https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

RECEPT NA ŠTÝLOVÚ KÚPEĽŇU V URBAN DIZAJNE (2. časť)

21.08.2018 │Industriálny štýl je plný množstva dobrých nápadov, ktoré stoja za trochu experimentovania. Zaplavia kúpeľňu materiálovými akcentmi, farebnou decentnosťou a dynamickými líniami. Vybaví ju tak, aby ste si nerušene mohli užívať jej priestory. Nechajte sa unášať príťažlivými špecifikami urban kúpeľne.

VINTAGE DOTYK

Na industriálnu vlnu naladíte kúpeľňu tiež pomocou rôznych dekorácií a doplnkov akoby vytrhnutých z umeleckej galérie, ktoré ponúkajú tomuto priestoru hravé riešenia. Obrazy, vázy, postranné regály či konzoly s nádychom vintage odkazujú na minulé časy, no súčasne prinášajú do kúpeľne moderný look. V nečakaných kombináciách a kompozíciách urobia s priestorom divy. Takýmto nápaditým kúskom bude napríklad zrkadlo v rôznych geometrických tvaroch a prevedeniach, za ktoré sa vám interiér odvďačí impozantným vzhľadom. Bude sviežim artefaktom vnášajúcim optimizmus do vašej industriálnej kúpeľne. Rovnakú náladu do jej priestorov vnesie i štýlový kovový rebrík s priemyselným nádychom.

DREVO VS. OCEĽ

V záplave bielej farby a minimalistického dizajnu kúpeľne svoju pevnú pozíciu potvrdzuje drevo, ktoré s okolitými kúpeľňovými prvkami tvorí príjemnú zmes industriálneho dizajnu. Farebne i povrchovo zjednocuje navonok nesúrodé detaily a do priestoru prináša pocit tepla a pohodlia. Raw elegancia z prírody vynikne tradične na policiach a skrinkách či pultoch pod umývadlo, no nezameniteľný estetický prínos zabezpečí v úlohe podlahy. Aj v priestore akým je kúpeľňa však úlohu štýlotvorného prvku môže prevziať kov, ktorý dizajnovo pohltí funkčné predmety a prizná im nezameniteľný ráz. Na svedomí to môže mať pokojne oceľ ale aj rôzne železné či chrómové detaily.

ODVÁŽNA SANITA

Dizajnovú disciplínu podľa pravidiel industriálneho štýlu v kúpeľni prísne dodržiava armatúra a sanita. Distingvované línie, dynamické hrany a zaujímavé tvarovanie z nich robí dominantný kúsok kúpeľňového interiéru. Sú mĺkvym spoločníkom, vďaka ktorému sa vám nebude chcieť odísť z kúpeľne. Tvarovo úsporné, zdržanlivo elegantné či prísne hranaté. Také môže byť umývadlo i vaňa vzájomne poskytujúce jej obyvateľom sofistikované pohodlie pri každodennej hygiene. Priestor industriálnej kúpeľne však priznáva sanite nielen tvarovú ale i materiálovú nespútanosť, preto nie je zvláštnosťou prítomnosť vane zo smaltovanej ocele či s látkovým plášťom.

VSTÚPTE!

Neviazanosť a samopašnosť industriálneho dizajnu zhmotňujú i sprchovacie kúty s tzv. walk-in prívlastkom. Oslobodzujú priestor od fyzických ako aj dizajnových bariér. Charakterizuje ich čistota tvarov, inovatívna technológia a vysoká funkčnosť. Toto veľkolepé spojenie prvotriednych vlastností umocní celkovú funkčnosť a vizuálnu pompéznosť kúpeľne a vám poskytne dokonalý zážitok z voľno-priestorového sprchovania. V slovenských kúpeľniach sú tieto sprchovacie steny však ešte stále nováčikmi, no postupne si získavajú priazeň zákazníkov vďaka elegantnému prevedeniu zo skla, ktoré je pre svoj čistý dizajn čoraz častejšie vnímané ako umelecký prvok. Ide v podstate o veľmi jednoduché riešenie pozostávajúce zo steny zasadenej do profilu a upevňovacieho ramena. To umožňuje jeho jednoduchú údržbu a dlhú životnosť.

← 1. ČASŤ

AUTOR: PG

FOTO: ARCHÍV REDAKCIE, ROLTECHNIK , LITHOS DESIGN