Hotel International

REZORT BLACK STORK: TATRANSKÝ GOLF A JEHO VÝNIMOČNÉ DIMENZIE

11.07.2019 │ Vysoké Tatry sú nepochybne jednou z najatraktívnejších lokalít na Slovensku, pritom trávenie voľného času v našich veľhorách ponúka omnoho viac, než len horskú turistiku. V tieni týchto majestátnych končiarov človek môže nájsť, na slovenské pomery ešte stále pomerne netradičné, športové vyžitie, ktoré každému záujemcovi ponúka Golf Rezort Black Stork (Čierny bocian). Na 120 hektároch plochy sa rozprestiera 27-jamkové ihrisko svetovej úrovne, ktorého jedinečnosť akcentuje okolitá malebná scenéria, nedotknutá príroda a svieži tatranský vzduch.

NIE LEN PRE VYVOLENÝCH

„Tatranský golf“ je dostupný naozaj každému, kto oň prejaví záujem. A to nie len čo sa týka dopravy (rezort je dobre dostupný autom, blízko neho sa tiež nachádza vlaková zástavka – spojenie Poprad - Veľká Lomnica-Tatranská Lomnica). Vstup na golfové tréningové plochy (kryté odpalisko, chipping area a putting green) je bezplatný pre každého hosťa, aj pre úplných začiatočníkov. Na golfovej recepcii záujemcom vysvetlia základné postoje a zapožičajú aj golfové palice, či výstroj. Ak nie ste práve zdatným golfovým hráčom, ale láka vás tento elegantný šport, k dispozícii je vám taktiež golfová škola, profesionálny tréner golfu a golfový inštruktor, pričom hodinová výučba golfu pre dvoch vrátane zapožičania výstroja a loptičiek s trénerom stojí 49 €. Za tri dni (15 hodín výučby) je možné zložiť aj skúšky na Zelenú kartu, ktorá slúži ako osvedčenie pre golfistu o znalosti pravidiel, etikety a praktickej hry golfu. Certifikát Zelená karta oprávňuje držiteľa hrať golf, naučí ako sa pohybovať po ihrisku a ako hrať. Počas prázdnin ju môžu získať i juniori od 5 do 16 rokov počas golfových kempov realizovaných od pondelka do piatka. Golfisti iste uvítajú výhodnejšie permanentky na hru a množstvo golfových turnajov o atraktívne trofeje a výhodné ceny.

Rezort popri golfe ponúka aj mnohé iné možnosti trávenia voľného času. Jeho súčasťou je štýlový štvorhviezdičkový Hotel International**** unikátny vďaka svojej polohe priamo na ihrisku a samotná stavba je navrhnutá tak, aby čo najviac vynikli danosti prostredia, v ktorom sa nachádza. Zatiaľ čo aktívnejší členovia rodiny budú trénovať svoje zručnosti na prekrásnych šírych greenoch rezortu, gurmáni iste ocenia lahodné pokrmy miestneho šéfkuchára a jedinečné cukrárenské výrobky vyrábané priamo v hoteli. Zrelaxovať sa okrem toho môžete aj v atraktívnom hotelovom wellness , vonkajších bazénoch s nezabudnuteľným výhľadom na štíty našich veľhôr a okrem golfu si zahrať na 18 jamkách i footgolf (pravidlá ako pri golfe, ale hrá sa s futbalovou loptou). V lesoch TANAP-u, v okolí ihriska, je viac ako 20 km asfaltových ciest bez prístupu automobilov, a tak je obrovským bonusom taktiež požičovňa horských bicyklov priamo v Hoteli International****. Keď ihrisko pokryje sneh, udržiavajú tu takmer 15 km lyžiarskych bežeckých tratí s prevýšením len do 30 m.

Ing. Sylvia Hrušková, generálna riaditeľka golfového rezortu BLACK STORK Veľká Lomnica hovorí: „Už dávno neplatí, že golf je dostupný len pre klubových hráčov, čo podporujeme aj v Black Stork. Našim cieľom je popularizácia tohto krásneho športu a vytvorenie takých podmienok, aby golf mohlo hrať čo najviac ľudí. Je to typ športu pre všetky vekové kategórie, hrať ho môžu dokonca aj hendikepovaní. Keď sa človek raz naučí golf hrať, môže hrať stále, bez obmedzení. Okrem toho, že má nespochybniteľne kladné účinky na fyzickú kondíciu, zlepšuje tiež koncentráciu a harmonizuje telo i ducha.“

NAJVÄČŠÍ POČET (NIELEN) GOLFOVÝCH AKCII POČAS CELÉHO ROKA

Rezort počas roka pripravuje mnoho zaujímavých sprievodných akcii a turnajov. Za mnohé spomenieme napríklad Majstrovstvá Lomnického golfového klubu či Juniorské majstrovstvá Slovenska FALDO SERIES Slovakia Championship pod záštitou Nicka Falda, šesťnásobného víťaza Major. Zároveň 5 víťazov od 12 do 21 rokov postupuje na európske finále. Jedným z najznámejších podujatí je však charitatívny turnaj Charity Golf Cup. „Pred dvanástimi rokmi sme zorganizovali pod záštitou Petra Bondru a hráčov z NHL myšlienku s výrazným charitatívnym rozmerom: pozvali sme osobnosti, ktoré sú ochotné spojiť sa pre pomoc iným. Počas 11 ročníkov turnaja sa nám podarilo pomôcť rôznym spôsobom hendikepovaným deťom v sociálne slabších rodinách a úspech celej akcie nás stále poháňa vpred," hovorí Sylvia Hrušková. Charity Golf Cup 2019 sa tak aj tento rok uskutoční na ihrisku Black Stork v sobotu 3. augusta a osobnú účasť prisľúbili okrem hokejistov Petra Bondru, Miroslava Šatana, Richarda Lintnera či Zdena Cháru aj Adela Vinczeová, Milan Lasica, Ady Hajdu, Filip Tuma a ďalšie osobnosti. 

POZITÍVNY VPLYV AJ NA PRÍRODU 

Popri všetkých spomenutých aspektoch má rezort kladný dosah aj na okolitú faunu a flóru, a to práve vďaka citlivému rešpektovaniu okolitého prostredia a krajiny. V januári 2015 bol ukončený monitoring životného prostredia, ktorý potvrdil, že vďaka vplyvu golfového ihriska vzrástla biodiverzita územia ihriska aj priľahlej časti ochranného pásma TANAP-u o 6 až 100 % pre jednotlivé živočíšne druhy.

BÝVANIE PRIAMO NA GOLFOVOM IHRISKU

Golf Rezort Black Stork sa rozvíja a napreduje aj v smere developmentu o čom svedči aj privátna a komerčná výstavba zahŕňajúca fínske zruby, apartmánové domy a v neposlednom rade predaj lukratívnych pozemkov. Ticho a oddych, Vysoké Tatry ako na dlani a  absolútne unikátnu lokalitu v golfovom raji pod Tatranskými štítmi v sebe snúbia pozemky v lokalite Čierny bocian pri golfovom ihrisku nad obcou Veľká Lomnica. Stavebné pozemky, exkluzívne a výnimočné vďaka svojej polohe a nádherným výhľadom, spĺňajú aj tie najnáročnejšie požiadavky a majú aj iné výhody: miesto pre relax, panenská príroda, raj pre golfistov a blízkosť komplexných služieb. Ako bonus získajú majitelia pozemkov členstvo v Lomnickom golfovom klube.

TEXT A FOTO: GOLF REZORT BLACK STORK