https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
  • Medzinárodný festival horských filmov XXII.
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

Medzinárodný festival horských filmov XXII.

29. 9. 2014 / Autor: MD

Pozývame vás na už XXII. Medzinárodný festival horských filmov v Poprade, ktorý sa uskutoční v dňoch 8. – 12. 10. 2014. 

"Počas minulých rokov sme mali možnosť vidieť množstvo filmov a prostredníctvom nich sledovať príbehy ľudí v horách, život v prírode, poprípade neskutočné športové výkony. Každý rok príde množstvo filmov a my sa snažíme z tých dobrých vybrať len tie najlepšie. Niekedy je ťažké pomestiť ich do piatich dní. A potom má človek dilemu: budú sa páčiť vám, divákom? S malou dušičkou sledujeme, či filmy zaujali, inšpirovali, dojali, jednoducho – oslovili.  Lebo vaša spokojnosť je našou odmenou.

Každý rok dostávam pred festivalom tú istú otázku: čo bude tohto roku nové? A ja pravidelne odpovedám: sme filmový festival, nuž nové budú filmy. Opäť a opäť, nové a ďalšie. Niekedy má udivujú režiséri, že zakaždým dokážu dať filmu novú myšlienku, objaviť iný pohľad na tradičnú tému, že športovci zvládnu výkon, pri ktorom vám tuhne krv v žilách. A nakoniec ma udivuje aj sama príroda, ktorá nás napriek našim ľudským zásahom vie stále niečím úchvatným prekvapiť a potešiť. Takže o tom je náš a, samozrejme, váš festival. O filmoch, o ľuďoch, o symbióze človeka a prírody a v konečnom dôsledku o nás samých. Tak sa tešme, že takýto festival máme a že tých päť dní sa budeme môcť preniesť na akékoľvek miesto na tejto modrej planéte." - Mária Hámorová - riaditeľka

Lístky na festival si môžete zarezervovať tu: https://www.mfhf.sk/?page_id=17 

Zdroj: MFHF.sk

"Dizaj­no­vať zna­mená komu­ni­ko­vať jasne aký­mi­koľ­vek pros­tried­kami, ktoré doká­žete kon­tro­lo­vať a ovlád­nuť. "
Milton Glaser
Dizajnér

Informácie