https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

Sklo dá interiéru vyniknúť

1.8.2016 - Sklo môže mať v dizajne interiéru rozmanité podoby. Môže ísť o organický architektonický prvok, kus nábytku alebo dekoráciu. Keď príde na zariaďovanie vnútorných priestorov pomocou skla, hranice tvorivosti neexistujú. Stropy, podlahy, dvere, nástenné panely, schodiská, kusy nábytku, kúpeľňové alebo kuchynské riešenia môžu krásne fungovať v symbióze s tradičnými materiálmi. Ak uvažujete o zariadení bytu či domu v retro štýle, okrem prvkov s nostalgickým charakterom, priestor pokojne doplňte o moderné až priam futuristické prvky. Sklo je ideálny materiál, ktorý vám pomôže dosiahnuť naozaj noblesný výsledok.

 

Materiál neobmedzených možností

Či už v rámci retro štýlu alebo mimo neho, záujem o sklo v interiérovom dizajne stúpa a je vážnym konkurentom tradičných materiálov ako drevo alebo kameň. Tento trend vznikol za pomoci nových technológií výroby, ale aj vďaka kreativite dizajnérov, architektov a producentov skleneného nábytku a doplnkov. Podľa toho, ako chcete sklo využiť, sa prirodzene mení pevnosť základnej dosky. Vo všeobecnosti platí, že tvrdené sklo je niekoľkonásobne odolnejšie ako bežné sklo rovnakej hrúbky. Vďaka zvýšenej mechanickej a tepelnej rezistencii nachádza sklo v interiéri široké uplatnenie, a to ako celosklenené dvere, priečky, pochôdzkové podlahy, sprchové kúty alebo schody. Vhodná hrúbka pre dvere je osem milimetrov, no na obklady stien vám postačí pokojne aj o tri milimetre menej. Naopak priečka alebo stena si žiada hrúbku až jeden centimeter. Ak si nie ste výberom celkom istí, kvalitný predajca vám s technologickým riešením poradí. Vašou hlavnou starosťou by teda mal byť vzhľad a estetické riešenie skleneného dizajnu vášho interiéru. Sklo si môžete nechať ozdobiť potlačou, pieskovaním či farbením. Aký motív zvolíte je už len na vás, zaručene však váš interiér vďaka sklu získa jedinečný ráz.  

Viac o jedinečnom potenciáli skla v interiéri sa dočítate v najnovšom vydaní magazínu TRENDY BÝVANIE, ktoré nájdete v každom dobrom stánku!

www.domo.glass/eshop

Text a foto: Domoglass