Hotel International
  • Karavan ušitý na mieru

Karavan ušitý na mieru

18. 7. 2014 / Autor: AM, MD

Trend obytných automobilov a karavanov na Slovensko preniká veľmi pomaly ale pre štáty EÚ je to už bežný automobil. Porozprávali sme sa s úspešnou podnikateľkou, ktorá prináša na náš trh kvalitu a originalitu v podobe na mieru stavaných obytných automobilov. Spoločnosť Turčan-auto z Martina sa v roku 2012 stala platným členom Zväzu automobilového priemyslu SR. Konateľka spoločnosti – Ing. Tatiana Nátna je členkou Top Centra podnikateliek SR. Ako jediná žena na Slovensku a pravdepodobne aj v Európe sa venuje odboru prestavby a výroby obytných vozidiel. V roku 2013 bola nominovaná dokonca na Slovenku roku.

Čo vás motivovalo k založeniu rodinnej spoločnosti? Aký je váš cieľ?

Od začiatku mojej činnosti v tejto oblasti som túžila vytvoriť rodinnú firmu, čo sa mi aj podarilo, dnes už so mnou pracujú aj moji dvaja synovia Ľubomír a Michal, ktorým postupne odovzdávam svoje skúsennosti a vedomosti, aby mohli firmu prevziať do svojich rúk a pokračovať v našom spoločnom cieli: „Vybudovať veľké karavanové centrum so servisom a predajom doplnkov pre všetky dostupné značky obytných áut a obytných prívesov v SR.“

Na trhu pôsobíte od roku 1998. Je to pomerne dlhá doba, aké boli vaše začiatky a kam ste sa za tieto roky posunuli? V čom najviac pozorujete svoj vývoj?

Začala som z mínusu s tromi ľudmi, v prenajatých priestoroch, dnes mám fungujúcu firmu s 15-timi zamestnancami a vlastné priestory a výrobnú halu. Kto dnes podniká, vie že to nie je ľahké, jeden deň sa darí viac, druhý menej ale spokojní zákazníci Vám dodajú veľa síl pokračovať ďalej. Na rozdiel od veľkých firiem, ktoré vyrábajú štandardy obytných automobilov sériovo, našou prednosťou sú individuálne prestavby podľa želaní zákazníkov. Vyrábame ich na mieru dobrodruhom, športovcom ale aj rodinne založeným cestovateľov. Za všetko hovorí skutočnosť, že po celej Európe jazdí už vyše 400 prestavaných automobilov z našej dielne podľa individuálnych želaní zákazníkov a každé je originál.

Hlavným predmetom vašej činnosti je prestavba skriňových dodávok na obytné automobily, obytný interiér, špeciálne vozidlá, karavany. Pokúsme sa priblížiť čitateľom čo presne si môže pod týmito pojmami predstaviť?

Zvonka je to nenápadné auto, obyčajná dodávka, no v interiéri sa skrýva cestovateľský luxus. Obytné autá a karavany slúžia na relax, oddych, cestovanie, špeciálne vozidlá na prácu, biznis, servis, služby.

 

Zaujíma vás čo ďalšie nám prezradila pani Tatiana Nátna? Viac sa dočítate v najnovšom čísle magazínu Trendy Bývanie Jún/Júl 2014

 

Zdroj: Turcan-autoTrendy Bývanie

"Dizaj­néri vytvá­rajú poria­dok v cha­ose. Dokážu jasne komu­ni­ko­vať myš­lienky pro­stred­níc­tvom orga­ni­zo­va­nia a mani­pu­lo­va­nia slov a obráz­kov. "
Jeff Veen
Autor

Informácie