https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

HOTEL ALEXANDRIA **** Za očistou tela i ducha do hotela v moravských Kúpeľoch Luhačovice

 C E S T O V A N I E / K Ú P E L E

Ak potrebujete na chvíľu poľaviť v hektickom pracovnom tempe alebo len uvažujete o netradičnom darčeku pre svojich blízkych, prinášame vám tip na relaxačný a ozdravný pobyt v štýlovom štvorhviezdičkovom wellness hoteli v jedných z najkrajších kúpeľov v Českej republike. Architektúra moravských Luhačovíc má nenapodobiteľný ráz, ktorý jej dodal slovenský architekt Dušan Jurkovič. Jedinečné pramene zaraďujú Luhačovice medzi najlepšie kúpele v Európe v liečbe dýchacích ciest a ďalších ochorení. Tunajšie systematické využívanie minerálnych prameňov na liečebné účely má viac ako 300-ročnú tradíciu.

Dve budovy - dva svety
Komplex Alexandria Spa & Wellness hotela tvoria dve časti. Pôvodná budova bola postavená v tridsiatych rokoch minulého storočia. Nová hotelová časť reprezentuje súčasnú generáciu najmodernejších európskych kúpeľov. Výnimočnosťou hotela je úroveň kvality služieb, porovnateľná so štvorhviezdičkovými hotelmi okolitých krajín, predovšetkým Rakúska a Nemecka, avšak za ceny zodpovedajúce českému trhu.Hotel s celkovou kapacitou 106 lôžok ponúka komfortné ubytovanie v izbách vybavených televízorom so satelitným prijímačom, telefónom, trezorom a minibarom. Interiér izieb v hlavnej budove pripomína prvorepublikovú atmosféru. Naopak, v novej hotelovej časti sú jednotlivé izbové dekorácie a výtvarné diela akousi pripomienkou suvenírov z Alexandrových ciest - moderná reinterpretácia egyptskej maľby na papyrus, parafráza egyptských kanop v podobe štylizovaných sošiek egyptského božstva a nádych bieleho indického hodvábu na záclonách a závesoch. V rámci pobytu si klienti môžu užiť odpočinok v štýle starých rímskych kúpeľov. Starodávne tradície kúpeľov dobou nezostarli a dnes ich v novom ponúka luxusné hotelové wellness centrum.

Perla hotela

Nezabudnuteľný kulinársky zážitok si hostia môžu dopriať vo Francúzskej reštaurácii, ktorá si zachováva pôvodný historický nádych z tridsiatych rokov minulého storočia. V elegantnom prostredí sú popri vybraných pokrmoch servírované tiež špeciality kraja, ku ktorým sa podávajú najlepšie moravské a zahraničné vína.

Oddych v štýle starovekých Rimanov

Relaxácii v kúpeľoch holdovali už starí Rimania. Tí ich navštevovali, aby sa duševne osviežili, fyzicky otužili a porozprávali s priateľmi. Atmosféru starorímskych kúpeľov navodzuje v hoteli Alexandria luxusné wellness centrum. Jeho priestoru dominuje bazén s dvomi zlatými slnkami na dne. Oddýchnuť si možno v saunovom svete či orientálnom parnom kúpeli Rasul. K dispozícii je tiež súkromný wellness pre dvoch. V lete je možné využiť na slnenie vonkajšiu relaxačnú terasu.

Počas pobytu v hoteli je možné absolvovať širokú škálu zážitkových a originálnych procedúr, ktoré dopĺňajú očistné peelingy a skrášľujúce zábaly. Vyskúšať je možné tiež uhličité kúpele v prírodnej liečivej minerálnej vode a iné tradičné kúpeľné procedúry. Pre milovníkov živej hudby je k dispozícii nočný klub so sprievodným programom. Rozmanitá je tiež ponuka voľnočasových aktivít

viac na : www.lazneluhacovice.cz

"Dizaj­no­vať zna­mená komu­ni­ko­vať jasne aký­mi­koľ­vek pros­tried­kami, ktoré doká­žete kon­tro­lo­vať a ovlád­nuť. "
Milton Glaser
Dizajnér

Informácie