Hotel Color

JEDINEČNÉ SPOJENIE UMENIA A MÓDY V MIELE STOPKA

12.12.2018 │V bratislavskom showroome s luxusným nábytkom Stopka bolo opäť veľmi živo. Po úspešnej vernisáži sklára a dizajnéra Achilleasa Sdoukosa, patrili v utorok 27. novembra priestory Miele Center Stopka na Dvořákovom nábreží bratislavského River Parku vernisáži výtvarníka Jozefa Stančíka, ktorý v tomto exkluzívnom priestore predstavil svoje diela za prítomnosti bohatého porgramu a známych osobností.

Program vernisáže doplnili aj zaujímavé prehliadky aktuálnej kolekcie Sportalm a módnej návrhárky Gianni Di Leo, ktorej dominovala známa česká modelka Mónica Sofia. O štýlový príchod hostí sa zaslúžil welcome drink v podobe šampanského Taittinger a príjemná hudba z ozvučenia Bang & Olufsen.

Hostí vernisážou sprevádzala známa moderátorka Kvetka Horváthová. Na úvod akcie privítala hostí a predstavila samotného výtvarníka Jozefa Stančíka a jeho tvorbu. Následne umenie vystriedala krása v podobe módnych prehliadok.

 

Akciu navštívili aj zaujímavé osobnosti zo sveta šoubiznisu a módy ako Richard Rikkon, Karolína Chomisteková, Veronika Vágnerová, Bruno či Mária Zelinová, rovnako aj majster bojových umení Attela Vegh.

Počas večera si hostia okrem umenia a módy mohli vychutnať aj dobroty od spoločnosti Foodlover, ktorej majiteľkou je Martina Grňová, ako aj vína z produkcie vinárstva Mrva & Stanko.

 

Jozef Stančík

Päť rokov študoval interiérový dizajn a už počas štúdia sa popri navrhovaní interiérov venoval maľovaniu obrazov. Veľmi skoro zaznamenal, že po jeho obrazoch je výraznejší dopyt ako po samotných dizajnérskych prácach, čoho dôsledkom je skutočnosť, že už niekoľko rokov sa aktívne venuje len výtvarnému umeniu. Svoj štýl nechce konkrétne pomenovať, skôr ho prirovnáva k realizmu poznačenom pop artom. V jeho tvorbe je možné identifikovať, že obrazy vytvára ruka dizajnéra – architekta. Venuje sa prevažne portrétom, architektúre a abstrakcii, pričom experimentuje s materiálmi, kombinuje rôzne techniky, maľby, koláž,  tlač. O sebe prezrádza jedno malé tajomstvo: „Maľujem len vtedy, keď vstanem správnou nohou z postele a mám dobrú náladu.“

www.stopka.cz/sk

Text a foto: Stopka