https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

KÚPEĽŇA BUDÚCNOSTI

2.1.2019 │Nové potreby a rituály kúpeľňovej kultúry spôsobili, že kúpeľňa sa z funkčného priestoru stala dôležitým miestom psycho-hygieny a významnou súčasťou bytovej architektúry. Na pozore novým inovatívnym riešeniam sú preto neustále interiéroví dizajnéri, ktorí reagovali na požiadavku a prišli s návrhom kúpeľne v maximálnej interakcii s vodou. V kúpeľni sa tak objavuje sanita využívajúca potenciál vody ako hlavného prvku vyvolávajúceho pozitívnu emóciu v tomto priestore. Voda v spojení s digitálnymi technológiami roztancovala dizajn v kúpeľni.

Vitalita a psychická pohoda už dávno predstavuje podmienky zmysluplného života. Digitálne technológie usilujú o optimalizáciu fyzických a psychických túžob, čím nám umožňujú žiť život jednoduchšie, ale najmä individuálne s dôrazom na vlastné potreby. To otvára bohaté možnosti vo všetkých oblastiach. Inak to nie je ani v kúpeľni, kde moderné technológie reagujú na trend zdravého životného štýlu. Poskytujú nám úľavu a dodávajú špeciálnu hodnotu času strávenému v kúpeľni.

VERTIKÁLNA SPRCHA 

Hoci sa sprcha tradične inštaluje vo vertikálnom smere, v tomto prípade nadobúda tento pojem iný rozmer a predstavuje sprchu, ktorá kombinuje rad odborných sprchových hlavíc a rôznych režimov prúdenia vody poskytujúcich maximálnu pohodu pri sprchovaní. Jednotlivé vodné aplikácie vám pomôžu dokonale užiť si dopad a vplyv vody. Z rôznych pozícií sa vás bude voda dotýkať od hlavy, krku až po päty pri rôznych teplotách a zahalí vaše telo do veľkých lesklých kvapiek. Jednotlivé výstupy vody vo vodorovnom prúdení vám dokonale stimulujú organizmus, uvoľnia svaly a prinesú maximálnu relaxáciu. Takáto sprcha si oprávnene vyslúžila názov wellness sprcha.

SPRCHOVANIE ZÁŽITKOM

Sprcha sa vďaka najnovším technológiám stáva viac ako len vodou padajúcou z hlavice. Možnosti digitálneho ovládania umožňujú regulovať režim prietoku vody, masáž chrbta a ramien, a to všetko pod taktovkou najmodernejšieho dizajnu, ktorý sa dotýka všetkých vašich zmyslov. Sprchovací kút je šikovným riešením pre všetkých, ktorí žjú rýchlym spôsobom života a nemajú čas zrelaxovať sa vo vani. Moderné prevedenia tak dokonale nahrádzajú zážitok z kúpeľa. Kombinujú rôzne komfortné funkcie a kúpeľné programy, ktorých výsledkom sú terapeutické účinky šíriace sa po celom organizme.

SPRCHOVANIE POLEŽIAČKY? 

Novú dimenziu do kúpeľnej kultúry prináša horizontálna sprcha, ktorá vám umožňuje spojiť pravidelnú očistu s relaxáciou. Vďaka nej zažjete úplne netradičný zážitok zo sprchovania, ktorý nechá vaše telo a myseľ uniknúť od stresu a podľahnúť revitalizácii z inej perspektívy. Ležiaci na bruchu alebo chrbte si pomocou intuitívneho ovládania vyberiete z niekoľkých programov. Voda striekajúca zhora a z trysiek zapustených v ležadle je zárukou harmónie tela a duše. Zvoliť si môžete medzi energizujúcimi a uvoľňujúcimi režimami - od striedavých horúcich a studených prúdov až po toky jemne hladiace vaše telo. Zmena intenzity a tiež teploty vody vám dopraje dokonale povzbudenie a uvoľnenie.

AKO SA TRENDY PREJAVILI NA VANIACH?

Možnosti digitalizácie priniesli komfort aj do vaňových riešení kúpeľní. Prejavuje sa to vo funkciách a užitočných nastaveniach, ako je automatické napúšťanie vane či regulácia toku a objemu. Digitálne ovládaná armatúra sa vyznačuje pôsobivým dizajnom, ktorý prichádza s ergonomickými tvarmi, zápustnými riešeniami či modularitou umožňujúcou vytvoriť multi-dizajnové koncepty tohto miesta. Vaňa je nenahraditeľným druhom sanitárneho zariadenia z hľadiska poskytovania dokonalej relaxácie, preto ak vám to priestorové možnosti dovolia, rozhodne vybavte vašu kúpeľňu jednou z najmodernejších vaní. Vaše telo, ako aj kúpeľňa sa vám odvďačia.

AUTOR: PG
FOTO: ARCHIV FIRIEM