https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

KUCHYŇA, KTORÁ ROZPRÁVA PRÍBEH

27.11.2018 │ Tradícia v dizajne nikdy nevyjde z módy a jej korene nevytrhnú žiadne trendy. Udržiava si kvalitu, nemiznúcu eleganciu, nevýslovnú krásu a štýl, ktorý trvá. Návrat ku koreňom znamená luxus. Luxus vybudovaný na dlhej životnosti a príťažlivosti, ktorou sa v prípade dizajnu vyznačujú prírodné materiály. Tie v sebe ukrývajú dekádu skúsenosti puritánskej čistoty a jemných línií píšucich v interiéri dobrodružný príbeh. Staňte sa jeho súčasťou vo vašej kuchyni a nechajte sa sprevádzať dejstvami, v ktorých hlavnú úlohu hrá drevo a kameň.

UDRŽIA JU V KONDÍCII!

Zdravý a racionálny prístup k stravovaniu je momentálnym trendom, ktorý vedieme s cieľom zabezpečiť si dlhý a vitálny život. Dokonalý základ a možnosť uplatňovať takýto životný štýl vám poskytuje kuchyňa. Odvďačte sa jej a doprajte jej starostlivosť, ktorá ju udrží v kondícii. Práve masívne drevo a kameň dodá vašej kuchyni schopnosť a silu obstáť v náročných podmienkach jej prevádzky.

DREVO - NOSITEĽ ŠTÝLU A TRENDOV

Trend otvorenej dispozície začlenil kuchyňu do rodinného života a spôsobil, že sa stala komunikačným jadrom a miestom stretnutí, ktoré z varenia spravilo spoločenskú udalosť. Kuchyňa si preto vyžaduje určitú dávku veľkoleposti, ktorú jej zaručí práve drevo. Ako jeden z mála materiálov je samo o sebe nositeľom luxusu a štýlu schopné premeniť kuchyňu na reprezentatívny priestor. Drevená kuchynská linka však nemusí hneď znamenať zariadenie kuchyne v rustikálnom či vidieckom štýle. Kuchyňa inšpirovaná prírodným dizajnom rešpektuje dlhotrvajúci trend čistých línií a prítomnosť štruktúry dreva zjemňuje chladný dojem, ktorým sa často ultramoderné interiéry vyznačujú.

PREDURČENÉ NA MIERU

Masívne drevo má niekoľko užitočných vlastností, no jeho nespornou výhodou je materiálová, tvarová a farebná variabilita. To vám umožní vyrobiť kuchyňu presne na mieru a zohľadniť tak všetky vaše potreby. Kvalitný návrh navyše dokáže prekonať stavebné a technické danosti priestoru a zabezpečiť tak jedinečné riešenie spĺňajúce náročné požiadavky modernej kuchyne. Jej umiestnenie a dispozícia musí mať však svoje pravidlá a práve riešením na mieru sa vám ich podarí jednoduchšie zrealizovať. Dbajte na logické usporiadanie spotrebičov, polohu, orientáciu, jej maximálne využitie, optickú ľahkosť a dostatočný priestor na stolovanie, pokiaľ nemáte samostatnú jedáleň.

LÍNIA DEJA URČOVANÁ DEKOROM DREVA

Súčasné kuchynské trendy determinuje minimalizmus a do popredia sa preto dostáva hliník, ušľachtilá oceľ či lesklé povrchy. Ak však vašej kuchyni túžite zachovať prírodný potenciál, no zároveň ľahkosť a subtílnosť línií, siahnite po drevinách s jemnejšou kresbou v tlmených zemitých farbách. Túto požiadavku dokonale rešpektuje buk, jelša či orech. Elegantný a luxusný nádych kuchyňa nadobudne súčasným použitím svetlých odtieňov, ktorých nositeľmi sú najmä jaseň, pínia a breza. Takýto nadčasový koncept ponúkajú hladké či rámové dvierka z brezy v pieskovo-bielom odtieni v kombinácii s modrastým nádychom buku. Drevené vyhotovenie kuchyne okrem príjemného vizuálneho dojmu poskytuje aj jedinečnú haptiku. Hitom na trhu je povrch kuchynskej linky z hrubo opracovaného dreva, ktorého surovosť z nej robí umelecký artefakt. O hmatateľný pôžitok sa v súčasnosti preto usilujú aj výrobcovia dyhy a dezénov dreva, ktoré kuchynskej linke zabezpečia obdobný efekt ako v prípade masívu. Kvalitný dizajn a pôsobivé riešenie preto dosiahnete aj pomocou alternatívnych materiálov, ktoré nabijú kuchyňu štýlom a vkusom. Nebojte sa kombinovať tradíciu s modernými povrchmi. Zladíte ich vďaka spoločnej farbe, štruktúre či zaujímavému detailu, výsledkom čoho môže byť lesklá kuchynská linka s dreveným obkladom a kamennou pracovnou doskou.

TVRDÁ A ODOLNÁ AKO SKALA

Všetky predpoklady pre dokonalý výsledok vašej kuchyne má okrem dreva aj kameň. V kuchynskej architektúre zohráva dôležitú úlohu, pretože podčiarkuje autentický efekt interiéru a zdôrazňuje jeho individualitu, čo si dnes za cieľ kladú najnovšie dizajnové trendy. Vaša kuchyňa vďaka nemu tak získa odolnosť a tvrdosť žuly! Práve tento druh kameňa poskytuje kuchyni životnosť a trvácnosť. Ide o vyvretú horninu, ktorá v závislosti od zloženia minerálov disponuje širokou škálou farebnosti. Nepodlieha módnym trendom a do interiéru prináša elegantný a jedinečný vzhľad. Vyznačuje sa farebnou stálosťou, trvácnosťou, jednoduchou údržbou a nízkou nasiakavosťou, preto je obzvlášť vhodná ako obklad steny za kuchynskou linkou. Mnohí sa v prípade kameňa obávajú jeho mechanického opotrebenia, súčasné obklady však svojim vyhotovením zabezpečujú úplne bezproblémovú údržbu a zaujímavý prírodný dizajn, ktorý nádherne doplní i neorganické materiály. Žula je síce najpoužívanejším kameňom v interiéri, no svojim príjemným vzhľadom a obdobnými vlastnosťami sa tu uplatní aj pieskovec.

VYGRADUJTE DIZAJN POMOCOU PRACOVNEJ DOSKY

Pracovná doska spolu so stenou za kuchynskou linkou patrí k najexponovanejším častiam kuchynského priestoru, preto aj pri jej výbere dbajte na trvácnosť a investujte do večnosti! S kvalitou si tyká masívne drevo, ktoré zjednotí vašu kuchynskú linku a svojimi prirodzenými vlastnosťami vám zabezpečí originálnu pracovnú plochu. Ak sa však pre ňu rozhodnete, treba počítať s jej pravidelným ošetrovaním pomocou olejov. Lakované drevo je navyše náchylnejšie na pôsobenie horúcich a studených nápojov. Lepšie mechanické vlastnosti pri bežných kuchynských aktivitách preto prejaví skôr pracovná doska z kameňa. Jej vyhotovenie zo žuly pokojne zastúpi aj dosku na krájanie, horniny ako mramor, vápenec, travertín či pieskovec však už takúto pevnosť nemajú, no zachovávajú si stabilnú atraktivitu a luxusný charakter. Ak sú vaše sympatie na strane kamenného povrchu, no nie ste celkom presvedčení o jeho prírodnej variante, siahnite po kompozitných materiáloch, investícia do ktorých sa rovnako časom zhodnotí.

AUTOR: PG
FOTO: ARCHÍV REDAKCIE