https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

KLÍMA ZAPNUTÁ AJ POČAS JESENE? VYBERTE SI TAKÚ, KTORÁ CHLADÍ I KÚRI

 | Moderné klimatizačné jednotky zvládnu dnes už omnoho viac než len vychladiť. Medzi štandardné prevádzkové režimy patrí chladenie, odvlhčovanie, čistenie vzduchu aj vykurovanie, ktoré určite oceníte počas chladnejších jesenných a zimných dní.  

Bežnou súčasťou dnešných klimatizácií je možnosť obráteného chodu: okrem chladenia priestor tiež vykúria. Bežné vykurovanie môže na rozbeh potrebovať aj niekoľko hodín, zatiaľ čo klimatizácia ohreje vzduch v miestnosti za pár minút. Veľmi to oceníte v prechodnom (jarnom a jesennom) období, kedy vykurovacia sezóna ešte nezačala, alebo naopak, už skončila. Väčšina jednotiek si poradí s teplotou do -10 °C. Tie, ktoré sú optimalizované na vykurovanie, hravo zvládajú aj vonkajšie teploty až do -25 °C.

„Väčšina klimatizačných jednotiek si poradí s vonkajšou teplotou do -10 °C. ”

„Bežné vykurovanie môže na rozbeh potrebovať aj niekoľko hodín, zatiaľ čo klimatizácia ohreje vzduch v miestnosti za pár minút.”

 

Jednou z výhod vykurovania prostredníctvom klimatizácie je individuálne ovládanie. To umožňuje regulovať každú jednotku samostatne, vďaka čomu nastavíte vo všetkých miestnostiach požadovanú teplotu. Klimatizáciu môžete ovládať i cez mobilnú aplikáciu, a to prakticky odkiaľkoľvek. Zakaždým sa tak vrátite do príjemne vyhriatej domácnosti.

„Klimatizáciu môžete ovládať i cez mobilnú aplikáciu, a to prakticky odkiaľkoľvek."

Vysoká vlhkosť vzduchu môže zapríčiniť rôzne nežiaduce javy, ako sú napríklad plesne. Naopak, nižšia vlhkosť umocňuje pocit väčšieho tepelného komfortu aj pri vyššej vnútornej teplote. Medzi vedľajšie funkcie klimatizácií preto patrí aj odvlhčovanie. To prebieha počas chladenia čiastočne automaticky. Klimatizácie teda vzduch v miestnosti pri ochladzovaní zároveň odvlhčujú. V prípade požiadavky na účinnejšie odvlhčenie je možné zapnúť priamo tento režim.

„Niektoré typy klimatizácií disponujú aj doplnkovými funkciami, ako je napr. ionizácia, zvlhčovanie, prívod čerstvého vzduchu, senzor pohybu, supertichý režim a špeciálne filtre."

Niektoré typy klimatizácií disponujú aj doplnkovými funkciami, ako je napr. ionizácia, zvlhčovanie, prívod čerstvého vzduchu, senzor pohybu, supertichý režim a špeciálne filtre. Tie čistia vzduch v domácnosti od nečistôt, vďaka čomu sa klimatizácia stane ideálnym pomocníkom pre alergikov. Tí ocenia filtre, ktoré odstraňujú okrem alergénov – peľ, prach, vírusy a baktérie – aj tabakový dym, zbierajú a následne rozkladajú častice vo veľkosti 300 nanometrov. 

„Ak patríte medzi alergikov, určite oceníte filtre, ktoré okrem alergénov (peľ, prach, vírusy a baktérie odstraňujú) aj tabakový dym, zbierajú a následne rozkladajú častice vo veľkosti 300 nanometrov."

Viac informácií nájdete na www.daikin.sk

"Dizaj­néri vytvá­rajú poria­dok v cha­ose. Dokážu jasne komu­ni­ko­vať myš­lienky pro­stred­níc­tvom orga­ni­zo­va­nia a mani­pu­lo­va­nia slov a obráz­kov. "
Jeff Veen
Autor

Informácie