https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

5 TIPOV PRE „ECO“ KÚPEĽŇU

Ochrana klímy, trvalá udržateľnosť a vedomie zodpovednosti za ochranu životného prostredia má za sebou niekoľko desaťročí osvety, vďaka čomu si dnes svoje ciele pre ekologickú budúcnosť kladieme pomerne vysoko. Dajte zelenú vašej domácnosti vytvorením kúpeľne priateľskej k okolitému prostrediu a našej planéte.

1.ŠETRNÉ BATÉRIE

Batérie nás sprevádzajú počas celého dňa. Prichádzame s nimi do styku niekoľkokrát za deň, z čoho vyplývajú naše náročné požiadavky na ich tvar a funkčnosť. Dôležité je si vybrať produkty, ktoré v sebe kombinujú nadčasový dizajn, inovatívne technológie a vysoko kvalitné materiály. Tak vznikajú armatúry a sprchy, ktoré predstavujú viac ako regulovaný prietok vody, čím zlepšujú kvalitu nášho života. Veľa vody pretečie práve cez batérie a častokrát zbytočne. Ohrev teplej vody je výrazným spotrebiteľom energie, čo je ďalším dôvodom, prečo by sme mali s touto tekutinou zaobchádzať šetrne. Okrem kvality značky, materiálu a výroby sa skutočne oplatí popozerať aj po eko šetrných prvkoch. Regulátory prúdu s prevzdušňovaním a eko perlátory dokážu lepšie usmerniť prúdenie vody, vďaka čomu sa prúd vody sústredí na jedno miesto a nešpliecha. Pri premiešaní vody so vzduchom dostaneme tiež bohatý a efektívnejší prúd vody.

2. ŠETRNÉ SPRCHY

Ako v umývadle, tak aj v sprche si vieme užiť pohodlie a zároveň ušetriť na vode. Moderné sprchové systémy taktiež majú zabudované eko prvky, ktoré dokážu vodu ušetriť. Efektívnejšie využitie vody spolu so zvýšeným komfortom dosiahneme vďaka duálnym sprchovým systémom a ako bonus prinášajú viacrozmerný zážitok zo sprchovania. Jediné čo potrebujete je prívod vody a chuť maximalizovať svoje pohodlie v sprche. Prostredníctvom takýchto sprchových systémov s eko prúdom spotrebujete až o 50% menej vody.

3.DUÁLNE SPLACHOVANIE ZÁCHODU

Voda je náš najcennejší prírodný zdroj, čo je hlavným dôvodom, prečo by sme s ňou mali zaobchádzať šetrne. Najväčším pohlcovačom vody v kúpeľni je v tomto prípade jednoznačne záchod. Najlepším a dnes už celkom bežným riešením je šetrné duálne splachovanie. Princíp je jednoduchý, splachujeme podľa potreby. Najčastejší spôsob duálneho splachovania je 3 alebo 6 litrami. Okrem neho existujú tiež toalety, ktorým stačia 2 alebo 4 litre, čím sa stáva splachovanie ešte ekonomickejším a ekologickejším. Objemy duálneho splachovania sa nastavia na inštalačnom module a závisia tiež od typu toalety.

KOĽKO LITROV SPLACHUJEME?

4-ČLENNÁ RODINA      1 DEŇ         1 ROK (365 DNÍ)    10 ROKOV

JEDNOTNÉ (6L)           192 litrov      70 080 litrov           700 800 litrov

DUÁLNE (6/3L)             108 litrov      39 420 litrov           394 200 litrov

DUÁLNE (4/2L)             72 litrov        26 280 litrov           262 800 litrov

 

4.SMALTOVANÉ VANE

O oceľových smaltovaných vaniach je známe, že majú skutočne dlhú životnosť. Možno menej známy fakt je, že smalt/oceľ je priateľskejší k prírode ako akrylát. Ako prírodný materiál je recyklovateľný, nezaťažuje životné prostredie a pýši sa označením eco-friendly. Ekologická udržateľnosť je jeho hlavnou doménou a oproti vaniam z akrylátu, ktoré sa vyrábajú spaľovaním fosílnych palív má výrazne navrch, čo sa týka zariadenia kúpeľní v súlade s prírodou. Smaltované vane vydržia skutočne veľa, sú odolné, trvácne a je takmer nemožné ich poškrabať. Vďaka odolnosti voči UV žiareniu a chemikáliám si zachovávajú špičkový vzhľad aj po rokoch používania. Farba smaltovanej vane nevybledne a ani čistením neznížite jej kvalitu.

5.IÓNOVÝ POLARIZAČNÝ SYSTÉM

Tvrdosťou vody rozumieme súčet obsahu vápnika a horčíka vo vode. Iónový polarizačný systém je fantastickým riešením pre ochranu domácnosti pred vodným kameňom. Funguje na fyzikálnej, nie chemickej báze, takže vodu upravuje len po fyzickej stránke. Tento systém je zložený z prietokového telesa so vstupným a výstupným otvorom. V telese sú umiestnené najmenej dve elektródy. Každá je z iného elektricky vodivého materiálu. Voda, ktorá preteká telesom vytvára s elektródami galvanický mokrý článok. Elektrické napätie tohto článku stačí na to, aby sa molekuly pretekajúcej vody spolarizovali. IPS mení usporiadanie molekúl vo vode, čím zamedzuje tvorbu vodného kameňa v potrubí, prietokových ohrievačoch a ďalších prvkoch systémov distribúcie vody.

AUTOR: PG
FOTO: Archív redakcie

 





"Dizaj­néri môžu byť sku­toč­nými inte­lek­tu­álmi budúc­nosti."
Paola Antonelli
Autorka

Informácie