https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
  • S Janem Krejčím z Dorsis o skrytých zárubniach a minimalizme
  • S Janem Krejčím z Dorsis o skrytých zárubniach a minimalizme
  • S Janem Krejčím z Dorsis o skrytých zárubniach a minimalizme
  • S Janem Krejčím z Dorsis o skrytých zárubniach a minimalizme
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

S Jánom Krejčím, z Dorsis, o skrytých zárubniach a minimalizme

Elegancia v interiéri sa v každom období prejavuje inak – súčasnosť praje jednoduchosti a estetickej čistote. Svoje k tomu má čo povedať aj spoločnosť DORSIS, český výrobca prémiových skrytých zárubní. S jej konateľom Janem Krejčím sme sa rozprávali nielen o kráse minimalizmu, ale hlavne o skrytých zárubniach. Tie totiž predstavujú jeden zo základných štýlovotvorných prvkov moderného interiéru, aj keď – ako vraví Jan Krejčí – ich hlavným poslaním je „nebyť ¨ vidieť. 

Aký trend vnímate v interiérovom dizajne a architektúre všeobecne?
Ako výrobci dverných systémov vidíme v Dorsis trendy sprostredkovane vďaka spolupráci s architektami, developermi a zákazníkmi. Máme šťastie, že se podieľame na moderných projektoch a môžeme zblízka vnímať zásadnú úlohu minimalizmu na súčasnú architektúru. Hoci je to koncept rozvinutý pred osemdesiatimi rokmi, jeho štýl je aplikovateľný dnes viac, ako kedykoľvek predtým - vrcholne dizajnový, moderne praktický a pritom nedominantný. 

Prečo ste sa v Dorsise začali venovať práve skrytým zárubniam? 
Osobne som naozaj rád, že Dorsis rastie v dobe, ktorá vyznáva minimalizmus. Obdivujem dizajnovú jednoduchosť a funkčnosť, kde v segmente dverí predstavujú skryté zárubne ideálne riešenie. Dvere so skrytými zárubňami sú vhodné pre moderné bytové a hotelové projekty, takisto aj kancelárske budovy. Skrátka predstavujú jeden zo základných prvkov súčasného interiérového dizajnu. 

V čom spočívajú výhody skrytých zárubní?
Skryté zárubne predstavujú krásne aj funkčné dizajnové riešenie dverného otvoru - zárubňa aj pánty zostávajú skryté, krídlo dverí je zarovnané v jednej rovine so stenou. Na nás je iba voľba dizajnu dverí. Z pohľadu konštrukcie a techniky ponúkajú dvere so skrytými zárubniami kompletnú škálu možností využitia - sú vhodné na zabudovanie do murovaných stien a sádrokartonových priečok, univerzálne pre otváranie dovnútra aj von, s priechodovou výškou až 3500mm, teda až po strop väčšiny bežných interiérov. Výhodou oproti klasickým obložkovým zárubniam je rozhodne jednoduchá aplikácia  stierky, tapiet, obkladov v lícujúcej strane krídla a nižšia nutnosť údržby všetkých hrán presahujúcích rovinu steny. 

Čo je najdôležitějšie zohľadniť pri výbere dverí? 
Zákazníci najradšej riešia dizajn krídla dverí, architekt samozrejme dokáže zohľadniť praktickú stránku. Je nutné sa zamyslieť, kde sú dvere umiestnené – či sú vhodnejšie otváravé alebo posuvné dvere, majú odolávať vlhkosti v kúpeľni, alebo tlmiť hluk v tichej zóne bytu? Chceme inštalovať doplnkové technické vybavenie, napríklad skryté samozavierače, magnetické zarážky? Je jednoducho dobré si uvedomiť, že dvere montujeme natrvalo, preto je potrebné venovať dostatočný priestor voľbe správneho dizajnového aj  technického riešenia, oplatí sa to.

Ako funguje spolupráca Dorsisu so stavebníkmi?
Spolupráca so stavebníkmi aj architektmi je pre nás zásadná. Nechceme vyrábať prefabrikované zárubne, naším štandardom je voľba riešenia na mieru každému projektu na Slovensku i v Čechách. Z toho dôvodu sa usilujeme o možnosť spolupráce už pri príprave stavby,  kedy je inštaláciu dverných systémov Dorsis potrebné riešiť v dostatočnom časovom predstihu, pred dokončovacími prácami. Architektom aj stavebníkom je k dispozícii náš tím špecialistov, vývojárov aj regionálnych manažérov, ktorí spolupracujú na konkrétnych projektoch.  
Vášnivo obdivujeme minimalizmus a dizajn, ale nikdy neustupujeme od nárokov na prémiovú kvalitu a remeslo. Vieme, že za nami zostáva nielen kvalitný produkt, ale aj precízna inštalácia, čo je pre zákazníka kľúčové.

www.dorsis.sk 
 

S Janem Krejčím z Dorsis o skrytých zárubniach a minimalizme
S Janem Krejčím z Dorsis o skrytých zárubniach a minimalizme
S Janem Krejčím z Dorsis o skrytých zárubniach a minimalizme
S Janem Krejčím z Dorsis o skrytých zárubniach a minimalizme