Záhradníctvo LOSKOL
Záhradníctvo LOSKOL

DREVO BEZ ÚDRŽBY

Vďaka vyspelým technológiám bezúdržbové alternatívy hodnoverne imitujúce vzhľad iných materiálov  disponujú často lepšími vlastnosťami ako pôvodné materiály. Veľkej obľube sa teší drevo pre svoj nezameniteľný vzhľad a vlastnosti. Jeho náročná údržba najmä pri použití v exteriéri alebo vo vysoko exponovaných priestoroch tú však nie vždy nájde uplatnenie, preto všade tam, kde ho z nejakých dôvodov nemožno použiť prináša riešenie betónový obklad s dekorom dreva.

Drevo patrí medzi materiály s matnou a drsnou štruktúrou, ktorá prináša jeho užívateľom pocit príjemnosti, útulnosti a tiež dokonalé spojenie s prírodou. Významné slovo medzi betónovým obkladovým materiálom nášho sortimentu preto dostalo drevo. 

Predstavujeme Vám NOVINKU 2017 dekoračný obkladový kameň DECORSTONE DREVO II. BOROVICA. Stvárňuje verné napodobenie kartáčovaného dreva s detailným zobrazením drevenej  štruktúry. Kartáčovanie je v súčasnosti vyhľadávaný spôsob úpravy dreva, ktorý spočíva v odstránení mäkkých častí, ktoré v strome dorastajú v jarnom období. Kartáčováním sa zvýrazní kresba dreva a zachovajú suky, ktoré dodávajú obkladu  prirodzenejší vzhľad.

Decorstone drevo II. sa vyrába vo farebnom prevedení borovica. Ide o veľmi príjemné splynutie jemných béžovohnedých odtieňov s kontúrami dreva, ktoré v interiérovom dizajne odráža rovnováhu, harmóniu a relaxáciu a vytvára atmosféru, ktorá pomáha kompenzovať stres a starosti každodennej rutiny. V spojení s minimalizmom, jednoduchosťou a čistými líniami sa stáva zvýrazňovacím prvom. Meter štvorcový obkladu Decorstone drevo II. borovica obsahuje 6 druhov rozmerovo odlišných kameňov po  4 kusy. Rozmery obkladu sú 58,7 x 12,9 cm 33,7 x 12,9 cm, 25 x 12,9 cm, 58,7 x 8,6 cm, 33,7 x 8,6 cm, 25 x 8,6 cm. Každý obklad je opracovaný aj po bočných stranách a preto vytvorí prirodzené zakončenie rohových častí.

DECORSTONE DREVO sa vyrába i vo vernej imitácii dekoru DUB vo farebnom odtieni DUB. V tomto dekore sa vyrába celá kolekcia a pozostáva z obkladového kameňa Decorstone drevo dub, betónovej dlažby a trávnikovej obruby. 

Obkladový kameň Decorstone drevo dub je imitácia starého dreva s detailným zobrazením drevenej vráskavej štruktúry so zachovanými sukmi, ktoré dodávajú obkladu ešte prirodzenejší vzhľad. Príslušenstvom k obkladu sú krajové kusy, ktoré dotvárajú kompaktný celok. 

Decorstone dlažba dub si zachováva rovnakú kvalitu drevenej kresby a odtieň ako obklad. Kombinácia oboch prvkov dodá Vašej realizácii jednotný nádych.

Dlažba je vyrobená iba na pochôdzne účely. Má formu pravidelného štvorca rozmeru 39 x 39 cm, čo zabezpečuje jednoduchú inštaláciu. Dodá Vašej terase, vnútornému dvoru, altánku, záhradnej cestičke, chodníku okolo domu či bazénu neopakovateľnú prírodnú atmosféru.

 

Decorstone obruba dub slúži na ukončenie plôch trávnika. Osádza sa po jeho okrajoch tesne pod jeho úroveň, čím sa jednoducho zbavíte nežiaduceho prerastania trávy. Trávnikový lem možno uložiť rovno aj do oblúka. 

Ich jedinečný potenciál v kombinácii s vlastnosťami mrazuvzdorného betónu sa tak v podobe pôsobivého materiálového riešenia prejaví pri atraktívnom stvárnení exteriéru. Oproti klasickému drevu navyše poskytuje nenahraditeľné bezúdržbové výhody. 

Všetky výrobky VASPO STONE sa vyrábajú z celofarbeného, mrazuvzdorného betónu pevnostnej triedy C25/30, preto je rovnako vhodný pre použitie v exteriéri aj interiéri. Obklady sú odľahčené expandovaným prírodným ílom, ktorý zároveň zlepšuje tepelno-izolačné vlastnosti. Majú neobmedzenú životnosť a farebná stálosť pigmentov je u kvalitných výrobcov garantovaná na dobu minimálne 30 rokov bez rozdielu použitia. Betónová zmes navyše obsahuje retarder, ktorý výrazne obmedzuje vyplavovanie vápnika a tvorbu tzv. výkvetov.

V súčasnosti sortiment VASPO STONE obsahuje 52 druhov obkladov, plotové systémy v dvoch rôznych prevedeniach, dlažbu a kresané čiapky. Všetky výrobky VASPO je možné si vybrať a zakúpiť v širokej sieti obchodov so stavebninami po celej Slovenskej i Českej republike a v pobočkách slovenských sietí obchodov SIKO kúpeľne, STAVMAT, SOAS, ASAS, WOODCOTE stavebniny, MPL stavebniny, Stavebniny DEK, PRESPOR a českých SIKO koupelny, BIG MAT, IZOMAT, STAVMAT, STAVOSPOL, TRADIX, STAVEBNINY JANÍK.

VASPO STONE s.r.o., Bánovská 1013, Trenčianska Turná 913 21

tel.: 032/ 6585218

vaspo@vaspo.sk

https://www.facebook.com/VASPOSTONE

www.vaspo.sk