https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

Zlaďte svoje steny

20.9.2016 - Domov plný harmónie a pokoja je to, čo hľadá každý z nás. Práve harmóniu do priestoru často vnášame tak, že sa snažíme, aby jednotlivé prvky v rámci interiéru ladili, hodili sa k sebe a vytvárali na pohľad komplexný celok vyvážený vizuálne i pocitovo. Chceme, aby farby, vzory a štýly elementov boli v súlade, či už na vankúšoch, závesoch, tienidlách, kobercoch i stenách.

Nie vždy je však takáto úloha jednoduchá. Zohnať textílie, ktoré by vzorom aspoň trochu pripomínali tapetu, či trafiť presný farebný odtieň steny je často komplikované a výsledný efekt nemusí byť presne taký, aký sme si želali. Aj v tomto smere sa však črtajú nové možnosti a nájsť ich môžete dokonca už aj u slovenských firiem. So zaujímavým projektom prišla napríklad spoločnosť Dimex.

Digitalizačné centrum tlače pre interiérové materiály firmy Dimex už v našom magazíne predstavilo kolekcie fototapiet, výrobu kaleného skla a mnoho iných noviniek. Pri poslednej návšteve firmy sme si však nemohli nevšimnúť najaktuálnejšie náčrtky, obrázky a skice, ktoré zdobili grafické štúdio. Práve teraz sa v Dimexe vytvárajú kolekcie, ktoré by mali vizuálne prepojiť závesy, fototapety, vankúše, ale aj tienidlá na lampy a jednoduchým spôsobom tak zharmonizovať váš interiér do modernej a sofistikovanej podoby.

Ako prvé médium vám predstavujeme zábery z tejto novej kolekcie spoločnosti. Na prvých ukážkach môžete vidieť, že v projekte nejde len o jednoduché vzory a farby, ale aj o fototapety, ktorých vzor sa následne opakuje už na spomínaných závesoch či tienidlách. Jednotlivé kolekcie sú v príprave, avšak ich zameranie je aj okrem iného aj v nesmrteľnom retro štýle.

Celý projekt je aktuálne rozpracovaný a v príprave, prvé návrhy však jasne dokazujú, že nápad Dimex-u priniesť do interiéru súlad prostredníctvom vizuálneho spojenia stien a textílií je skutočne zaujímavý, účelný a má predpoklad stať sa novým moderným trendom.

www.dimex.sk