Hotel Color

PAZNAUN - ISCHGL: ZIMNÁ SEZÓNA NA DOSAH

13.09.2018 │ Aj keď v ovzduší cítime ešte len jeseň, zimné strediská susedného Rakúska sa už pripravujú na ďalšiu lyžiarsku sezónu. Exkluzívne pre vás sme otestovali obľúbené stredisko PAZNAUN - ISCHGL, v ktorom vám splnia všetky vaše sny.

GALTÜR

Galtür je unikátnym konceptom zimných športov, kde si na jednom mieste môžete vychutnať najlepšie podmienky pre lyžovanie, snowboarding a bežecké lyžovanie s dychberúcimi scenériami Tirolských Álp, ktoré sú známe svojou jedinečnou krásou. Stredisko ponúka niekoľko typov zjazdoviek vhodných pre rodiny, detské ihriská, lyžiarsku školu a rôzne iné atrakcie, vďaka čomu ho môžeme právom označiť za „family-friendly“. Nájdete tu 40 kilometrov zjazdoviek s prepravou okolo 13 000 osôb za hodinu, čo v praxi znamená minimálnu dobu čakania v rade na lanovky. Pokiaľ hľadáte ubytovanie s dobrou dostupnosťou na svah, určite navštívte Panoramatenne hotel Almhof, kde vďaka panoramatickým oknám zažijete okúzľujúci výhľad na okolité majestátne hory a iste oceníte bohatú rôznorodú kuchyňu.

KAPPL

Kappl priťahuje návštevníkov z celého sveta najmä pre svoje rozsiahle zjazdovky, pohodlné lanovky a pre svoju priateľskú infraštruktúru ideálnu pre rodiny s deťmi. Špeciálnou atrakciou je dobrodružný park Sunny Mountain, ktorý je situovaný uprostred areálu a zabezpečuje zábavu pre všetkých návštevníkov. Nájdete tu detskú zjazdovku, lyžiarsky kolotoč, magické koberce, snežné jaskyne a mnoho ďalšieho. Kappl však nie je len strediskom pre rodiny s deťmi, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Ponúka tiež kvalitné podmienky a trate pre fanúšikov bežeckého lyžovania. Pokiaľ ste freeridovým nadšencom, určite by ste mali vyskúšať freeridové kurzy lyžiarskych škôl, kde vám inštruktori ukážu tie najlepšie miesta pre jazdu v panenskom snehu. A každý utorok si môžete pod hviezdnou oblohou vychutnať magický pocit z nočnej sánkovačky, kde zažijete kopec neopísateľnej zábavy.

SEE

Aj keď z hľadiska rozlohy je See o niečo menšie stredisko, stále má čo ponúknuť svojim návštevníkom. Vychutnať si tu môžete až 41 kilometrov kvalitných zjazdoviek rôznych úrovní, 9 moderných vlekov a od minulej sezóny aj 20 novonainštalovaných snežných diel. Nezáleží, či ste začiatočník, pokročilý alebo profi jazdec, každý z vás si príde na svoje. See je tiež skvelým tipom pre milovníkov freeridu, nakoľko vzhľadom na svoju polohu ponúka nadpriemerné snehové podmienky počas celej sezóny. Pokiaľ ste rodina s malými deťmi, nájdete tu niekoľko zaujímavých atrakcií či kvalifikovanú lyžiarsku školu, kde vaše ratolesti dostanú tie najlepšie základy lyžovania a snowboardingu. A ak po celodennej lyžovačke zatúžite po kvalitnej gastronómii, rozhodne by ste nemali obísť reštauráciu Gratli a Skybar, kde je na prvom mieste služba zákazníkom.

ISCHGL

Ischgl je nepochybne strediskom prestíže, kde na zjazdovke bežne stretnete slávnu osobnosť, je však známy vysoko kvalitnými službami, o čom svedčí aj rekonštrukcia lanovej dráhy Palinkopf. Vychutnať si tak budete môcť plne prepracovaný dizajn, ergonomické vyhrievané sedadlá a maximálny komfort vďaka minimálnemu hluku či vibráciám.

AUTOR: TM
FOTO: TRENDY MEDIA, © TVB PAZNAUN – ISCHGL