https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

NECESTUJTE NA DOVOLENKU, CESTUJTE ZA ZÁŽITKAMI

Dovolenkové rezorty s all-inclusive službami sú lákadlom, na ktoré sa celý rok tešíme, aby sme po odštartovaní letnej sezóny s plnými kuframi vyrazili na týždňový pobyt. Celodenné ležanie na pláži či pri bazéne môže byť však aj napriek tým najlepším animátorským službám nakoniec nudou. A nepomôže ani to, že ste konečne s rodinou všetci spolu. Dodajte letnému oddychu tematickú a zážitkovú pestrosť. Stavte na pohodu a s ľahkou batožinou sa vydajte objavovať krásy Európy a blízkeho okolia. Ponúkame vám niekoľko inšpiratívnych tipov, ktoré vám uľahčia výber letnej dovolenky.

 

 

 

 

Luxusná dovolenka v karavane - Camping Union Lido Vacanze

Ak patríte medzi dobrodružné povahy a pohrávate sa s myšlienkou kempovania, no odrádzajú vás podmienky v kempoch, Union Lide Vacanze vás okamžite presvedčí vydať sa na cestu. Nachádza sa na talianskom polostrove Cavalino v blízkosti čarovných Benátok a môže sa pochváliť piatimi hviezdičkami. Zodpovedajú tomu nadštandardné služby a ponuka nekonečného množstva aktivít. Má vlastný aquapark, welnness centrum a areál s ihriskami pre tenis, volejbal či fitnes. Disponuje tiež barmi a reštauráciami. Priamo z kempu je dokonca prístup na plne vybavenú súkromnú pláž. Okrem oddychu a zábavy môžete zájsť mimo kempu do blízkych Benátok spoznať talianske pamiatky, históriu a kultúru.

 

 

 

Raj pre cyklistov - Štajersko

Dovolenkovať a objavovať svet na bicykli môže byť skvelým dobrodružstvom. Nikde inde nenájdete viac cyklotrás ako v Rakúsku. Cyklistika v štajerskom regióne predstavuje blahodarnú kombináciu relaxu, pôžitku a pohybu. Sieť trás s dĺžkou viac ako 1700 kilometrov, premyslená infraštruktúra a výhľady na malebnú prírodu vytvárajú ideálne podmienky pre aktívnu dovolenku kúsok za hranicami. Na výletoch po jemne pahorkatej krajine vás budú sprevádzať regionálne poklady, hrady, zámky či malebné vinice. Rozsiahly sprievodca vám poskytne informácie o trvaní a stupni náročnosti všetkých trás v dĺžke od 13 do 148 km. Podľa chuti a kondície si tu každý nájde ideálne podmienky pre absolvovanie cyklo-pôžitku. Ak sa však necítite na bicykel, región Thermenland je ideálnym miestom pre nordicwalking či turistiku. Objavovať miestne krásy tak môžete aj pešo.  

 

 

Odskočte si na víkendovú dovolenku - Park Helmut Zilk

Dunajská metropola, ktorá láka celoročne turistov spoznávať očarujúce pamiatky, zaujímavé miesta a podujatia prináša ďalší dôvod, prečo zavítať do tohto očarujúceho veľkomesta. V júni tohto roku otvorili na ploche 7 hektárov park, ktorý je najväčším projektom mesta za posledných 40 rokov. Centrum parku tvorí rozsiahla trávnatá plocha a aleja stromov určená na oddych, piknik a rôzne hry. Jeho súčasťou je tiež komunitná záhrada a zóna pre psíčkarov. Množstvo návštevníkov smeruje do parku najmä pre Motorikpark, ktorý je najvyhľadávanejšou časťou tohto miesta. Ponúka desať lezeckých stanovíšť, na ktorých sa vyšantia všetky vekové kategórie. Ak plánujte víkendovú dovolenku, Viedeň vás naplní potrebnými zážitkami a oddychom.

