https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

VĎAKA KONTINENTÁLNEJ POSTELI SA VYSPÍTE AKO V 5***** HOTELI

05.08.2018 │ Strávili ste dovolenku v luxusnom hoteli a rozmýšľate, čo bolo dôvodom pokojného harmonického spánku? Dovolenková pohoda či vysnívaná destinácia? Popri týchto nepopierateľných faktoroch sa o váš neopakovateľný oddych postarala hotelová posteľ. Všetky štvor a päť-hviezdičkové hotely po celom svete sú dnes vybavené kontinentálnymi posteľami, ktoré sú synonymom dokonalého odpočinku. Vaše spanie premenia na kráľovský zážitok a nemusíte pritom cestovať vôbec ďaleko. Krajinou snov sa vďaka kontinentálnej posteli môže stať aj vaša spálňa.

Kontinentálne postele sú navrhnuté a vyrábané s najvyšším možným dôrazom na pohodlie a podporu tela počas odpočinku, na dlhú životnosť všetkých konštrukcií, ľahkú údržbu a v neposlednom rade i na vzhľad a štýl. Kontinentálna posteľ je najdokonalejším produktom, ktorý z hľadiska zdravého spánku môžete do svojej spálne zakomponovať. Nájdete ich v kráľovských palácoch, najluxusnejších hoteloch sveta či na elegantných jachtách, ale i vo všetkých spálňach tých, ktorí si povedali, že už na žiadne kompromisy s vlastným zdravím nepristúpia. Tak ako Američania alebo Škandinávci, ktorí si ich už dávno zamilovali. Kontinentálne postele rozoznáte na prvý pohľad. Sú vysoké a tvoria kompaktný celok vďaka trom vyladeným vrstvám matracov, hutnosti konštrukcie rámu a variabilite dizajnov. 

SILA TROCH MATRACOV 

Korpus kontinentálnej postele tvorí samonosný rám z masívneho dreva so vstavaným lamelovým roštom. Dokonalý spánok vám však nezabezpečí len konštrukcia, ale predovšetkým matrac postele. Kontinentálna posteľ ich má hneď tri, čo sa odráža aj na celkovom pohodlí, ktoré je až trojnásobne väčšie ako na klasickej posteli. Úlohu tzv. základne plní spodný diel vybavený zdvojeným jadrom a teda dvomi vrstvami pružín, ktoré spolu s dreveným rámom zaisťujú stabilitu. V závislosti od modelu postele ho tvoria taštičkové pružiny rôznych výšok a usporiadaní zón. Celkovo zabezpečuje posteli prirodzenú tuhosť, odrazovú pružnosť spolu so vzdušnosťou a dlhou životnosťou. Ideálne rozkladá tlak absorbovaný nosným zónovým matracom, ktorý je hlavným článkom postele a akýmsi pilierom trojice matracov. Má voliteľnú tuhosť, podopiera telo a udržiava chrbticu v optimálnej polohe tým, že sa prispôsobuje potrebám jeho jednotlivých partií. Naprieč modelmi sa líši pružinovou konštrukciou, roznášajúcimi penovými vrstvami, výškou a „odozvou“. Ide o konštrukčne vyladený celok, ktorý je navrhnutý maximálne kompatibilne so základňou, preto nie je možne medzi jednotlivými modelmi postelí navzájom kombinovať či zamieňať základňu a matrac. I v hlavnom matraci sa nachádzajú taštičkové pružiny, ktoré sú jednotlivo uložené v textilných puzdrách, vďaka čomu každá reaguje na vyvíjajúci tlak tela samostatne. Navyše zaisťujú i dokonalé odvetranie vlhkosti. Všetky matrace sú otočné, opatrené prateľnou vrstvou poťahu s ochranou proti kĺzaniu. Tým zabezpečuje dokonalú súdržnosť nielen so základňou, ale aj s treťou vrstvou tzv. topperom. Umocňuje nezameniteľný pocit komfortu a jemne dolaďuje pohodlie celej postele.

ŠKATUĽA S PRUŽINAMI 

Box spring alebo tzv. „základňa s pružinami“ je tajomstvom, ktoré robí kontinentálne postele také jedinečné. Tento mechanizmus vynašli v USA a až Škandinávci ho dotiahli do dokonalosti. Jeho základom je jadro tvorené viacnásobným systémom pružín poskytujúcich telu optimálnu podporu počas spánku a komfortnú výšku pri vstávaní z postele.

ÚSPECH JE SKRYTÝ V DETAILOCH

Ako na klavíri ladíte desiatky strún, tak aj svoju posteľ môžete ladiť v množstve detailov. Kontinentálna posteľ ponúka veľa možností ako prejaviť váš individuálny štýl aj na tomto kuse nábytku. Odieť do jedinečnosti ju možno výberom čalúnnickej látky a voľbou výšky, dezénu či farby čela. Nevšedný a nadčasový dizajn vašej postele ovplyvníte aj originálnymi nožičkami. Drevené, sklenené alebo kované budú zárukou elegancie, noblesy a originality. Posteľ sa stane umeleckým dielom vašej spálne, ktorá precízne dovedie jej interiér do dokonalosti. Prejdite od snov k činom a zaobstarajte jednu z kontinentálnych postelí.

AUTOR: PG
FOTO: SPIRIT CONTINENTAL, ARCHÍV REDAKCIE