https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

REPORTÁŽ: APARTMÁN BLUE AND GLUE

Keď sa mladý manželský pár s dvomi deťmi rozhodol usadiť v centre druhého najväčšieho mesta Taiwanu, harmonický domov našli v apartmáne z dielne dizajnérov Hao Design. Naplnil ich predstavu o bývaní, v ktorom bude znieť smiech detí a zároveň im poskytne romantické súkromie. Dom v Kaoshung je príkladom takejto dokonalej rovnováhy umožňujúci mladej rodine naplno si užívať rodičovské radosti a slasti.

PODMIENENÉ RODINOU

Dom je zariadený v dokonalej harmónií s rodinným životom. Líniám, farbám a tvarom akoby dizajnéri vtlačili rodinnú pohodu. Determinuje celkový priestor a je v prenesenom význame netradičným doplnkom interiéru, ktorý necháva priestor ožívať šťastím a spokojnosťou. Jeho návrh a plánovanie sa uskutočňoval s dôrazom na potreby najmenších členov rodiny. Ústrednou miestnosťou je obývacia izba, ktorá tiež slúži ako priestor na hranie. Je zariadená štýlovou pohovkou na leňošenie a kusmi nábytku so zníženou výškou, aby boli ľahko prístupné deťom a súčasne vnášali do priestoru vzdušnosť a sviežosť.

BUDOVANIE BLAŽENÉHO DOMOVA CEZ VARENIE A STOLOVANIE

Kuchyňa a jedáleň sú bezpochyby srdcom a dušou celej domácnosti. Obaja rodičia sú vášniví kuchári, a preto vždy bok po boku pripravujú kulinárske pochúťky pre svoje ratolesti. Vyplývajúc z povahy páru bola navrhnutá štýlová kuchyňa v pôsobivom modernom dizajne. praktický ostrovček s čiernym mozaikovým obkladom, ktorý sa nachádza aj na kuchynskej zástene a vzájomne tak tvoria dizajnovú súhru, ktorá rafinovane pozdvihuje kuchynský interiér. Vizuálne komunikuje so šedým betónovým stropom, ktorý síce pôsobí chladne a surovo, jeho strohosť však zmierňuje kuchynská linka s priznanou eleganciou a šmrncom. Celkový priestor kuchyne aj jedálne je determinovaný odtieňmi modrej, ktorá vytvára silný zmysel pre priestorovú dynamiku.

Drevené roštové obloženie na strope plní úlohu jednoduchého harmonického priestorového predelu. Keď budú deti staršie táto plocha im bude slúžiť ako knižnica a kútik na čítanie. Hlavným rysom tohto bytu sú priestranné veľkoformátové okná ako symbol slobody, rozhľadu a veľkých plánov, ktoré dokonale odrážajú životný štýl tejto šťastnej rodiny. Pri vstupe do domu sa im zakaždým naskytá nádherný výhľad na okolitú krajinu, ktorá je nádhernou kulisou tohto výnimočného rodinného priestoru a vždy, keď jeho členovia spočinú pohľadom z okna, ovládne ich pocit blaženosti. V tejto časti si preto nechali zriadiť originálnu zónu, ktorá povznáša oddych, no súčasne je inšpiratívnym miestom pri tvorivej práci.

Zaujímavým detailom bytu sú balkónové dvere, ktorých perforácia predstavuje výrazný prvok v interiéri. Má dokonca duálne využitie – poskytuje interiéru prirodzenú ventiláciu a vetranie a pomocou háčikov na ňu možno umiestniť rôzne dekorácie, takže súčasne plní úlohu originálneho funkčného doplnku.

TAJNÁ ZÁKLADŇA NA KREATÍVNE AKTIVITY

Aby rodičia pomohli rozvíjať detskú kreativitu a zapojili deti do tvorivých projektov, vytvorili po celom dome tajné skrýše a do interiéru šikovne zakomponovali rôzne interaktívne prvky, ktoré inšpirujú deti k aktivitám rozvíjajúcich ich motoriku a cit pre farby. Jedným z takýchto originálnych doplnkov je obraz z lega vo vstupnej hale s možnosťou nekonečného pretvárania a skladania. Nespútanú zábavu deťom ponúka aj kresliaca tabuľa v obývačke, kde sa môžu slobodne oddať umeleckým kreáciám.

DETSKÝ RAJ

Detská izba namiesto tradičnej ružovej nechala prehovoriť impozantnú trojicu žiarivých odtieňov modrej, zelenej a žltej prítomných na detskom nábytku, ktorý tak perfektne harmonizuje s tlmenou šedou betónových stien. Vďaka impozantnej farebnej kooperácii je detská izba plná žiarivej, zábavnej, no tiež upokojujúcej nálady. Vo vnútri skríň sa navyše nachádzajú špeciálne tvarované zásuvky a police, ktoré v priestore vytvárajú zaujímavé vizuálne efekty. Návrh detského nábytku dokonale spĺňa všetky potreby úložného priestoru pre deti v každej fáze ich života a dáva im príležitosť vyjadriť sa prostredníctvom individuálneho usporiadania si osobných vecí.

Projekt: Blue and Glue

Lokalita: Kaohsiung city, Taiwan
Realizátor: HAO Design
Rok realizácie: 2016

AUTOR: PG
FOTO: HAO Design