 

 

Kúpele s osobitým genius loci - Kúpele Luhačovice

Kúpeľný a wellness pobyt nemusíte výhradne absolvovať len počas zimných a jesenných mesiacov. Užívať si vodu, slnko a cítiť sa pritom ako na dovolenke pri mori môžete tiež v moravských Kúpeľoch Luhačovice. Dovolenka v Luhačoviciach sa dá príjemne stráviť prechádzkami vo vynovenom kúpeľnom parku ochutnávaním tunajších svetoznámych minerálnych vôd na čele s Vincentkou či obdivovaním rozprávkovo krásnych stavieb v štýle ľudovej secesie, ktoré tu po sebe zanechal najvýznamnejší slovenský architekt Dušan Jurkovič. Zážitkom sú posedenia v čokoládovni a cukrárňach, počúvanie kolonádových koncertov ale aj vozenie prehliadkovým vláčikom až na priehradu v Pozloviciach či plávanie na kúpalisku Dúha. Počas leta sa kúpele stávajú centrom spoločenského a bohatého kultúrneho diania. Čakajú vás tu zaujímavé hudobné a tanečné vystúpenia, ale aj prehliadka komornej divadelnej tvorby. Svojou pobytovou ponukou ubytovacích, gastronomických a voľnočasových relaxačných služieb, ich kvalitou a úrovňou, patrí spomedzi ubytovacích zariadení k najvyhľadávanejším práve hotel Alexandria, ktorý už piaty raz získal titul Czech Hotel Awards v kategórii najlepší Spa & Wellness hotel v Zlínskom kraji.

 

 

Krajina tisícov jazier u našich susedov - Mazurské jazerá

Aby ste zažili koncentráciu tisícov jazier na jednom mieste, nemusíte cestovať do Fínska. Poľské regióny Warmia a Mazursko sú pre svoje prírodné bohatstvo vodstva často nazývané Krajinou tisícich jazier. Ich rozsiahly komplex pripomínajúci pavučinu prepojenú riekami a kanálmi tvorí nádhernú turistickú cestu, ktorá nabáda k tomu, aby ste dovolenku strávili v lone prírody Mazurských jazier. Hlavná turistická trasa sa začína v južnej časti regiónu na jazere Brzozolasek, neďaleko mesta Pisz, a končí sa na kanáli v meste Węgorzewo v jeho severnej časti. Vzdušná vzdialenosť týchto miest je 111 km. Na brehoch sa nachádza veľa penziónov, agroturistických zariadení a hotelov, ale aj množstvo vhodných miest na stanovanie. Nachádza sa tu celosvetový unikát - Elblaský kanál spájajúci západnú časť Mazurska s Baltským morom. 

 

Technologická očista - Hotel Eremito

Zrýchlené tempo života spôsobené technológiami nás z času na čas unavuje a práve od nich často hľadáme únik a oddych. Hotel Eremito preto prišiel s konceptom, kde môžete aj v tomto zlatom veku techniky  zažiť dovolenku bez smartfónu a laptopu a načerpať tak skutočnú energiu a vyčistiť si myseľ. Hotel so 14 izbami je navrhnutý pre sólo cestovateľov, je to svätyňa z digitálneho veku, oslava jednoduchého života. Neexistuje tu internet, žiadne izby pre dvoch, žiadne obchodné centrum, minibar alebo televízia. Cestovatelia sem prichádzajú, aby utiekli od každodennej rutiny, aby sa znova pripojili k svojmu duchovnému ja a zažili svet slobodnej spoločnosti. Hlavný zdroj osvetlenia pochádza zo sviečok a hotel využíva generovanú elektrinu z najmodernejších spektier fotovoltických článkov. Zažiť bohémsku atmosféru  a návrat v čase môžete v očarujúcom Taliansku, kde je hotel situovaný absolútne izolovaný od ruchu bežného života obklopený 3000 hektármi chránenej rezervácie Umbria.