https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

REPORTÁŽ: CHALET JEJALP - LUXUSNÉ BÝVANIE V LONE PRÍRODY

5.1.2019 │ Rodinné bývanie, či dovolenka v horskom prostredí? Chalety sú dnes už známou a obľúbenou formou bývania v zahraničí a čoraz častejšie aj u nás. Prepojenie prírody, horského luxusu a komfortu s dávkou noblesy chytí za srdce každého človeka, ktorý inklinuje k prírodným materiálom ako je drevo či kameň. Vychutnajte si dizajn a zimnú atmosféru bývania zo srdca strediska Morzine.

Chalet Jejalp je situovaný v Portes du Soleil len kúsok od letiska v Ženeve, vďaka čomu je ideálnym miestom aj pre rodiny s deťmi. Prémiové horské bývanie je navrhnuté tak, aby si zachovalo alpský nádych, no zároveň predstavuje prostredie plné luxusu, komfortu a relaxu. Chalet je rozdelený do dvoch poschodí a architektonicky sa v ňom podarilo zachovať priestor plný prirodzeného svetla.

OBÝVAČKA AKO SRDCE DOMOVA

Obývacia izba sa nachádza na najvyššom poschodí objektu a cítiť z nej honosnosť, komfort a romantiku. Oáza pokoja, kde trávime najviac svojho voľného času s priateľmi či rodinou je prostredím plným pohodlia. Dizajnéri stavili na ergonomickú sedačku v zemitých odtieňoch s vhodne zvolenými doplnkami, ktoré dodávajú celému priestoru luxusný ráz. Základným prvkom obývacej miestnosti je drevo ako prírodný materiál, ktorý tvorcovia použili aj na dizajnovom stolíku. Drevo so všetkými štruktúrami a prevedeniami spracovania tvorí neoddeliteľnú spojitosť s vysokohorským prostredím. Pomyselným základom interiéru je rovnako masívna drevená podlaha, ktorú umocňuje priznaná štruktúra dreva. Nosným prvkom miestnosti je nepochybne závesné svietidlo, ktoré okrem dizajnového hľadiska spĺňa najvyššie parametre funkčnosti a precízneho prevedenia.  

GASTRO ZÁŽITOK

Otvorená dispozícia kuchyne s jedálenským setom vám ako nadštandard ponúka krásny výhľad na hory. Za povšimnutie stojí aj jej prepojenie s rozľahlou terasou. Realizátor v tomto prípade stavil na eleganciu, ľahkú udržateľnosť a životnosť materiálov. Ako alternatívu využil pracovnú dosku z masívneho dreva, ktorá je odolná a ľahko ošetrovateľná od nečistôt. Vysokú školu stolovania si môžete všimnúť v prepychovej jedálni prostredníctvom prvotriedneho servisu. Hra materiálov a kombinácii je evidentná aj na čalúnení stoličiek.

ŠTÝLOVÁ VINOTÉKA

Stavba sa rozprestiera okolo skleneného átria, ktoré obsahuje dvojstupňovú sklenenú vínnu pivnicu rozdelenú do dvoch poschodí. Okrem dizajnového prevedenia spĺňa  vinotéka všetky funkčné požiadavky. Jej estetické stvárnenie je nepochybne  nadštandardným, kde necháva vyniknúť víno a jeho majestátnosť.  

INTERIÉR PLNÝ ZÁBAVY

Kultúrne vyžitie si môžete užiť aj doma. Chalet Jejalp predstavuje samostatný dizajnový bar so širokou ponukou nápojov. Biliardový stôl vám prinesie veľa zábavy a pocit komfortu. Kultové prepojenie dispozície a orientácia celého priestoru vás chytí za srdce.

KÚPEĽŇA PLNÁ NOBLESY

V chalete sa nachádzajú dve kúpeľne nadštandardných rozmerov. Hrejivý pocit dizajnéri docielili vďaka prírodným materiálom, ktoré vyčarili upokojujúcu atmosféru. Aj keď prvky z prírodných materiálov nemusia byť prioritne určené do horských chaletov, dokážu priniesť harmonickú energiu pre vaše telo i dušu. Kúpeľňa je plne vybavená od sprchového kútu , cez toaletu, chromový radiátor až po doplnky.

ALPSKÝ SPÁNOK

Každá z troch dvojlôžkových spálni je špecifická, avšak dominantou každej z nich je kontinentálna posteľ. Čelo postele je klenotom celého priestoru a vďaka kvalitnému materiálu vytvára zo spálne raj oddychu. Celkový dizajn postele a jej konštrukcia vám zaručí pocit exkluzivity. Vysoká výška vám zase uľahčí každodenné vstávanie a  líhanie. Vhodným doplnkom sú kožušiny, ktoré v tomto prípade slúžia ako dekoratívne koberce.

AUTOR: TM
FOTO: CHALET JELAJP