https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

DETSKÁ IZBA AKO Z ROZPRÁVKY: NÁJDITE JEJ TEN SPRÁVNY ŠTÝL

22.10.2018 │ Každá správna detská izba musí byť jednoduchá a hravá. Vždy však zaleži od určitých faktorov ako konkrétne bude vybavená. Chlapčenská izba predsa vyzerá inak ako dievčenská, pričom je treba brať ohľad aj na vek, koníčky a obľubené záležitosti vášho dieťaťa. Ak vám dieťa práve začína vystrkovať rožky a okúsilo by rado nový vzhľad svojej izby, nechajte sa inšpirovať a pripravte mu vytúženú zmenu v izbe. A možno popritom v sebe objavíte aj skrytý talent interiérového dizajnéra. 

Vyšplhajte sa na strom ↓

Izba využíva tému prírody a vytvára tak naozaj jedinečnú atmosféru. Celý tento štýl prechádza izbou, najviac je badateľný na veľkom zelenom strome, ktorý je vyseknutý z peny a nalepený na stene, a na detailnej tapete oproti. Na strom sa netreba chodiť šplhať len do záhrady; rebrík s plošinkou vytvára dojem príbytku na strome. Svetložlté steny a šatník dodávajú priestoru príjemnú atmosféru. Zavesené guľaté doplnky odrážajú denný a mesačný svit do vnútra izby. 

Vstúpte do kozmu ↓
 
Táto izba je priestorovo menšia, avšak ponúka množstvo žiarivých farieb. Pruhované steny a posteľne kóje vytvárajú perfektné útočisko pre zaneprázdnené deti. Dominantou izby ostáva osvetlený strop v podobe okna vesmírnej lode s pohľadom na ďaleké hviezdy. Ľahko si pri tomto pohľade spomeniete aj vy na to, ako ste chceli byť astronautom. A niektorí z nás by to určite uvítali aj dnes.
 
Pre slečny ↓
 
Napriek tomu, že táto dievčenská izba je tmavších farieb, má prvky štýlovosti vo forme farebného koberca, fialových lámp a poličiek v tvare kocky. Jednoduchý pekný vzor na stenách je príjemný, poschodová posteľ šetrí miesto a ponúka možnosť pozrieť sa na izbu zhora. Menší pracovný kút môže ľahko rásť s dievčaťom, napríklad aj vďaka rastúcemu nábytku.
 
 
Pre najmenších ↓
 
Priestranná izba pre menšie deti má okrem postelí aj miesto na hry a vzdelávanie. Kriedové tabule na stenách vo výške detí ich inšpirujú ku všemožnej kreativite. Lezecká časť s rebríkom poskytuje miesto pre uvoľnenie nahromadenej energie. Keď príde na rad spánok, dieťa sa s radosťou uchýli pod perinu vo farebnej poschodovej posteli.
 
 

 

Prstom po mape ↓

Podkrovná izba pôsobí útulne a poskytuje dostatok priestoru pre dieťa. Tapeta v štýle mapy sveta pôsobí na myseľ a vytvorí u dieťaťa radosť z cestovania a pocit dobrodružstva, odhliadnuc od zlepšenia geografie. Veľká čierna stena v sebe v skutočnosti ukrýva tabuľu na písanie kriedou, kde si môže dieťa viesť domáce úlohy alebo si len tak kresliť a posilňovať svoju fantáziu.

Nezabudnite na kvalitný nábytok ↓

S redizajnom detskej izby je vhodné zakomponovať rastúci nábytok, presnejšie stôl a stoličky. Zaniká tak potreba neskôr dokupovať vyššie stoly a stoličky. Detský rastúci stôl rastie s ľahkosťou spolu s dieťaťom, pretože je výškovo nastaviteľný. To znamená, že sa výškovo prispôsobuje postave dieťaťa, od útleho veku až do dospelosti. Taktiež je možné neskôr stôl nakloniť o požadovaný uhol a vytvoriť tak lepšie podmienky na študovanie či inú aktivitu. 

AUTOR: MD
FOTO: ARCHIV REDAKCIE