https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

BUNKER PRE DOSPELÝCH - ZÁHRADNÉ IGLU

05.08.2018 │ Túžite po štýlovej zimnej záhrade, letnom altánku, oddychovej zóne či kútiku pre deti? Potom rozhodne uvítate kreatívne riešenie s názvom Garden Igloo, ktoré dáva záhradnému sedeniu nový rozmer. Ide o priehľadnú záhradnú kupolu, ktorou získate chránený súkromný priestor na trávenie voľných chvíľ s rodinou či priateľmi za každého počasia a ročného obdobia. Je to akýsi bunker či domček pre dospelých, kde nájdete útočisko po náročnom pracovnom dni a naplno sa oddáte oddychu!

Záhradné iglu využíva polguľovitý tvar, ktorý tradične vidieť u eskimáckych príbytkoch či typických mongolských jurtách a predstavuje z estetického ale aj technologického hľadiska jedinečnú konštrukciu s ideálnym prenosom zaťaženia a bez nárokov na náročný základový skelet. V prípade záhradného iglu jeho tvar umožňuje prenášať slnečné svetlo vo všetkých uhloch a rovnomerne tak distribuovať teplo dovnútra vzhľadom na počasie, vďaka čomu sa v iglu stále udržuje optimálna teplota. Je vysoké približne 2 metre a tvorí ho podporná konštrukcia s prekrytím, ktoré možno meniť v závislosti od ročného obdobia. Má nízke nároky na údržbu, nepodlieha korózii a použité materiály sú stopercentne recyklovateľné.

V LETE I V ZIME

Záhradné igloo je konvertibilné, čo znamená, že môže byť čiastočné otvorené a pokryté plachtou. Tá je určená na teplé noci a letné dni, kedy vám poskytuje príjemný tieň, ochranu pred nečistotami a zároveň zabezpečuje rovnomerné prúdenie vzduchu dovnútra. Môžete ju však úplne odňať a nahradiť len sieťkou proti komárom. V chladnejších mesiacoch sa pre čo najvyšší komfort a možnosť čo najdlhšieho užívania letná verzia vymení za tvrdený plast, ktorý odoláva silnému vetru až do rýchlosti 62 km/h a tiež záťaži snehu do 40 kg.

ROBUSTNÉ, NO MOBILNÉ

Iglu poskytuje plne mobilnú prevádzku a jednoduché zloženie a rozloženie podobné stavbe stanu či altánku. Môžete ho umiestniť na trávnik, terasu či v blízkosti bazéna alebo preň nájsť stabilné miesto pod korunou stromu a vybaviť ho pohodlným záhradným sedením. Nádherne sa v ňom budú vynímať rôzne kvetiny a dekorácie, no nič nepokazíte akýmkoľvek solitérom či dreveným stolíkom. Ak iglu navyše zabezpečíte osvetlením, môžete ho využívať aj večer a vychutnávať si v ňom romantické posedenie s výhľadom na hviezdy. Iglu sa tak stane originálnym dizajnovým doplnkom vašej záhrady. Vďaka minimalistickému prevedeniu nebude pôsobiť rušivo, naopak príjemne zapadne do každého exteriéru.

AUTOR: PG
FOTO: GARDEN IGLOO