https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

REPORTÁŽ: QT SYDNEY HOTEL

4.11.2018 │ Pre mnohých z nás je cestovanie zmysel života. Veľa času vtedy trávime v hoteloch, hotelových izbách či apartmánoch. Meníme tak svoj trvalý pobyt za dočasný, cestujeme na miesta, ktoré nás nepochybne ovplyvňujú a inšpirujú nás aj v zariaďovaní vlastného bývania. A preto sme si jedno nezabudnuteľné bývanie pripravili aj pre vás.

Pripravte sa na 12 rôznych štýlov izieb

Hlboká paleta červenej, žltej a bielej sa nachádza vo všetkých dvanástich jedinečných miestnostiach. Izby pôsobia svetlo a vzdušne, využívajú excentrické prvky a rôzne druhy štýlov, zachované pôvodné drevené podlahy pridávajú celému priestoru na dokonalej atmosfére. Priľahlé izby štátneho divadla sa môžu pochváliť exkluzívne navrhnutými kobercami spolu s ľahkými a hravými dekoratívnymi prvkami ako aj efektnými svietidlami. Dizajnérsky tím stavil na zjavné výstrednosti historických budov, spracoval pôvodné prvky a zvýšil tak hodnotu jednotlivých položiek dedičstva. Moderný akcent izieb sa dosiahol pomocou farieb a funky dizajnových predmetov. Každý prvok bol špeciálne navrhnutý pre konkrétny priestor, od šatníkov, cez vankúše, koberce, minibar, sklenené skrinky, až po výber jednotlivých materiálov. Každá izba je navrhnutá individuálne, s cieľom nezabudnuteľného zážitku. 

"Všetky izby a kúpeľne sú navrhnuté v pop up štýle, takže majú vhodný náboj pre vychutnanie si kreatívnej scény príjemného okolia."

Tmavé kamenné kúpeľne v nadrozmerných veľkostiach využívajú bodové osvetlenie, ktoré zabezpečí správnu atmosféru. Všetky izby a kúpeľne sú navrhnuté v pop up štýle, takže majú vhodný náboj pre vychutnanie si kreatívnej scény príjemného okolia. Exkluzivitu hotelu dodáva aj rad miestnych umeleckých talentov ako Richard Blackwell z Adelaide a sochár Morgan Shimeld, ktorých prácu si môžete vychutnať vo všetkých izbách QT Sydney. Väzby historických budov a tradície sú nepochybne veľké a dizajnérom sa ich podarilo excelentne zachovať a navyše spojiť s vytvorením vzrušujúceho hotela v centre mesta. 
 
Architektúra
 
Hoci boli obidve budovy dokončené v roku 1920, štylisticky sú veľmi odlišné. Štátne divadlo je iba jedným z dvoch zachovaných divadiel v Sydney, ktoré navrhol Henry E. White a John Eberson. Miešajú sa tu eklektické prvky gotiky a taliansky art deco dizajn. Obchodný dom Gowings má obrovský a otvorený layout – veľké okná, vysoké stropy, široké chodby a pieskové opláštenie. Konverzia horného podlažia do elegantného zážitku boutique hotela žiadnym spôsobom neovplyvnila štátne divadlo alebo nižšiu maloobchodnú úroveň budovy Gowings, ktoré zostali nezmenené.
 
SpaQ
 
Dotyk lesku bol zavedený do kúpeľníctva v Sydney spolu s novým pojmom SpaQ. Soistikovanosť a relaxácia sa iniltrovali do možnosti ponuky a tradičnej kúpeľnej ilozoie. SpaQ zahŕňa šesť relaxačných centier, tradičné pánske holičstvo,“ hammam“ inšpirovaný parnou izbou s ľadovou fontánou, plnú občiansku vybavenosť pre mužov aj ženy, relaxačnú miestnosť a spa butik. Menu ponúka celý rad masáží, ošetrenie tváre i tela a mnoho ďalšieho.
 
Divadlo stolovania
 
V QT Sydney nájdete jednu z najlepších káv v meste a rovnako niečo na jedenie od raňajok do neskorého popoludnia. Growing Bar & Grill je kulinárskou cestou do zakázaného územia. Teatrálnu atmosféru umocňujú elegantné tmavé kachle, otvorená kuchyňa, pece na drevo a grily. Šéfkuchár Paul Easson, ktorý pracoval po boku významných kuchárov v Londýne, Japonsku a Austrálii vám spolu so svojim tímom pripraví široký sortiment jedál. Rovnako tu nájdete výber tých najlepších medzinárodných a domácich vín.  A na záver vám v Gilt Lounge pripravia skvelý mix kokteilov, ktoré zmenia váš deň na noc. 
 
Projekt: QT Sydney Hotel
Lokalita: Sydney, Austrália 
Dizajn: Nic Graham & Associates, Indyk Architects
Architekt: Woodhead

AUTOR: BK
FOTO: OT SYDNEY HOTEL