Hotel Color

ATMOSFÉRA PRASKAJÚCEHO DREVA S KRBOM NA PLYN!

17.5.2017 - Milujete energiu ohňa a teplo domova zhmotneného v horiacom krbe, no nemáte čas na starostlivosť, ktorú si vyžaduje krb na drevo?

Odpoveďou na hektický spôsob života sú dnes krby na plyn s keramickou imitáciou skutočných polien, ktoré plne zachovávajú kúzlo praskajúceho ohňa a vám poskytujú maximálne pohodlie pri zakurovaní a údržbe. Hoci je leto za dverami a viacerí z vás ukončili vykurovaciu sezónu, ak túžite po dlhých zimných večeroch v spoločnosti šálky horúceho čaju a praskajúceho ohňa, na stavbu a konštrukciu krbu by ste mali myslieť už teraz.

Krb v súčasnosti už nie je len zdrojom tepla a nezávislou alternatívou kúrenia, ale najmä symbolom pohody, príjemnej atmosféry a tiež výrazným estetickým prvkom domácnosti. Spoločnosť HT Design vytvorila kolekciu moderných krbov Gas True Vision, určenú pre všetkých tých, ktorí nedajú dopustiť na čaro praskajúceho dreva, no odrádza ich náročnejšia údržba spojená s jeho užívaním.

 

Verná imitácia

Kolekcia plynových krbových vložiek prináša verné prevedenie spaľovania dreva v krbe na plyn. Vďaka keramickým polenám, ktoré si zachovávajú autentický vzhľad dreva počas celej doby užívania dosiahnete v miestnosti vierohodnú atmosféru krbu na drevo. Dojem podporuje aj pahreba vyrobená z tepelne odolného materiálu, ktorý sa rozžeraví do červena, ale nezhorí.  Na výber sú dokonca dva drevené sety. Rozhodnúť sa môžete medzi imitáciou čerstvo naštiepaného a priloženého dreva alebo pre ohnisko tvorené jemne obhorenými polenami.

Maximálny komfort

Plynové krbové vložky poskytujú jedinečný komfort pri kúrení. Jednoduchosť zakurovania a regulácie si získa aj tých najnáročnejších. Podľa požiadavky užívateľa možno regulovať výšku plameňa, a to hneď dvomi spôsobmi. Okamžite pomocou diaľkového ovládača alebo prostredníctvom termostatu zabudovaného v diaľkovom ovládaní, ktorý zabezpečuje automatickú reguláciu výkonu. Výška plameňa reaguje na teplotu v miestnosti a pri nastavení požadovanej teploty predchádza tomu, aby sa priestor prekúril.

Program v diaľkovom ovládaní ponúka možnosť používať funkciu ECOWAVE, ktorá v určitom časovom intervale mení výšku plameňa. Oheň nemá konštantnú veľkosť, ale kolísavo mení svoju intenzitu – napríklad chvíľu zotrváva na 100%, potom klesne na 70%, 40 % a zas na 80%. Vtedy celková spotreba plynu klesá približne na 40 - 60%. Pri krbových vložkách s dvomi alebo tromi horákmi je dostupná aj funkcia ECOSWITCH, ktorá umožňuje vypnutie vedľajších horákov. Zároveň ponecháva horieť len jeden horák. Vtedy aj pri požiadavke malého výkonu je plameň dostatočne vysoký, aby potešil oko užívateľa. 

Jednoduchá prevádzka a údržba

Plynové krbové vložky majú možnosť ovládania aj prostredníctvom smartfónu či tabletu. Taktiež sú nenáročné na obsluhu a údržbu. Jediná údržba, ktorú zákazník vykonáva je čistenie skla preventívne raz za mesiac, prípadne raz za dva. Vďaka otváraciemu systému sa dvere ľahko otvoria pod uhlom a čistenie je tak jednoduchšie.

 

K inštalácii plynovej krbovej vložky je potrebný komín, prívod plynu a elektrické pripojenie. Komín je koncentrický (rúra v rúre) a spĺňa funkciu prívodu vzduchu do ohniska a zároveň zabezpečuje odvod spalín. Vďaka tomu je systém spaľovania uzavretý a nepotrebuje prívod vzduchu z miestnosti. Funguje nezávisle od bytovej klímy.

Novinka - Open fire look

Riešenie vášho nového krbu môže byť naozaj rôznorodé. Dokonca u dvojrohových krbových vložiek je možnosť realizácie v podobe akoby otvoreného ohniska tzv. open fire look, kedy sa vybraný materiál (kameň, plech alebo kalené sklo) obloží v úrovni ohniska a aj po stranách od krbovej vložky, čím možno dosiahnuť tradične a aj moderne vyzerajúci krb s jednotnou zadnou stenou či s romantickým rustikálnym efektom a so všetkými výhodami krbu na plyn. Tým z hľadiska dizajnu a technológie došlo k ďalšiemu zdokonaleniu kolekcie True vision, ktorá jeho užívateľom ponúka komfort taktiež prostredníctvom jednoduchej diagnostiky a servisu vzniknutej poruchy bez nutnosti demontáže dielov a dekorácie. 

Text: PG

Foto: M-Design, HT Design

www.ht-design.sk

"Dizaj­néri vytvá­rajú poria­dok v cha­ose. Dokážu jasne komu­ni­ko­vať myš­lienky pro­stred­níc­tvom orga­ni­zo­va­nia a mani­pu­lo­va­nia slov a obráz­kov. "
Jeff Veen
Autor

Informácie