Hotel International

9 KROKOV K HARMONICKEJ SPÁLNI PODĽA FENG ŠUEJ (2. ČASŤ)

04.10.2018 │ V prvej časti článku o spálni zariadenej podľa zásad Feng šuej sme si povedali o správnom výbere postele, jej orientácií, farbách a doplkoch, akými sú rastliny a obrazy. Dnes sa pozrieme spoločne na umiestnenie psálne v rámci priestoru, na energetické číslo a iný nemenej podstatné zásady, ktoré zo spálne urobia oázu oddcyhu, pokoja, harmónie a relaxácie.

5. ENERGETICKÉ ČÍSLO

Orientácia hlavy pri spaní by mala byť v s súlade s energetickým číslom človeka. Neplatí teda pre všetkých všeobecná zásada, že najlepšou orientáciou pri spaní je hlava na sever. Energetické číslo, ktoré je rozdielne pre mužov a pre ženy, sa vypočítava z dátumu narodenia a delí ľudí na východnú a západnú skupinu. Pre východnú skupinu je vhodný sever, východ, juh alebo juhovýchod. Záleží od konkrétnych možností priestoru. Pre západnú skupinu je zase vhodná orientácia na západ, juhozápad, severozápad či severovýchod. Ak je jeden z dvojice z východnej skupiny a druhý zo západnej, treba voliť vyhovujúci smer postele podľa ďalších kritérií. Je vstup do bytu alebo domu orientovaný vhodnejšie pre muža alebo pre ženu? Ak pre ženu, potom posteľ orientujte podľa mužovho Kua čísla a zasa naopak.

6. NOČNÉ STOLÍKY

Pri manželskej posteli by mali z oboch strán stáť nočné stolíky uchovávajúce iba predmety k spánku. Znamená to, žiadne mobilné telefóny či prenosné počítače. Tie by sa mali nachádzať čo najďalej od hlavy. Tiež sem nepatria žiadne predmety súvisiace s pracovnými povinnosťami, či dokonca účty čakajúce na zaplatenie. Vhodné je mať po ruke plnospektrálny zdroj svetla na čítanie pre čo najnižšie namáhanie očí. Pridanie doplnkového osvetlenia vo forme sviečok vytvára príjemnú relaxačnú atmosféru po namáhavom dni.

7. SVETLO A VZDUCH

Osvetlenie riešte podľa možnosti z viacerých zdrojov. Denné svetlo s možnosťou tlmenia intenzity závesmi je v spálni rovnako dôležité ako umelé osvetlenie. Ako hlavný zdroj umelého svetla v spálni skúste použiť krištáľové lampy vnášajúce energiu Zeme v jej najčistejšej podobe.

8. TEXTÍLIE

Prírodné materiály bytových textílií dodávajú interiéru vyššiu užívateľskú hodnotu, syntetické vlákna sú zasa praktickejšie z hľadiska údržby a protipožiarnej odolnosti. Obzvlášť vhodné sú mäkké koberce pri posteli, ktoré prepožičiavajú priestoru spálne jemnosť a pohodlie. Posteľné obliečky z prírodných materiálov v zemitých odtieňoch sú vo všeobecnosti najvhodnejšie.

9. UMIESTNENIE SPÁLNE

Spálňa by sa nemala nachádzať nad priestorom garáže alebo inak rušivého priestoru. Často je dôležité posúdiť priestor spálne z hľadiska prítomnosti rušivých geopatogénnych zón. Tie totiž môžu spôsobovať rušivý spánok a podporovať vznik vážnych ochorení. Z pohľadu majstra Feng Šuej je rovnako dôležité, kde sa spálňa v rámci pôdorysu bytu alebo domu nachádza a aká energia v nej z hľadiska časového Feng Šuej v danej perióde prevláda.

← 1. ČASŤ

AUTOR: LH
FOTO: ARCHÍV REDAKCIE