https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

Sporenie je opäť v kurze

V minulosti sme na Slovensku vždy inklinovali k sporeniu (na horšie časy). V posledných rokoch však záujem o sporenie predbehol záujem o rýchlejšie riešenia – vďaka výhodným úverom (zvlášť na bývanie). Tie sú ešte stále dostupné, no ekonómovia už zdvíhajú varovný prst... Horšie časy sú možno za dverami, a tak je najvyšší čas opäť sa vrátiť k osvedčenému sporeniu.

Napokon, prečo nie, ak existuje prémiové stavebné sporenie, ktoré umožní získať viac každému. Nová ponuka stavebného sporenia s W-prémiou predstavuje bezpečnú investíciu s garantovaným ročným výnosom až do výšky 9 % za rok, a to aj v prípade nestability finančných trhov. Ide 4 novinky v ponuke Wüstenrot stavebnej sporiteľne so širokým využitím nasporenej sumy, nielen na bývanie. 

Na výber je prémiové sporenie bez dohodnutej doby sporenia alebo prémiové sporenie s dohodnutou dobou sporenia na 3 roky, 6 rokov či 9 rokov. Súčasťou týchto produktov je aj možnosť získať štátnu prémiu 2,5 % z vkladov (max. 70 €/rok). 

Kto uprednostní uzavretie stavebného sporenia na dobu neurčitú, získa zmluvu bez poplatkov za uzatvorenie, vedenie účtu, ročný výpis, aj bez poplatku za zrušenie zmluvy. Produkty s dohodnutou dobou sporenia na 3, 6 alebo 9 rokov je možné dojednať za jednotný poplatok za uzavretie zmluvy len 20 € a so základným úročením 0,3 % p.a. K úroku získa každý klient, bez vekového či príjmového obmedzenia, tzv. W-prémiu. Tá predstavuje pri prémiovom sporení dohodnutom na 3 roky 0,7 % z ročného vkladu (spolu získate 1 % ročne), v prípade 6-ročného prémiového sporenia 6 rokov je W-prémia 2,7 % (s úrokom spolu 3 % ročne) a pri dohodnutej dobe sporenia 9 rokov dosahuje až 6,2 % (spolu zúročenie až 6,5 %), a to s garanciou počas každého kalendárneho roka do uplynutia dohodnutej doby sporenia. Spolu so štátnou prémiou tak môžete svoje vklady ročne zhodnotiť o 2,8 % pri sporení bez viazanosti, o 3,5 % pri 3-ročnom, o 5,5 % pri 6-ročnom a dokonca až o 9 % pri 9-ročnom prémiovom sporení.

A to bez akéhokoľvek rizika z investovania a s možnosťou následného získania výhodného úveru na bývanie. Stavebné sporenie má význam aj ako perspektívne sporenie pre deti s dvojakou poistnou ochranou grátis. Výšku a periodicitu vkladov si regulujete podľa svojich možností. Sporenie je prínosom aj pre žiadateľov o hypotéku – na preukázanie vlastných zdrojov potrebných pre získanie úveru v požadovanej výške. Vďaka nadštandardne vysokému úročeniu vkladov, ktoré poskytuje Wüstenrot, má sporenie význam aj pre klientov bez nároku na štátnu prémiu. Je výrazne vyššie než na bežnom účte. Preto, čím skôr začnete, tým lepšie pre vás. Na zachovanie si životného štandardu aj v nepriaznivejších časoch je dobré mať niečo nasporené a prípadný úver byť schopný splácať nielen dnes, ale dlhodobo.

www.wuestenrot.sk, *6060 (0850 60 60 60)