https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

BAR & RESTAURANT: BLUE WAVE BAR

│ Na pobreží Barcelonského prístavu sa nachádza jedinečný dizajnový bar, ktorý je reakciou na požiadavku členov klubu OneOcean vytvoriť exkluzívny priestor, v ktorom by si mohli v elegantnej atmosfére jachtárskej oblasti vychutnať kokteilové nápoje. Projektu sa ujal ateliér El Equipo Creativo a neopakovateľný dizajn si získava srdcia zákazníkov i odbornej verejnosti o čom svedčí aj ocenenie Restaurant and Bar design awards za rok 2016.

Tvarové riešenie a dizajn tohto baru má špecifický charakter a definuje ho tvar morskej vlny, vďaka čomu sú návštevníci akoby ponorení do morského prostredia plného zaujímavých odrazov. Vlna svojim zalomením pripomína objímajúci tunel, ktorý vytvára vodný, dynamický a jednotný priestor naplnený súhrou svetla a tieňa počas úsvitu. Vertikálna stena zas evokuje vylievajúcu sa vodu, ktorá sa pretvára do morskej peny. Na dosiahnutie tohto efektu sa v interiéri použili drobné reflexné prvky v podobe mramorových dosiek, kovu a skla. Kúsky týchto materiálov prítomné na podlahách, stenách a strope zjednotili celý priestor, čím sa zosilnil samotný pocit obklopenia vlnou. 

Špeciálne pre tento projekt bola u miestnych remeselníkov vyrobená keramická dlažba. Odráža víziu oceánu a stelesňuje prirodzené vlastnosti stredomorskej architektúry. Farebná škála stavby prechádza od tmavo modrej až k bielej, vrcholiac béžovou betónovou mriežkovanou fasádou v exteriéri reštaurácie. Svetlo zapadajúceho slnka sa láme na zlaté kúsky a elegantne pláva na vodnej hladine, čím dodáva celému projektu gráciu a jedinečný vzhľad.

„Špecifickú morfológiu baru charakterizuje morská vlna prechádzajúca cez podlahu, stenu až po strop a jedinečnú podobu jej určujú reflexné materiály. Ako determinanty priestoru organizované na stenách a stĺpoch interiéru vytvárajú atraktívnu mozaiku, ktorá pozdvihuje celkový vizuálny dojem z priestoru.“

V severnej časti kokteilového baru architekti umiestnili širokú terasu, ktorá je koncipovaná v štýle zátoky Stredozemného mora. Vyznačuje sa poschodovou topografiou, výsledkom čoho je niekoľko oddelených plošín pre vegetatívnu časť a VIP zónu. Samotné miesto pozýva návštevníkov na relax za šumu mora s očarujúcim výhľadom na horizont.

" Blue Wave je dokonalým príkladom šikovne a kreatívne premysleného priestoru, čo je často veľmi náročné dosiahnuť. Pre návštevníka je však už jednoduché vychutnať si atmosféru tohto miesta, ktoré vás zaručene nabije pozitívnou energiou. " Celine Salman, člen poroty RBDA 2016

AUTOR: PG
FOTO: BLUE WAVE