https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

DVERE, KTORÉ VÁM ZMENIA POHĽAD NA SVET

31.08. 2018 │ Rafinované detaily! Aj to je glamour štýl, ktorý sa stal trendom interiérového dizajnu a postupne ovládol modernú domácnosť. Dosiahnuť neobvyklé, vkusne sexy a zároveň luxusné a elegantné zariadenie domácnosti pritom môžete aj za pomoci šikovných funkčných prvkov, akými sú dvere. Tie môžu byť elegantné, minimalistické, ale tiež rafinovane luxusné. Nazrite do sveta glamour cez originálne dvere!

Hoci je glamour štýl dizajnom lesku, honosu, elegancie a luxusu, typický pôvab, kúzlo a príťažlivosť vás môže ohromiť i jednoduchosťou. Jednoduchosťou vo voľbe neutrálnych farieb, materiálov a tvarov a ich vhodnou kombináciou s výrazným nábytkom a doplnkami. Vyžaduje si to však uvážené a premyslené ladenie detailov. Ako východiskový bod si pritom môžete zvoliť práve dvere, od ktorých budete odvíjať celkové zariadenie miestnosti. Dvere samé o sebe môžu byť determinantom glamour priestoru, preto pokojne siahnite po výraznejších farbách a prevedeniach. Zvolený dizajn potom aplikujte na vybraných prvkoch miestnosti. 

Či už je to obklad steny, nábytok alebo drobné predmety, ktorých vzájomné vizuálne zladenie interiér štýlovo naladí. Dvere však môžete nechať splynúť so stenou alebo im priznať nenápadný vzhľad. Aby si zachovali kontakt s glamour priestorom, dodajte im ozdobné kľučky so zlatým akcentom či v ľahkej patine alebo im priznajte rôzne prelisy a reliéfy. Výsledný efekt bude ohromujúci. Glamour štýl preniká do všetkých miestností domácnosti, preto sa nebojte takéto nadčasové dvere okrem obývačky priniesť aj do kúpeľne, spálne, chodby či šatníka.

Trpíte vášňou pre starožitnosti? V interiéroch v glamour štýle môžete objaviť rôzne štýly nevynímajúc starožitné predmety. Hodnotný kus nábytku, ktorý si už čo-to zažil nemusí byť preto zrelý na vyhodenie. V kombinácii hoci aj s lacnejšími bazárovými objektmi, a to vo výrazných zlatých či strieborných farbách, ale i v elegantnej bielej či červenej farbe, váš interiér nadobudne „chic look“. K dokonalosti ho dovedie už len správny výber dverí v barokovom či rokovom štýle v bielych alebo tmavším tlmených farbách. Pokiaľ sa zameriate na nadčasovosť a kvalitné spracovanie, ušetríte v budúcnosti mnoho času i financií a možno sa raz aj tieto dvere stanú pôvabným starožitným kúskom vašej domácnosti s nenahraditeľnou hodnotou. 

Glamour je nielen elegantný a luxusný, ale tiež vysoko praktický. Váš štýlový interiér preto efektívne dotvoria posuvné minimalistické dvere, ktoré vo vás i vašich hosťoch nechajú pocítiť príťažlivosť, pôvab, ale i sofistikovanú jednoduchosť. Ich funkčnosť sa obzvlášť prejaví, ak potrebujete ušetriť nejaký ten priestor. V každom správnom glamour interiéri nesmie chýbať veľké zrkadlo, voľne opreté o stenu alebo osadené v luxusnom vyrezávanom ráme. Priestor opticky rozšíri, presvetlí a dodá tú správnu glamour eleganciu. Úlohu takéhoto funkčno-pôvabného prvku však môžu prebrať aj presklené dvere. Miestnosť nádherne otvoria a spolu so zrkadlom elegantne prepoja celý interiér.

AUTOR: PG
FOTO: ARCHÍV REDAKCIE, PRUM