Záhradníctvo LOSKOL
Záhradníctvo LOSKOL

REPORTÁŽ: CHALET ZERMATT PEAK

16.1.2019 │ Ak máte chuť presťahovať sa do hôr, alebo aspoň preniesť hory v podobe horského luxusu do mesta, potom je chalet tou správnou voľbou. Nechajte sa unášať romantickou atmosférou plnou dizajnu v teple domova. Prémiový 5-hviezdičkový chalet sa nachádza len niekoľko minút od centra Zermattu vo Švajčiarsku. Okrem jeho komfortnej dostupnosti oceníte vynikajúce situovanie najmä vďaka dych berúcemu panoramatickému výhľadu na hory.

DIZAJN

Interiérové prevedenie spĺňa normy tej najvyššej kvality. Celý priestor je navrhnutý koncepčne, s použitím vybraných prírodných materiálov a kvalitným remeselným spracovaním. Interiér je ladený v zemitých teplých farbách, čím sa jeho tvorcovia snažili o dosiahnutie splynutia s okolitou krajinou a prírodou. Elementy ako drevo, kameň či koža len znásobujú celkový pocit luxusu, ktorý môžete vidieť už na prvý pohľad. Éterický pôžitok s romantickým podtónom zabezpečujú vhodne zvolené kryštálové svietidlá, ktoré okrem dizajnového efektu zohľadňujú požiadavku vysokej svietivosti či úspornosti energie. Kompaktný interiér ponúka prvky z celého sveta, a tak si skutočne každý dizajnérsky gurmán príde na svoje

Chalet plný horského luxusu vám ponúka 5 spálni s vlastnou kúpeľňou a šatníkom, otvorenú dispozíciu obývačky, kuchyňu, jedáleň, wellness zónu, ktorá zahŕňa saunu, jacuzzi či miestnosť na oddych a privátne itness centrum. Rovnako tu nájdete exteriérovú kuchyňu s jedálňou na terase, lyžiareň či dokonca vlastnú vínnu pivnicu.

OBÝVAČKA

V obývačke si môžete na ergonomickej sedačke vychutnať kvalitný zvuk z audio video zostavy či pohľad na plápolajúci oheň z bio krbu. Keďže dizajnéri mysleli skutočne na všetko, môžete priamo z obývacej miestnosti vyjsť na terasu, ktorá vám ponúkne nezabudnuteľné pohľady na kultový Matterhorn.

SPÁLŇA

Každá z piatich spálni ponúka dokonalý komfort v podobe vlastnej kúpeľne či šatníka, čo ocenia najmä ženy. Drevená podlaha s vhodne zvolenými kožušinovými doplnkami dodáva priestoru ten správny šmrnc, čo len potvrdzuje, že na detailoch záleží.

KÚPEĽŇA

Kúpeľňa, ako súčasť spálne, je plne vybavená od toalety, cez vyhrievané zrkadlá, chromový radiátor, až po zabudovaný sušič na vlasy. Všetky komponenty sú umiestnené premyslene, dôsledne a na dosah ruky.

KUCHYŇA A JEDÁLEŇ

Dominantou jedálne je nepochybne hand-made kryštálový luster Murano, ktorý zaujme hneď na prvý pohľad. A práve pod jeho honosnou krásou si môžete vychutnať večeru v kruhu rodiny za oválnym stolom so skleneným povrchom a na pohodlných kožených stoličkách slonovinovej farby. Pokrmy si môžete pripraviť v priestrannej kuchyni, ktorej dizajn sa nesie v znamení drevenej podlahy, brazílskeho kameňa, či talianskeho mramoru. V prípade, že holdujete vareniu na čerstvom vzduchu, určite oceníte kuchyňu na terase, ktorá je príjemne prepojená s dizajnovým jedálenským setom.

RELAXAČNÁ ZÓNA

Svoje svaly môžete posilniť v plne funkčne vybavenom itness centre, alebo príjemne revitalizovať telo aj myseľ vo vnútornom bazéne, jacuzzi či fínskej alebo švédskej saune. Celá relaxačná zóna je navrhnutá z ľahko udržiavateľných materiálov ako napríklad z béžového prírodného talianskeho kameňa, a tak si môžete oddych vychutnávať plnými dúškami.

AUTOR: TM
FOTO: CHALET PEAK, ZERMATT

"Zmeny v tradičnej architektúre sú povolené len ak ide o zlepšenie. V opačnom prípade treba zachovať tradíciu. Popravde, aj to čo je stovky rokov staré má silnejšie puto než lož, ktorá kráča po našom boku."
Adolf Loos
Architekt

Informácie