https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

EXTRAVAGANCIA V GLAMOUR KÚPELNI

28.09.2018 │ Pre všetkých, čo sa rozhodli pre priestor, ktorý bude rozmaznávať telo aj zmysly, prichádza luxus v podobe lesku a kvalitne vypracovaných detailov. Vaša kúpeľňa sa stane miestom relaxu s atmosférou wellnessu, ktorý si môžete dopriať každý deň.

Lesk materiálov

Obkladu a dlažbe v tomto prípade vládne lesk. Pri voľbe vysokého lesku je ideálny obklad so vzhľadom mramoru. Dojem luxusu a elegancie rovnako dokáže navodiť mozaika, ktorá navyše skvelo hrá s doplnkovým či s intímnym osvetlením. Môžete ju kombinovať s veľkoformátovým obkladom a dlažbou. Najčastejšie sa volí krémová, zlatá alebo biela farebnosť, doplnená o tmavšie odtiene hnedej alebo šedej. Zaručeným úspechom je dominancia čiernej farby v spojení so zlatými alebo striebornými akcentmi. Vylúčené samozrejme nie sú ani ornamenty. 

Zrkadlo - čím väčšie, tým lepšie 

Dve umývadlá vedľa seba sú dnes už štandardom. V takejto kombinácii vytvárajú priestor pre umiestnenie najväčšieho možného zrkadla. Okrem toho, že ide o veľmi efektný prvok kúpeľne, postará sa aj o optické zväčšenie miestnosti. Čím väčšie zrkadlo a správnejšie umiestnenie, tým väčšia bude samotná kúpeľňa pôsobiť. Podsvietenie a premyslené smerovanie zrkadla zabezpečí presvetlenie kúpeľne v tmavých miestach. Náročnejší môžu siahnuť po zrkadle s vyhrievanou fóliou, vďaka ktorej ušetria čas a nemusia čakať, kým sa zrkadlo odrosí. Dostupné sú aj zrkadlá s bezdotykovým spínačom podsvietenia alebo digitálnymi hodinami. Tvar zrkadla zvykne byť veľmi jednoduchý, to sa však o jeho ráme povedať nedá. Glamour si zaslúži efekty a bohaté zdobenie. V kúpeľni v tomto štýle je potrebný aspoň jeden dominantný prvok, ktorý neunikne žiadnej pozornosti. Jeho základné vlastnosti sú: veľký, lesklý, zlatý, ornamentálny a kombinácie všetkých spomenutých.

Kam s úložným priestorom 

V kúpeľni ho veľa nie je treba. Zabudnite na police preplnené šampónmi a sprchovými gélmi. Na odkladanie využite priestor pod umývadlami. V blízkosti vane alebo sprchového kúta sa hodí jednoduchá polička. Praktické využitie nájdu vešiaky na uteráky. Zaujímavým riešením úložného priestoru sú objekty, ktoré sa do kúpeľne bežne neumiestňujú. Vďaka priestrannosti kúpeľne v nej tak vynikne napríklad luxusná stolička, lavica alebo kreslo, ktoré pri rannej či večernej sprche prakticky poslúžia ako odkladací priestor.

Hra svetiel 

Kombinácia svetiel je veľmi dôležitá. Nikdy neviete či budete mať náladu na ostré svetlo, tlmené, farebné alebo takmer žiadne. Bodové svetlo je vhodné nad poličky a miesta, kde zvýrazní rohy a obrysy miest, na ktoré dopadá. LED podsvietenie zvýrazní najmä zrkadlo. Pri jeho rozmeroch je estetickým, ale vďaka svojej úspornosti aj ekologickým riešením. Náročný klient sa určite pozastaví nad myšlienkou svetelného hviezdneho neba priamo nad vaňou. Samostatne stojaca lampa predstavuje neprehliadnuteľný doplnok a zároveň funkčný prvok v interiéri kúpeľne. Pri rozhodovaní či sa na osvetlenie kúpeľne hodí aj visiaci luster alebo nie, žiadne pochybnosti nie sú na mieste. Lesk krištáľov alebo kovu je to, čo kúpeľni dodáva nádych luxusu. Kúpeľňa v štýle glamour nadobúda použitím prvkov ako luster, kreslo, alebo stolík vzhľad obytnej miestnosti.

Relaxujte...

Tlmené svetlo pozitívne vplýva na uvoľnenie nášho organizmu. Čím je osvetlenie silnejšie, tým je človek aktívnejší. Tlmením svetla sa organizmus akoby spomaľoval a dostavuje sa uvoľnenie a relax. Pri menej výraznom osvetlení je pre nás príjemné aj svetlo sviečky. Svetlo musí byť dostatočne silné na to, aby priestor, v ktorom sa pohybujeme nepôsobil temne. Odporúča sa mäkké a teplé svetlo namiesto chladného. Z psychologického hľadiska je potrebné dbať na to, aby boli rohy miestnosti osvetlené a neostali tmavé. Relax a uvoľnenú atmosféru v kúpeľni dosiahnete kombináciou svetiel, príjemnej hudby a vône. Najideálnejším miestom pre oddych v kúpeľni je vaňa. Keďže pri tomto štýle sa miestom nešetrí, výborne vynikne vaňa na nožičkách. Môže byť aj vsadená do podlahy. Svojou veľkosťou a umiestnením zväčša v strede kúpeľne tvorí dominantný prvok.

AUTOR: ZS

FOTO: ATLAS CONCORDE, BISAZZA, GLASS DESIGN ITALY, MAISON VALENTINA, ARCHÍV REDAKCIE