Hotel International
Hotel International

28 ROKOV V TOKAJI

3.10.2018 | Od tých najsuchších cez polosladké až po Tokajskú výberovú esenciu, ktorá obsahuje 219 g prírodného cukru na liter vína. Vo vínnom portfóliu rodinnej firmy Ostrožovič nájdete vyše päťdesiat odrodových, značkových a tokajských vín v rôznych kategóriách a prívlastkoch, ktoré získavajú ocenenia po celom svete. Manželia Ostrožovičovci už 28 rokov obhospodarujú na Tokaji 58 hektárov vlastných rodivých viníc, preto ak patríte k milovníkom dobrého vína, práve teraz je správny čas vydať sa na vínnu cestu do jedného z najznámejších vinárskych krajov.

Vinárstvo Ostrožovič  spol s r.o. z Veľkej Tŕni je najstaršou rodinnou firmou na slovenskom Tokaji.

Založili ju manželia Jaro a Jarka Ostrožovičovci v roku 1990. Po ukončení Vysoké školy zemědělské v Lednici na Morave sa Jaro vrátil domov a jeho spolužiačka z Moravy, vtedy už manželka, Jarka, išla žiť na Tokaj spolu s ním.

Začiatky podnikania neboli jednoduché. Zopár drevených súdkov  v novej pivničke, ktorú vybudovali z novomanželskej pôžičky a tri riadky vinice. Tak začali budovať značku Ostrožovič.

V roku 1993 ako prví priniesli na slovenský trh reduktívne spracované tokajské  odrody Furmint, Lipovinu a Muškát žltý.

V roku 1997 začali medzi prvými na Slovensku používať systém riadenej fermentácie, regulovanej počítačom. Reduktívne vyrobené vína z tokajských odrôd hrozna zrazu začali byť svieže, piteľné a s ovocnosťou pripomínajúcou chuť hrozna.

Od začiatku podnikania sa snažili scelovať a kupovať rozdrobené pozemky na Tokaji a v roku 2000 začali postupne vysádzať a obnovovať staré vinohrady. V štyroch etapách výsadieb vysadili do dnešného dňa vyše 40 hektárov nových viníc.

Ostrožovičovci vedia, že víno sa rodí už vo vinici. Obhospodarujú na Tokaji 58 hektárov vlastných rodivých viníc a ich vína získavajú ocenenia v celom svete.

V malebnom rodinnom vinárstve Ostrožovič vo Veľkej Tŕni nájdete celé zázemie pre svoje cesty za vínom. Tokajský dom v osem hektárovom areáli slúži pre stretnutia, školenia aj rodinné oslavy.

Päťsto metrov tokajských pivníc, vykopaných v sopečnej vyvreline, tufe, očarí tajuplnými chodbami a degustačnými miestnosťami. Umelecké diela, vytesané v stenách pivnice a firemný archív, plný vzácnou plesňou obrastených fliaš, dotvárajú historickú atmosféru.

Penzión v areáli firmy so štrnástimi izbami poskytuje štýlové ubytovanie vo vidieckom  duchu . Dostupné sú všetky výdobytky modernej doby ako WIFI, TV SAT, jacuzzi  a bazén, v lete vyhrievaný slnečnými kolektormi. Poteší aj fľaša vína na izbe grátis.

Firma Ostrožovič, aj keď je na samom východe Slovenska je malou oázou na slovenskom TOKAJI, ktorá si návštevu určite zaslúži. 

Ing. Jaroslav Ostrožovič – Ostrožovič spol s r.o.

Nižná 233, 076 82  Veľká Tŕňa

+421 908 996 040, email: odbyt@ostrozovic.sk

www.ostrozovic.sk/eshop

"Dizaj­néri vytvá­rajú poria­dok v cha­ose. Dokážu jasne komu­ni­ko­vať myš­lienky pro­stred­níc­tvom orga­ni­zo­va­nia a mani­pu­lo­va­nia slov a obráz­kov. "
Jeff Veen
Autor

Informácie