https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

NECHAJTE SA UNÁŠAŤ VÍROM RELAXÁCIE

12.11.2018 │ Chceli by ste si častejšie užívať vírivú masáž v pohodlí domova, ale neviete ako na to? Vírivé vane už dávno nie sú len výsadou wellness centier, a tak sa tento sen môže stať aj vašou realitou.

Blahodarné účinky teplej vodnej masáže a prehriatia na ľudské telo sú známe a využívajú sa viac než dvetisíc rokov. Každá z vírivých vaní má prepracovaný systém trysiek, ktorý zaručuje špeciickú starostlivosť pre vaše telo, vďaka čomu sa budete po každom kúpeli cítiť oddýchnutý a plný elánu. Vybrať si dnes môžete z rôznych dizajnov či materiálových prevedení. Čisté línie, jemnosť vírivých vaní a ich tvar môžete kombinovať napríklad s dreveným obkladom panelov. Ak však túžite po dokonalom odpočinku, ale z cien za vírivé vane sa vám točí hlava, máme pre vás plnohodnotnú alternatívu v podobe nafukovacích vírivých bazénov. Manipulácia s takýmto typom vírivých vaní je jednoduchá, a to najmä vďaka ich ľahkosti a mobilite. Odolná konštrukcia zvládne aj nižšie teploty, a tak si môžete relax vychutnať aj počas zimného obdobia. Vírivé bazény sú konštruované tak, aby vydržali používanie aj v exteriéroch. K bazénu sú dostupné aj nafukovacie kryty a ochranné kryty so zipsom, ktoré by ste mali nainštalovať vždy, keď vírivý bazén nevyužívate, zamedzíte tak padaniu nečistôt do vody a zároveň tým bazén ochránite.

Požiadavky pre inštaláciu sú jednoduché, vystačíte si so štandardným napätím 230V, avšak vyžadujú sa 16A prúdové ističe. Na elektrickej prípojke od bazéna je samostatný prúdový chránič, ktorým sa zvyšuje bezpečnosť používania bazéna. Ak je pre zapojenie bazéna nevyhnutné použiť predlžovací kábel, uistite sa, že spĺňa podmienky na vonkajšie použitie a že je rovnako určený pre prúd 16A.

Vírivý bazén musí stáť na pevnej podložke, ktorá je hladká a vyrovnaná. Ak by podlaha pod bazénom nebola rovná a hladká, môže dôjsť k jeho poškodeniu. Podložka pod bazénom musí odolávať vlhkosti a podlaha okolo bazénu by mala mať protišmykový povrch, aby nedochádzalo k zraneniam z pošmyknutia. Termo podložka, ktorá sa natiahne pod bazén je samozrejme súčasťou vybavenia. Pre napustenie vírivého bazéna vám postačí záhradná hadica, ktorou zabezpečíte prívod vody. Na vypustenie bazéna je však nevyhnutné zabezpečiť odtok vody prostredníctvom odtokovej hadice, ktorá sa nasmeruje do odpadu. Nafukovaciu vírivú vaňu môžete umiestniť prakticky kdekoľvek, mali by ste však zohľadniť jej hmotnosť, ktorá sa môže pohybovať od 670kg do 1240kg, netreba však zabúdať ani na hmotnosť osôb, ktoré ju budú využívať.

V prípade, že sa rozhodnete vírivý bazén umiestniť v interiéri je dôležité dbať na to, aby bola miestnosť dostatočne vetraná, nakoľko sa v jeho okolí vyskytuje väčšia vlhkosť. Rovnako nevyhnutné je tejto skutočnosti prispôsobiť aj výber obkladov, ktoré by mali byť odolné voči vlhkosti.

AUTOR: TM
FOTO: ARCHIV REDAKCIE, MARIMEX