https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

Multifunkčná Zelená Hôrka

Nový multifunkčný komplex v bratislavskej časti Kramáre je vo výstavbe. Ako prvý projekt svojho druhu v strednej Európe prináša prepojenie bývania s voľnočasovými aktivitami. Ide o vôbec prvý projekt svojho druhu v lokalite strednej Európy. Areál zahŕňa bytový dom, Apartmány pre seniorov, materskú škôlku, reštauráciu a Aktivity park. Projekt zahŕňa aj administratívne priestory, ambulancie lekárov a rehabilitácie. Koniec výstavby je plánovaný na jar 2014. 
 
 
Zelená Hôrka má rozlohu 20 604 m². Prináša jedinečný koncept športového vyžitia priamo v srdci prírody. „Úspech celého projektu tkvie v unikátnej kvalite života, akú areál ponúka pre všetky generácie, od detí až po seniorov. Ten, kto tu bude žiť, už nemá prečo riešiť stratu času, keď si bude chcieť ísť zašportovať, zabehať, alebo si len tak vyjsť s rodinou na grilovačku. Projekt sme citlivo umiestnili do nádhernej scenérie lesoparku Železnej studienky a jeho obyvatelia budú mať všetky možnosti aktívneho trávenia voľného času poruke,“ vyjadril sa Branislav Kaliský, architekt projektu Zelená Hôrka, ktorého tvorba zahŕňa aj naprojektovanie bratislavského obchodno-spoločenského centra Eurovea. 
 
 
Oceňujem prínos projektu Zelená Hôrka nielen pre mestskú časť Nové Mesto. Je zrejmé, že projekt je riešený veľmi komplexne. Autori spojili život v centre Bratislavy s možnosťou žiť v prírode, skvele si zašportovať v lese, či zájsť do zdravej reštaurácie. Viem, že priľahlý športový areál v lesoparku pripravujú profesionáli, a tak bude môcť slúžiť všetkým obyvateľom Bratislavy,“ konštatuje starosta mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý. 
 
 
Bytový dom
Päť poschodí prináša 48 bytov, od dvojizbových po päťizbové luxusné byty s terasou. Panoramatický výhľad na mesto a okolitú prírodu poskytujú balkóny a terasy. Parkovacie miesto a pivnica prislúchajú ku každému bytu.
 
 
Apartmány pre seniorov
Ponúkajú 90 lôžok, pričom maximálna kapacita izieb sú dve lôžka. V budove sa nachádza aj päť nadštandardných apartmánov, čitáreň a spoločenská miestnosť.  Služby sú zabezpečené vďaka 24-hodinovej starostlivosti sestry a prítomnosti lekára. Stravovanie je zabezpečené prostredníctvom reštaurácie. Pre ubytovaných seniorov je pripravený aj program  v tvorivých dielňach a v počítačovej miestnosti, fakultatívne výlety či záhradkárčenie na priľahlom pozemku. Okrem dlhodobých pobytov je možné aj krátkodobé ubytovanie. V areáli bude aj Záhrada pamäti, možnosť turistiky a trávenia voľného času pre seniorov. Bezbariérový prístup je samozrejmosťou.
 
 
Ostatné aktivity
V rámci Aktivity parku bude pripravených  6 trás rôznej náročnosti pre všetky generácie. Priamo v prírode budú prebiehať cvičenia jogy a pilatesu. Obyvatelia lokality budú môcť svoj voľný čas využiť okrem športu a turistiky aj na grilovanie s priateľmi priamo v areáli
 
 
Autor: AM
Zdroj: Media Central
 

"Zmeny v tradičnej architektúre sú povolené len ak ide o zlepšenie. V opačnom prípade treba zachovať tradíciu. Popravde, aj to čo je stovky rokov staré má silnejšie puto než lož, ktorá kráča po našom boku."
Adolf Loos
Architekt

Informácie