https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

REPORTÁŽ: LEBOMBO & SWENI

1.11.2018 │ Preneste sa s nami na okamih zo sychravej jesene pod žiarivé africké slnko a pocíťte dotyk hrejivých lúčov prostredníctvom reportáže z Južnej Afriky. V divokom prostredí Krugerovho národného parku sa tu nachádzajú dve unikátne chaty. Luxusné interiéry v prírodných materiáloch a farbách poskytujú priestor na ničím nerušený relax. 
 
Krugerov národný park je najstarší africký park. Bol vyhlásený v roku 1902 a dnes je najnavštevovanejšiou a najznámejšiou prírodnou zaujímavosťou Južnej Afriky. Je to vlastne malý štát - rozlohou porovnateľný s Walesom  a meria cca 20 000 km², nachádza sa v Transvaalu na hraniciach s Mozambikom a Zimbabwe. V kempoch sú pripravené miesta pre karavany, ubytovne, menšie chatky a luxusné bungalovy s klimatizáciou. Postaviť stan je možné, ale asi sa s tým moc nepočíta. Množstvo zveri je až nepredstaviteľné. AK si teda chcete užiť skutočnú exotiku a skutočné Africké safari chaty, ktoré vám predstavíme len podtrhnú už aj tak dokonalý zážitok. 

 

 

Lebombo Lodge

Ako súhvezdie orla nad drsným útesom rieky N'wanetsi, Singita Lebombo Lodge kráľovsky vzhliada na okolitú krajinu. Táto exkluzívna dramatická chata poskytujúca pätnásť loftových apartmánov sa nachádza na súkromnom pozemku  v Krugerovom národnom parku. Nápadité drevo, oceľ a organické interiéry, všetko obalené v skle, vytvárajú štýlové a moderné apartmány, ktoré umožňujú mnoho nádherných výhľadov na rieku a prírodu.

Sweni Lodge
 
Singita Swen Lodge je príjemne zasadená medzi stovky stromov na okraji rieky Swen. V tejto pokojnej a intímnej skrýši sa terasy chaty „vznášajú“ vo vetvách stromov, zatiaľ čo v interiéri sú použité zemité, upokojujúce farby a textúry ako odkaz a naviazanie na okolitú prírodu. Vďaka prítomnosti rieky môžu hostia z blízka pozorovať neuveriteľné množstvo voľne žjúcich zvierat a vtákov.
 
 
Singita
 
V roku 1993 bola založená Singita „miesto zázrakov“ venovaná ochrane životného prostredia a posilneniu postavenia miestnych komunít. Prvá chata Singita Ebony Lodge bola postavená na súkromnom pozemku, dnes známom ako Sabi Sand Game Reserve. Misiou Singity je zdieľať výnimočnú časť sveta s rešpektom k prírodnému prostrediu a zároveň  integrovať predstavy o luxuse.
 
Dnes je Singita dôveryhodným strážcom viac ako pol milióna akrov nedotknutej pôdy v Afrike a zodpovedá za úspešné rozvojové komunitné projekty, ktoré prispeli k zlepšeniu životov ľudí žjúcich a pracujúcich v okolí táborov. Singita hrdo prevádzkuje 12 chát a táborov v piatich oblastiach troch afrických krajín, z ktorých každá stavba poskytuje jedinečný zážitok.
 
AUTOR: BK
FOTO: SINGITA