https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

KONCERT HVIEZD NA PREKRÁSNEJ OBLOHE VĎAKA ZIMNEJ ZÁHRAD

29.11.2018 │ Potrebujete vo svojom najintímnejšom okolí miesto, kde sa aspoň na chvíľu ukryjete pred okolitým svetom? Hľadáte priestor, ktorý bude napĺňať vaše najosobnejšie požiadavky a poskytne vám útočisko kedykoľvek to budete potrebovať? Zimná záhrada je tým správnym riešením.

Relatívne nízke vstupné náklady pri výstavbe a realizácii zimnej záhrady sa vám v konečnom dôsledku vrátia niekoľkonásobne späť. Stačí si len vybrať tú správnu alternatívu, ktorá bude vašim požiadavkám vyhovovať najviac.Základom je vybrať si správny materiál, z ktorého bude vytvorená samotná konštrukcia miestnosti. Slovo miestnosť sme zvolili zámerne – pri dodržaní základných konštrukčných pravidiel totiž môže zimná záhrada pre váš domov poskytnúť úplne novú, špecifickú a plnohodnotne funkčnú miestnosť.

Pridaná hodnota vďaka drevu

Vráťme sa však späť k materiálom skeletu zimnej záhrady. Na výber máte hneď niekoľko možností. Či už ide o populárne drevo, hliník či kombináciu týchto dvoch materiálov – akýkoľvek výber vám zaručí výborné izolačné vlastnosti, vďaka ktorým si vašu zimnú záhradu budete môcť užívať aj v tých najstudenších mesiacoch.

Ak je pre vás najdôležitejšia tepelná izolácia, je účelné si zvoliť viackomorový hliníkový profil, ktorý je síce finančne nákladnejší, no oproti plastovým konštrukciám vám prinesie väčší estetický pôžitok pri navzájom porovnateľných izolačných vlastnostiach. Zimná záhrada, ktorá predstavuje kombináciu drevenej vnútornej nosnice s vonkajším hliníkovým opláštením poteší všetkých milovníkov dizajnu. Špeciálne tvarovanie a kombinácia materiálov profilov s prerušeným tepelným mostom zlepšujú tepelnoizolačnú schopnosť kovových konštrukcií a ich využitie v presklenej architektúre je preto univerzálne.

Ak si okrem praktických vlastností zakladáte aj na estetických nárokoch, v tom prípade siahnite po starej osvedčenej klasike. Drevená konštrukcia zimnej záhrady v kombinácii s veľkými sklenenými prvkami bude zárukou toho, že vaša zimná záhrada získa ďalší, bonusový rozmer navyše. Nevýhodou dreva je fakt, že je „vďačným prostredím“ pre nepriaznivé javy, ktoré spôsobuje vplyv vonkajších činiteľov, ale aj hmyz a iné škodlivé živočíchy. Chrániť sa voči tomu vyžaduje zvýšené investície a zvýšenú pozornosť pri starostlivosti o konštrukcie takéhoto typu. Výber materiálu určeného na konštrukciu záhrady si nenechávajte na poslednú chvíľu. Myslite naň už pri výstavbe základov terasy či balkónu, ktorý bude tvoriť podklad zimného priestoru. Nikto nebude namietať, ak strechu označíme za najkrajší a najpríťažlivejší bod zimnej záhrady. Pri plánovaní preto myslite aj na to, že presklená strecha, vďaka ktorej chceme byť čo najbližšie k exteriéru a nádherným hviezdam počas zimných mesiacov, musí byť v prvom rade bezpečná a funkčná.

Dôvody, prečo povedať zimnej záhrade áno

V 17. storočí boli zimné záhrady výsadou výhradne zámožnej časti obyvateľstva. Ich prítomnosť v obytnej zóne bola znakom bohatstva a vysokého spoločenského postavenia majiteľa. Zimné záhrady si v tom čase mohli dovoliť iba šľachtické rody či bohatí mešťania. Tí, samozrejme, tieto priestory veľmi na relax nevyužívali – služobníctvo im tam väčšinou iba pestovalo exotické rastliny a ovocie z tých najvzdialenejších kútov sveta. Hoci sa časy dávno zmenili, niečo z minulosti tu v súvislosti so zimnými záhradami predsa len ostalo. Práve ona môže byť správnou symbiózou pre vaše predstavy luxusu a funkčnosti priestoru, ktorý chcete naplniť nápadmi a správne investovaným voľným časom.

Zimnú záhradu môžete v prvom rade využívať ako svoju súkromnú pracovňu, jedáleň či oddychovú zónu. Naplňte ju kvetmi a cíťte aj v zime závan teplých jarných či letných dní. Neholdujete flóre a máte iné záľuby? Urobte si zo zimnej záhrady, povedzme, vašu súkromnú kinosálu s projektorom alebo vlastné hudobné štúdio s profesionálnou reproduktorovou zostavou. Vaši priatelia určite ostanú príjemne šokovaní, keď si živý koncert vašej obľúbenej rockovej či jazzovej skupiny pozriete – napríklad na Silvestra – priamo pod jasnou oblohou plnou hviezd… Tí najnáročnejší dovedú priestor zimnej záhrady do absolútnej dokonalosti umiestnením sauny alebo vírivky. Luxusným a príťažlivým riešeniam sa medze nekladú – zimné záhrady popustia uzdu vašej fantázii úplne naplno. Preto neváhajte a nechajte sa inšpirovať rôznymi nápadmi či radou odborníka. Útulný a vysnívaný priestor zimnej záhrady naozaj stojí za námahu a investíciu.

AUTOR: MB
FOTO: HLADIK/SOLARLUX