Hotel International

Drevené Poklady - Daniel Karpiš

24. 7. 2014  /  Autor: AM, MD  /  Foto: Daniel Karpiš - VAUU 

Predstavujeme vám jeden z najvýraznejších dizajnérskych talentov, ktorý momentálne na Slovensku máme. Daniel Karpiš povýšil remeslo na umenie, jeho srdcový materiál – drevo – pretvára na kusy, ktoré vyrážajú dych. Založil vlastnú značku VAUU, v rámci ktorej pracuje okrem iného aj s esteticky vysoko hodnotným korenicovým drevom. Dokonale opracované solitéry dodajú každému interiéru unikátny charakter. Porozprávali sme sa s ním o jeho tvorbe, inšpirácii a vízii do budúcnosti.

Čo je ťažiskom vašej tvorby – na ktorý aspekt bývania sa sústreďujete najviac a najradšej, s čím sa môže na vás obrátiť zákazník?

Dnes je pre nás hlavným ťažiskom tvorba atypického interiéru. Konkrétne mňa ako dizajnéra najviac zaujímajú realizácie kúpeľní - drevená sanita , na ktorú sa špecializujeme. Veľmi ma teší využívanie odpadového dreva a tvorba z neho. Už dlhší čas pracujeme na vývoji eko bývania s organickým dizajnom. Nepotrvá dlho a predstavíme konkrétne prototypy a ťažisko tvorby sa rozšíri o sekciu kompletných eko realizácií.

Aké boli vaše začiatky, čo bolo tým podnetom, ktorý vás priviedol k tejto sfére bývania?

S drevom ako materiálom som sa stretol už mladom veku u starkého v dielni. Láska k drevu a objavovanie jeho možností mi ostali doteraz. Nadčasové vnímanie tohto multifunkčného a ľahko dostupného materiálu bolo hlavným podnetom na výskum a vývoj pre bežných ľudí nepochopiteľných vlastností dreva. Následné úspechy boli hnacím motorom pre ešte zložitejšie projekty drevených vaní. 

Zaujíma vás čo ďalšie nám Daniel Karpiš prezradil? Viac sa dočítate v najnovšom čísle magazínu Trendy Bývanie Jún/Júl 2014

 

Súvisiace články:

TRADÍCIA V NADČASOVOM DREVENOM PREVEDENÍ