Hotel Color

Sisa Lelkes Sklovska

Zvoní mi telefón, na tom by nebolo nič nezvyčajné. No pozriem sa bližšie. Prichádzajúci hovor od „Sisa Sklovska“. Plná očakávania  zdvihnem a dúfam, že potvrdí termín nášho rozhovoru. Konečne, dohodnuté!  Tak sa niekoľko hodín po očakávanej premiére muzikálu Mata Hari vydávam za hviezdou svetového formátu.

Máte za sebou premiéru pôvodného slovenského a dlho očakávaného muzikálu Mata Hari, kde ste stvárnili hlavnú hrdinku. Čo pre Vás znamená táto rola? Považujete ju za svoju životnú?

Áno, myslím, že sme to zvládli bravúrne. Všetci. Celý proces príprav bol extrémne rýchly, všetko sme pripravili v rekordne krátkom čase. Pristupovali sme k muzikálu s tým, že nielen musíme, ale najmä chceme, aby to, čo je dôležité, bolo i  cítiť. Disciplína celého tímu bola perfektná. Dali sme do toho všetko a myslím si, že to diváci to oceňujú. Je stále vypredané a som šťastná, že po každom predstavení zažívame standing ovation!

Máte niečo s hlavnou hrdinkou spoločné?

Naštudovala som si o Mata Hari všetko to čo bolo dostupné o jej živote a práci. Maximálne som sa stotožnila s touto postavou a na javisku žijem jej život. Môžem povedať, že máme veľa spoločného, ale samozrejme sú veci, ktoré by som nikdy neurobila. Bola to však vzdelaná, obľúbená, pohľadná a inteligentná žena, ovládala jazyky a chcela v živote niečo dosiahnuť. Mala dušu, a keď milovala, tak obetavo až za hrob.  

Je známe, že ste milovníčkou módy a obľubujete trendy. Riadili ste sa svojim módnym vkusom aj pri vytváraní vášho interiéru v dome?

Áno, celý môj dom som ja, moja duša. Vždy ma všetci odhovárali od vlastného domu. Neblázni, s domom sú starosti, ale ako vždy som si spravila po svojom a dnes sa tomu teším. Mám dom! Postavila som nádherný dom na Čiernej vode a zbožňujem ho. Jeho interiér je absolútne vytvorený a zariadený podľa môjho vkusu, vložila som do neho svoje srdce i dušu, ale napriek tomu v ňom nebývam. Spolu s manželom sme sa rozhodli, že ostaneme bývať v jeho dome. Vždy sa však  rada do neho vraciam.

 

Autor: Lucia Tlumačová, Barbora Vrabcová

Foto: Daniel Kaplavka, Anna Martausová

Celý článok nájdete v najnovšom vydaní magazínu TRENDY BÝVANIE (december - január 2014).

13.1.2014