https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
  •  absolute_towers_2_mad-tomarban
  •  absolute_towers_2_mad-tomarban
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

Absolute Towers

Tak znie názov najnovšej obytnej dvojice mrakodrapov v kanadskom meste Mississauga, ktoré získali ocenenie CTBUH za najlepšiu výškovú novostavbu v Amerike. Už stihli dostať aj prezývku: domáci ich láskyplne volajú Marilyn Monroe.
Prečo práve Marilyn? Vraj preto, že je dobre vyvinutá a má ladne zvlnené krivky ako jej točiace sa šaty pri tanci. Pod autorstvo tejto novej dominanty sa podpísal mladý pekinský architekt Ma Yansong, zakladateľ firmy MAD Architects. Hovorí o vytvorení futuristickej architektúry, skĺbenej so súčasnou interpretáciou východného ducha a prírodného motívu. Novodobé organicky paralelne zatočené dvojičky majú 56 a 50 poschodí. Pravidelný raster objektov, ktoré sa zľahka otáčajú o 360 stupňov zhora nadol, podčiarkujú plynulo nadväzujúce balkóny.
 
 
Na rozdiel od väčšiny vežovitých stavieb majú tieto dve každé poschodie riešené rozdielne, žiadne sa neopakuje. Stavba sa ukončila koncom augusta a väčšina obyvateľov je už nasťahovaná. Záujemcovia o byty sa prihlásili z celého sveta, najviac však z Dubaja.

Autor: Lucia Jakubová

Foto: MAD ARCHITECTS

 

Celý článok nájdete v tlačenom vydaní magazínu Trendy Bývanie (september - október 2012).

 

 absolute_towers_2_mad-tomarban
 absolute_towers_2_mad-tomarban

"Zmeny v tradičnej architektúre sú povolené len ak ide o zlepšenie. V opačnom prípade treba zachovať tradíciu. Popravde, aj to čo je stovky rokov staré má silnejšie puto než lož, ktorá kráča po našom boku."
Adolf Loos
Architekt

Informácie