Kaštieľ na predaj - obec Vlková

KAŠTIEĽ VLKOVÁ šľachtickej rodiny Wielandovcov.

Táto národná kultúrna pamiatka v obci VLKOVÁ v okrese Kežmarok, sa nachádza v tesnej blízkosti obce VRBOV, ktorá je známa termálnym kúpaliskom THERMAL PARK VRBOV. Lokalita prináša prekrásne panoramatické pohľady na Vysoké Tatry a leží na hranici Podtatranskej kotliny a Levočských vrchov.

Jedná sa o pôvodne renesančný kaštieľ, zo 17.storočia, ktorý bol neskôr barokovo a empírovo prestavaný. Kaštieľ patril šľachtickej rodine Wielandovcov, ktorá ho vlastnila až do roku 1945. V súčasnosti KAŠTIEĽ vyžaduje rekonštrukciu s pamiatkovou ochranou.

Výmera parciel s kaštieľom a dvomi rodinnými domami je spolu 10.971m2

Kaštieľ má spracovaný historický prieskum ktoré je potrebné dodržať pri jeho návrhu obnovy, ktoré sú v návrhu rekonštrukcie zapracované.

Jedná sa o dvojpodlažnú stavbu s obdĺžnikovým pôdorysom a manzardovou strechou. Má bohatú architektonickú výzdobu, ako sú kamenné šambrány, pilastry, nadokenné rímsy, supraporty a frontóny. V interiéri sa zachovali renesančné klenby aj rovné stropy. Kaštieľ Vlková je vzácny príklad historického sídla na Spiši, ktoré jeho obnovou výrazne prispeje k podpore cestovného ruchu, rozvoju bývania v lone podtatranskej prírody

Vďaka komplexnej pamiatkovej a architektonickej rekonštrukcii tak vznikne priestor spojenia historického prostredia s prvkami modernej architektúry 21.stroročia, pre rôzne semináre, podujatia, workshopy, firemné akcie, koncerty, alebo ako jedinečný eventový priestor.

Na pozemku sa nachádza aj samostatne stojaca pivnica, s pôvodnými klenbami, ktorá sa môže využiť ako vinná pivnica.

Lokalita

Územie je vzdialené 6km od diaľnice D1 Bratislava – Košice (výjazd Jánovce), 23km od letiska Poprad, 13 km od Slovenského raja, 33km od Tatranskej Lomnice, 14 km od golfového ihriska vo Veľkej Lomnici a 3 km od termálneho parku Vrbov.

Vlková je obcou s cca 1000 obyvateľmi.

01. PDF - Situácia

02. PDF - Situácia spoločná

03. PDF - Situácia a pôdorys kaštieľa

04. PDF - Plynobod

Zavolajte nám +421/905275610

E-mail info@byvanieanehnutelnosti.sk

Kontaktný formulár