https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

AKO BY MOHLA VYZERAŤ VAŠA KÚPEĽŇA SNOV?

Kúpeľňa je priestor, ktorý má svoje charakteristické využitie a musí byť dokonale funkčný! Aby ste sa v nej cítili naozaj dobre, plnila to, čo od nej očakávate - bola pre vás skutočnou oázou relaxácie, mala by byť aj správne zladená. Ako farebne, tak aj zvoleným štýlom.

Inšpirujte sa unikátnymi kúpeľňovými konceptami, ktoré pre vás pripravila společnost SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE. Poradíme vám, ako zladiť vybavenie kúpeľne tak, aby výsledný dojem pôsobil harmonicky, s jednotiacimi prvkami vo zvolenom dizajne a štýle. Od obkladov na stenách, cez dlažbu, sanitárnu keramiku, vodovodné batérie, až po kúpeľňové doplnky. Či už zatúžite po atmosfére francúzskeho vidieka alebo naopak, vyhľadávate napr. industriálnu strohosť, v Siku si nájdete to „svoje“.

Nechajte sa inšpirovať. 

 

Zariaďte si kúpeľňu v štýle Provence

Nechajte sa inšpirovať štýlom francúzskeho vidieka. Farby inšpirované prírodou, svetlé tóny, krémová, biela alebo aj šedá sú to pravé. Siahnite po drevenom nábytku vo vidieckom štýle. Ľahko morené drevo, s patinou či s oprskaním. K nemu patrí podlaha z dosiek, kameňa alebo tehiel. Kľúčovú úlohu zohráva správna voľba doplnkov. Chýbať by nemali kvalitné tkaniny, ľanové alebo bavlnené, v krémových alebo smotanových odtieňoch. Pre romantické duše sú správnou voľbou aj drobné kvetinové vzory. Vykúzlite s nimi útulnú atmosféru plnú vznešenosti a zážitkov.

KÚPEĽŇA S NÁDYCHOM VIDIEKA

Výborným základom pre vidiecky štýl je využitie vzhľadu pálených tehál, dreva či dosiek s puncom patiny. Ak pridáte štýlový drevený kúpeľňový nábytok s umývadlom v tvare vedra, navodíte tú správnu atmosféru vidiecky ladenej kúpeľne. Drevo, drevený nábytok a pálená tehla sú základom vidieckeho štýlu. Ak pridáte  štipku patiny a známku „ošarpanosti“, nespletiete sa. To všetko sa vám bude hodiť a navodí správnu atmosféru vidiecky vyzerajúceho interiéru.Stavte na jemné tóny v pastelových farbách,  kombinujte s bielou, krémovou alebo jemne sivou.Ak dodržíte tieto základné pravidlá country štýlu a zladíte obklad imitujúci pálené tehly s podlahou z dreva alebo dlažbou vo farbe teracota,  štýlovým nábytkom a dekoráciami pomocou bronzových doplnkov, pretnete cieľovú pásku! Dýchne na vás príjemná atmosféra vidieka.

S nádychom přírody

 

Drevo, prírodné materiály a nekonečné množstvo ich (viac ako precíznych) imitácií neprestáva fascinovať. A vždy v kúpeľni vytvoria nádych wellness štýlu a na vás dýchne pohoda a útulnosť. Príjemná atmosféra. Miesto pre zaslúžený relax po náročnom dni. Nechajte vyniknúť absolútne dokonalému drevenému povrchu, prírodnej kresbe dreva i jeho nostalgickej patine na podlahe i na stene a kombinujte ho s čistou jednoduchou líniou zariaďovacích predmetov, najlepšie v bielej farbe.

 

 

 

 

Harmonické plynutie energie 

Kúpeľňa podľa princípov Feng Shui vôbec neznamená, že sa musíte zriecť krásneho, moderného dizajnu - naopak! Kúpeľňa je pre nás dôležité miesto, mala by nám byť zdrojom energie a oázou pokoja. A práve optimálne zariadenie priestoru podľa filozofi e Feng Shui nám poskytuje nemálo možností, ako to dosiahnuť. Vzdušnosť a svetlo sú rovnako dôležité ako prívetivé farby a harmonická kompozícia jednotlivých zariaďovacích predmetov. Ak máme rôzne možnosti, ako osvetliť priestor, môžeme optimálne reagovať na našu aktuálnu náladu a potreby.

 

 

 

 

 

 

 

Kúpeľňa v industriálnom štýle

Sebavedomý štýl, plný charakteru a rafinovanosti. Nie je pre každého. Presne taký je industrial. Štýl inšpirujúci sa v starých priemyselných prevádzkach a dávno opustených továrenských halách. Vysoké stropy, presklené plochy, rámové konštrukcie, obnažené rúrky, staré továrenské závesné lampy či reflektory. Práve to prináša želaný efekt. 

Kúpeľňové koncepty vás môžu inšpirovať pri hľadaní vlastného unikátneho štýlu pri stavbe či rekonštrukcii novej kúpeľne. Budeme sa tešiť, ak vás nejaký z našich konceptov osloví a inšpiruje, a my Vám budeme môcť urobiť radosť. Tešíme sa na vašu návštevu v sieti predajní SIKO.

 

www.siko.sk/koncepty

 

 

"Dizaj­néri vytvá­rajú poria­dok v cha­ose. Dokážu jasne komu­ni­ko­vať myš­lienky pro­stred­níc­tvom orga­ni­zo­va­nia a mani­pu­lo­va­nia slov a obráz­kov. "
Jeff Veen
Autor

Informácie