https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

PODMANIVÉ TEPLO AJ V ZIME

16.1.2019 │ Ako každé ročné obdobie i zima nám prináša plnú náruč zážitkov z rôznych oblastí života. V poslednej dobe nás čoraz viac priťahujú aktivity spojené so zimnými športami a následným relaxom vo wellness zariadeniach. Práve zima ponúka najvyšší kontrast pre potešenie z horúcej vírivky alebo návštevy saunového sveta.

Ľudské telo a duša priam bažia po horúcom kontraste počas chladných zimných dní. Každý, kto spája svoj zimný oddych s čerstvým horským vzduchom podvedome vyhľadáva viac ako inokedy ubytovanie spojené s kvalitným wellness zariadením ako je vírivá vaňa či saunový svet v podobe suchej sauny, infra sauny, prípadne parnej sauny. Každé z týchto zariadení ponúka širokú škálu príjemných pocitov a uvoľnenia a sú priam potrebné pre načerpanie nových fyzických i duševných síl. 

Základným štandardom dobrého horského hotela je v dnešnej dobe kvalitný wellness spĺňajúci najvyššie nároky klientov na oddych, rozmanitosť, funkčnosť, hygienu a s tým spojené služby. Tieto nároky a štandardy sa postupne prenášajú i do privátnej sféry a začína byť bežným štandardom, kedy prítomnosť vírivej vane, rôznych druhov sáun, prípadne interiérového bazéna je súčasťou nielen súkromných horských chát, ale i rodinných domov. Všetky tieto wellness zariadenia totiž svojou existenciou pomáhajú k zvyšovaniu imunity človeka.

Pre výber realizácie každého wellness zariadenia je nesmierne dôležité vybrať si správneho dodávateľa, ktorý naplní požiadavky komplexného, jednoduchého či zložitého riešenia. Návrh a projekt sú základom pre verejný i privátny wellness. Na základe projektu a požiadaviek na úpravy okolia, vrátane požiadaviek na inžinierske, siete začína samotná realizácia. Výstavba verejného i privátneho wellness je náročný proces a predpokladom pre jeho úspešnú realizáciu je skúsený a zodpovedný dodávateľ, ktorý sa postará o komplexnú realizáciu vrátane dôležitých detailov. Samozrejme, ako v každej sfére i tu platí inančné hľadisko. Treba si uvedomiť, že wellness zariadenia nám majú robiť radosť po niekoľko dlhých rokov a desaťročí, a preto je dôležité tomu prispôsobiť i výber jednotlivých produktov na základe ich kvality a renomovaných výrobcov, počínajúc od kvality saunovej pece, cez jej ovládanie, kvalitu použitých materiálov ako je drevo a obklad až po techniku na dezinfekciu vody v bazéne a vírivej vani.

"Ľudské telo a duša priam bažia po horúcom kontraste počas chladných zimných dní."

 

Všetky povrchy a zariadenia vplývajú totiž priamo či nepriamo i na naše telo, ktoré je s nimi v styku. Pozor si treba dávať najmä na zariadenia vyrobené vo východnej Ázii, ktorých kvalita veľakrát nedosahuje kvalitu európskych štandardov. Ideálne je spojiť sa s dodávateľom na základe referencií a na základe jeho odbornosti nadviazať spoluprácu o dodávke wellness zariadenia a následnom pravidelnom servisovaní. V každom prípade, či už v rodinnom dome, horskom hoteli či chate sa wellness stáva prirodzenou súčasťou každého, komu záleží na vlastnom zdraví a zdraví členov rodiny. Každá sauna a vírivka totiž výrazne prispieva k zvyšovaniu imunity ľudského tela. Ideálne je tieto zariadenia navštevovať pravidelne v rámci rituálu a pri každej príležitosti ich využiť. Stanú sa neoddeliteľnou súčasťou nášho života a už nebudú len v pozícii horského luxusu.

AUTOR: ĽD
FOTO: VIKING WELLNESS DESIGN