https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
  • Zdravé a komfortné sedenie pre vaše deti
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

Zdravé a komfortné sedenie pre vaše deti

6. 7. 2014 / Autor: MD, moll

Správne ergonomické sedenie za stolom je dôležité už od prvých rokov života každého človeka. Čim ďalej, tým viac ľudia trávia čas nielen v práci či v škole, ale aj doma sedením za stolom. Preto je veľmi podstatné myslieť na to, akým spôsobom za stolom sedíme. Už od začiatku by naše deti mali mať pri raste k dispozícii tie správne - ergonomicky a zdravotne vhodné prostriedky a nábytok. Tieto komponenty by mali hlavne pomáhať a podporovať ich zdravý vývin. Nemecká značka moll má už svoju tradíciu a je zameraná na výrobu kvalitných detských rastúcich stolov a stoličiek, ktoré rastú spolu s deťmi. Ponúka kvalitné a funkčné produkty s dlhou životnosťou, ktoré podporujú zdravý rast detí. Kvalitu potvrdzujú aj mnohé ocenenia, pečate a známky, nielen z oblasti ergonómie, funkčnosti či kvality, ale aj dizajnu.

Neposedné deti – bystré deti

V detskej povahe je zakorenená potreba zmyslových vnemov. Bežné činnosti detí ako je hojdanie, balansovanie s telom, kolísanie a lezenie stimulujú ich zmysel pre rovnováhu a deti si tak precvičujú motorické zručnosti. Tým sa stanovujú dôležité základy pre ich telesný, psychický, duševný a sociálny rozvoj. V škole alebo doma pri písaní domácich úloh sa od detí očakáva, že budú sedieť na jednom mieste dlhší čas, no k detskej povahe to jednoducho nepatrí. Avšak deti, ktoré trávia čoraz väčšie množstvo času pri počítači, automaticky aj sedia na jednom mieste dlhšiu dobu. To je dôvod, prečo značka moll kladie dôraz na to, aby deti pri každodennom používaní stolov a stoličiek, sedeli a pracovali v správnej ergonomickej polohe. Značka moll, ako výrobca detských rastúcich stolov a stoličiek, preto spolupracuje s odborníkmi, s ktorými sa snaží vyvíjať a rozvíjať funkčnosť, správnu ergonómiu a využiteľnosť pracovného priestoru pre deti. Takéto produkty sú potom výsledkom najnovších vedeckých poznatkov. Správnym ergonomickým sedením sa predchádza nielen posturálnemu poškodeniu, bolestiam chrbta a bolestiam hlavy, ale aj mnohým iným vedľajším poruchám zdravia a ochoreniam. Písací stôl a stolička by preto mali spĺňať všetky ergonomické kritériá.

Prečo je dôležité, aby s dieťaťom rástli aj stôl a stolička?

V záujme ochrany zdravia detí, by sa rodičia nemali zaujímať len o to, ako dobre sa ich deti učia, ale hlavne by mali svojim deťom zabezpečiť ideálny priestor a kvalitné podmienky na učenie. Preto by sa nemali deti prispôsobovať nábytku (ako je to u nás zvykom), ale nábytok by sa mal prispôsobovať im! Všetky stoly a stoličky od značky moll sa dajú upravovať a prispôsobovať rastu detí, podľa ich aktuálnej výšky a proporcií. To znamená, že tieto rastúce stoly a stoličky budú pre vaše dieťa, tínedžera, alebo dokonca už vysokoškoláka, ergonomicky správne za akýchkoľvek okolností.

Výška stola je obzvlášť dôležitá. Avšak správna poloha operadla a sedadla stoličky neodmysliteľne a nevyhnutne patrí ku komplexnej ergonómii sedenia za stolom. Neváhajte a vytvorte pre svoje deti vhodné a zdravé prostredie, v ktorom sa budú cítiť dobre. Doprajte Vašim deťom pracovné aj oddychové miesto, ktoré si môžu nastaviť podľa svojich potrieb.

Zdroj: TS moll