https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
  • Ikona oslavuje 60. narodeniny
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

Ikona oslavuje 60. narodeniny

4. 8. 2014 / Autor: AM

Ikonická značka Zanotta oslavuje svoje 60. narodeniny. Nová výstava v belgickom meste Kortrijk predstavuje históriu a nadčasové produkty spoločnosti prostredníctvom cesty plnej s projektov, postrehov a experimentálnych súčastí.  Významný belgický veľtrh, ktorý sa koná v Kortrijku každé dva roky, oslavuje v priebehu 24. ročníka (17. - 26. október) medzinárodný dizajn s radom veľmi zaujímavých akcií, prostredníctvom ktorých prezentuje nové trendy a smerovanie životného štýlu. Medzi nimi nechýba ani značka Zanotta s jej 60 rokov dlhou históriou, výskumom a inováciami. 
 
 
Exhibícia predstavuje spoločnosť ako jedného z popredných lídrov vo svete interiérového dizajnu. Zanotta sa stala synonymom toho najlepšieho v oblasti "Made in Italy" a zároveň je považovaná za high-end talianskej kreatívnej dizajnovej základne. Vďaka retrospektívnej a zároveň inovatívnej prezentácii na Interieur a po výstavách v Nimes (september 2013), Paríži (január 2014) a Milane (apríl 2014) sa dostáva do celosvetového povedomia ako jedna z najvýznamnejších značiek posledných desaťročí. Ako vysvetlil autor exhibície, architekt Fabrizio Bertero z BPM Studio: "Táto fáza osláv rokov 1954 - 2014 je rozdelená podľa dekád, kedy každé obdobie prezentuje nielen vtedajší dekor, ale aj štýl či sociálne a kultúrne trendy. Každé desaťročie činnosti Zanotta je zasadené do špeciálnych setov fotografií, kde hlavný motív je rozložený do scén, ktoré zdôrazňujú ľudské, architektonické a sociálno-kultúrne aspekty. V týchto scenériách sú zvýraznené najreprezentatívnejšie produkty z každého historického obdobia."
 
 
Štýl "Zanotta home" vyjadruje tú najlepšiu estetiku a inovatívne myšlienky danej doby. Viac ako 30 tisíc ľudí, ktorí navštevujú belgický veľtrh každé dva roky, vyhľadávajú ikonické exhibície tohto typu najmä pri objavovaní noviniek a inšpirácií. 
 
Zdroj: TS Zanotta