https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

Slovenská dizajnová epopeja

Útulný luxus pretkaný do súčasnej podoby sa podarilo vytvoriť architektom z ateliéru RULES, ktorí premietli všetky svoje skúsenosti do vzniku ušľachtilého interiéru. Presvedčíme vás, že známku kvality už nemusíte hľadať len v zahraničí, ale hravo ju nájdete aj v našich končinách. Predstavujeme vám exkluzívny dvojizbový byt v Bratislave, ktorý je toho dôkazom.

Zamerané na dizajn

V celom interiéri dominuje využitie luxusných materiálov, ktoré zanechávajú pocit exkluzivity. Tvorcovia v interiéri spojili zdanlivo protichodné vlastnosti a vytvorili luxusný a zároveň teplý priestor, ktorý sa leskne, ale pôsobí ako domov. Primárnou požiadavkou majiteľov nebolo rodinné bývanie, napriek tomu tento byt spĺňa všetky atribúty každodenného užívania. Atmosféru komplexnému priestoru dodávajú originálne dizajnové kúsky vyskladané s dokonalou precíznosťou a umeleckým vnímaním. Dôkladne zvolené materiály vnášajú do interiéru vkusnú eleganciu, komfort a jemný punc luxusu.

Hnedý leštený mramor na apodlahe obývačky evokuje nadčasovosť a príjemne ladí s vhodne zvoleným dekorom stien v bielych odtieňoch, ktoré sú vkusne doplnené obrazmi, ktoré boli vytvorené špeciálne pre účely tohto bytu. Veľký dôraz sa kládol na komfort, ktorý v tomto prípade vytvára dominantná látková sedačka, ktorá zabezpečuje okrem pohodlia aj trojrozmerný výhľad na okolie. Teplý pocit domova bytu dodáva decentne zvolená kravská koža na podlahe. 

Dômyselne vytvorená kuchyňa bola zhotovená z vysokých skriniek s dvierkami z kefovanej dubovej dýhy, ktoré krásne ladia s mramorovou podlahou. Centrom diania je ostrov s pracovnou doskou z umelého kameňa so skrytým digestorom vďaka ktorému pôsobí priestor ucelene bez akýchkoľvek rušivých dojmov. Pri užívaní oceníte aj integráciu dverí do spálne, výduchy vzduchotechniky a pracovnú časť s drezom za roletkou, ktoré tím architektov šikovne vsadil do vysokých skriniek kuchyne. V prípade potreby sa však kuchyňa jednoducho premení na komfortné miesto vhodné na prípravu jedla.

Samostatnú pozornosť si zaslúži dominantný jedálenský stôl v čiernom prevedení, ktorý zapadá do zvoleného konceptu kuchyne. Stolovanie si tu užijete plnými dúškami aj vďaka ergonomickým stoličkám.

Autori sa v každom momente usilovali o maximalizovanie priestoru a tak sa rozhodli pre odstránenie prebytočnej murovanej priečky medzi kuchyňou a vstupnou halou, čím celý priestor prepojili a znásobili tak myšlienku dôležitého prvého dojmu z bytu.

Vstupná hala obsahuje dvere do hosťovskej toalety, skrinku na topánky a úložné priestory na kabáty. V záujme vyniknutia prírodnej štruktúry mramoru tu boli navrhnuté biele matné skrine, ktoré sú neutrálne a takmer neviditeľné.

Komfortná zóna

Neokázalá nočná zóna doplnená priečkami zo skla pôsobí atypickým dojmom. Bezrámové sklené priečky boli zámernou a vôbec nie prvoplánovou voľbou, čím sa podarilo maximalizovať prienik denného svetla. Ústredným bodom spálne je nepochybne posteľ netradičných tvarov, vďaka ktorým do nej autori integrovali na mieru vytvorené výsuvné úložné priestory, a tak sa jej primárna úloha ako miesta na spánok rozšírila aj o úžitkovú priestorovú rolu. Vhodne zvolené prírodné materiály ako drevo a mramor tvoria dokonalú súhru a rovnako ladia so zvyškom interiéru.

Hnedý mramor s jeho jednoduchým bielym obkladom sa snúbil v správnom pomere a dal tak nádych luxusu a dávku exkluzivity aj kúpeľni. Zástena zo skla v tomto prípade neplní len dizajnovú úlohu, ale predovšetkým technickú a funkčnú, nakoľko oddeľuje mokrú zónu od suchého zvyšku. Hĺbka kúpeľne umožnila zlúčiť vaňu a sprchu so schodíkom do spoločného priestoru, čím vznikol priestor pre sprchovanie.

 

Lokalita: Riverpark, Bratislava

Realizácia: 2015

Rozloha: 98 m²

Projekt: RULES, s.r.o.

Autor: Tereza Millová v spolupráci s ateliérom RULES

Foto: Peter Čintalan