Dynamiku záhrade dodávajú zvolené komponenty a ich vzhľad prirodzene nadväzuje na architektonický ráz domu. Navrhnutý projekt bol privedený do dokonalosti vďaka premysleným detailom, ktoré dotvárajú celkovú atmosféru exteriéru.

 

Architekt: Svoya Studio

Lokalita: Dnipro, Ukraina

Realizácia: 2015

 

AUTOR: TM
FOTO: ALEXANDR ANGELOVSKY