Záhradníctvo LOSKOL
Záhradníctvo LOSKOL

REPORTÁŽ: DOÑANA VILA V SOTOGRANDE

27.1.2019 │ Preneste sa s nami na okamih do krásneho slnečného Španielska a zabudnite na zimu vďaka podmanivej reportáži z Doñana Vila. Nádherná vila sa nachádza v slepej uličke mesta San Roque, v štvrti Sotogrande, v srdci prírodného parku Los Arconocales. Sotogrande je iba 20 minút od Marbelly, Puerto Banús a gibraltárskeho letiska. Štvrť je jedným z najznámejších rezidenčných projektov v Európe vzhľadom na jej polohu, klímu a infraštruktúru. Nájdete tu 4 najväčšie golfové ihriská v Európe, prístav na jachting, plážové kluby, množstvo reštaurácii, medzinárodnú školu, značkové obchody a mnoho ďalšieho.

Vďaka tomu, že je obklopená dubovým lesom a perliacimi vodnými fontánami, je vila oázou súkromia a pokoja. Pre najčistejší architektonický štýl boli vnútorné priestory zariadené a upravené ako celok, kde krajina, exteriér, architektúra, dekorácie, a ostatné elementy sú súčtom hodnôt pre harmóniu vily. Je rozdelená na tri podlažia. Prízemie s priamym vstupom na záhradu a nádherným bazénom, suterén s kúpeľmi, telocvičňou, vínnou pivnicou a horné poschodie so spálňami.

Pozývame vás na prechádzku veľkolepými záhradami a očarujúcim interiérom. Dom má pozoruhodný moderný vstup, ktorý prináša svetlo a priestor do vstupnej haly. Dvojnásobná výška stropov a využitie najmodernejších materiálov ako je sklo, jemné drevo a mramor na podlahy vás ľahko zvábia do tohto nádherného domova.

Fantastická spálňa: krb počas zimy, súkromná terasa počas leta, hydromasážna vaňa a obrovská šatňa. Skutočný luxus, ktorý stojí za povšimnutie. V suteréne objavíme nezávislý priestor na cvičenie tela i duše. S viac ako 2000m štvorcovými k dispozícii je vhodný hlavne na voľný čas, relax a šport: vlastné fitness centrum, jacuzzi, súkromné kino a nahrávacie štúdio. Nad priestrannou vstavanou jacuzzi sa rozprestiera pás svetiel, ktorý vytvára atmosféru hviezdneho neba. Netreba zabudnúť ani na priestrannú garáž, ktorá ulahodí každému zberateľovi luxusných áut.

Sklo je určujúcim elementom, ktorý do priestoru vnáša vzdušnosť, nádhernú svetelnosť a slobodu pohybu. Z každej časti dýcha vycibrený vkus pre komplexnosť. Symetrickosť španielskeho architektonického skvostu prináša uspokojenie aj pre najnáročnejšie oko. Línie sú čisté, hladké a pokojné ako hladina luxusného bazéna, ktorý umocňuje atmosféru pohodlia.

Dizajnéri navrhli kompletný domáci automatický systém. Umožňuje ovládať a aktivovať celý elektronický systém, zapínanie alebo vypínanie jednotlivých spotrebičov či elektrických súčastí domu pomocou diaľkového ovládania. Jednoduchosť použitia a užitočnosti robia z tohto prepojeného domu sen pre tých, ktorí si túžia kúpiť nový dom. Projekt Doñana sa stáva bezpečnejší, pohodlnejší a jednoznačne lacnejší v údržbe. Oslovil by aj vás?

AUTOR: MD
FOTO: RK-ARCHITECTS

"Zmeny v tradičnej architektúre sú povolené len ak ide o zlepšenie. V opačnom prípade treba zachovať tradíciu. Popravde, aj to čo je stovky rokov staré má silnejšie puto než lož, ktorá kráča po našom boku."
Adolf Loos
Architekt

Informácie