https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

Developer

...SLOVÍČKO, SLOVÍČKO, ČO SA V TEBE SKRÝVA?

Development je všestranná záležitosť, zahrňujúca rozličné aktivity od rekonštrukcií a prenájmu existujúcich budov až po nákup nových pozemkov a následný predaj týchto pozemkov, alebo už "developovaných" objektov či celkov.

Developeri sú koordinátori všetkých aktivít. Premieňajú myšlienky a nápady, ktoré existujú najskôr len na paieri, na realitu. Development je niečo iné ako výstavba, hoci mnoho developerov buduje developerské projekty vlastnými silami. Developeri v prvom rade vyhľadávajú príležitosť, kupujú pozemky, pripravujú projekty, financujú realitné obchody, stavajú alebo majú staviteľov, kontrolujú a riadia proces developmentu, teda rozvoja územia, od začiatku až do konca. Developeri zvyčajne na seba preberajú najväčšie rizikom pri budovaní alebo rekonštrukcii nehnuteľností, a v prípade úspechu majú tiež najväčší zisk.

Typická developerská spoločnosť skúpi plochu krajiny - budúci pozemok, určí na základe mnohých vstupných faktorov účel celej lokality a budúcej nehnuteľnosti, zabezpečí odborný návrh, na základe ktorého získa všetky potrebné povolenia a financie, vybuduje štruktúru, prenajíma a spravuje alebo nakoniec predá vybudovanú štruktúru či jej jednotlivé časti koncovým užívateľom. Developeri počas celého procesu spolupracujú s mnohými rôznymi partnermi, zahrňajúc architektov, urbanistov, inžinierov najrôznejších profesií, mestských či miestnych predstaviteľov, dodávateľov, maklérov, banky a mnoho iných.

 

Autor: Martina Kolláriková 

Foto: archív redakcie

Celý článok nájdete vo vydaní magazínu TRENDY BÝVANIE (júl/ august 2012)

 

"Zmeny v tradičnej architektúre sú povolené len ak ide o zlepšenie. V opačnom prípade treba zachovať tradíciu. Popravde, aj to čo je stovky rokov staré má silnejšie puto než lož, ktorá kráča po našom boku."
Adolf Loos
Architekt

Informácie