https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

AKO SI VYBRAŤ ZÁHRADNÝ NÁBYTOK?

06.08.2018 │ Elegantný, ľahko udržiavateľný a trendový! Presne taký by mal byť nábytok, ktorý si vyberiete do vašej záhrady. Posedenia na terase tak naberú štýl a príjemnú atmosféru. Nechajte sa unášať tipmi pre aktuálnu letnú sezónu.

S príchodom prvých lúčov a horúcich letných večerov sa mnoho z nás teší práve na možnosť strávenia dní v prírode. Raňajky pri východe slnka, či pohár vína pri jeho západe si môžete splniť vďaka správnemu výberu záhradného nábytku. Kreativite sa medze nekladú, a tak môžete siahnuť po kvalitnom hliníkovom, tradičnom drevenom, obľúbenom ratanovom sedení alebo ich trendovej plastovej alternatíve. Nech už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek možnosť, vždy dbajte na kvalitu jednotlivých prevedení, funkčnosť, odolnosť voči rôznym poveternostným vplyvom, dĺžku záruky či na praktickosť uskladnenia

HLINÍK, RATAN ČI ŤAHOKOV?
Je aj naďalej hitom sezóny a ponúka vysokú variabilitu vyskladania podľa vlastných predstáv a dispozičných možností. Je ľahko kombinovateľný s tropickým drevom či dotváraný textilným polstrovaním v rôznych odtieňoch. Najväčšou výhodou tohto typu záhradného posedenia je bezpochyby jeho ľahká údržba, pri ktorej si vystačíte s vodou a jednou handričkou. Hliník je odolný voči slnku, dažďu a dokonca aj snehu. Navyše nehrdzavie, takže s jeho kvalitou budete nadmieru spokojní.  Materiál ako umelý ratan sa neustále teší veľkej obľube, a to najmä pre jeho vhodnosť umiestnenia ako na vonkajšiu terasu, tak aj do zimnej záhrady či obývačky. Má pevnú ľahkú hliníkovú konštrukciu s plášťom z umelého ratanu a veľmi nízku hmotnosť. Vďaka minimálnym požiadavkám na údržbu sa oň prakticky nemusíte starať. To isté platí aj pre nábytok z ťahokovu, ktorý je nielen ľahký, ale aj pevný, odolný a bezúdržbový. 

TRADIČNÉ DREVO
Pokiaľ ste zástancom tradičnej remeselnej výroby je pre vás ideálnou voľbou práve drevo. Odvďačí sa vám svojou univerzálnosťou a odolnosťou voči neustále meniacim sa trendom. Pri kúpe dreveného stola dbajte na dôležitosť hrúbky dosky, aby bol stôl dostatočné pevný a stabilný. V prípade, že vyberáte stoličky či kreslá, zamerajte sa na ich ergonómiu tvarovania sedadla a operadla pre komfortné a zdraviu prospešné sedenie. Nábytok z teakového dreva vás poteší svojou výnimočnou kvalitou. Čisté línie a ostré hrany dodávajú nábytku dizajnový punc, pričom prostredníctvom mäkkých vankúšov môžete atraktívnym spôsobom podčiarknuť celkovú komfortnosť sedenia.

PLASTOVÝ NÁBYTOK NEMUSÍ BYŤ NUDNÝ
Mýty o jednotvárnosti plastového záhradného nábytku sú dávno zažehnané, a tak dnes máte k dispozícii takmer nekonečné množstvo farebných prevedení a dizajnových variácií s plnou funkčnosťou v tej najvyššej kvalite. Kombinujte plastové stoličky s drevenými stolmi a naopak, ľahko tak dosiahnete prírodnejší nádych a výsledný efekt vás očarí. Neviete sa rozhodnúť pre jeden alebo dva odtiene? Nevadí! Vytvorte si eklektickú zostavu plnú života a paletu farieb, ktorá oživí každú jednu terasu.

AUTOR: TM
FOTO: RODA, PAOLA LENTI, LIGNE ROSET, DRIADE, JV POHODA, PRODOTTI