Hotel International

ABSOLVUJTE CESTOVATEĽSKÉ DOBRODRUŽSTVO PO ČESKU A SLOVENSKU (2. časť)

29.1.2019 │ Za plnohodnotným relaxom nemusíte cestovať ďaleko. Aj na Slovensku a v Čechách si môžete užiť úžasnú dovolenku naplnenú kompletnými službami. Zavedieme vás na miesta, kde zažijete regeneráciu v najlepších kúpeľoch, vychutnáte si pôvab starobylých hradov a zámkov a ubytovaní pritom budete v najatraktívnejších miestnych hoteloch citlivo kombinujúcich históriu s modernými prvkami. Nechajte sa sprevádzať najkrajšími lokalitami českého a slovenského kraja, ktoré sme pre vás poctivo vybrali podľa najnáročnejších požiadaviek.

SLOVENSKO

SEVERNÉ SLOVENSKO

Využite príležitosť a preskúmajte najhornatejšiu oblasť Slovenska s historicky cennou architektúrou, malebnými obcami a pozoruhodnými pamiatkami, v ktorých sa odráža bohatstvo ľudových remesiel tohto kraja.

ORAVSKÝ HRAD - Jedna z najväčších turistických atrakcií Slovenska sa týči na strmom vápencovom brale priamo nad obcou Oravský podzámok. Hrad vybudovaný ako „orlie hniezdo" nad riekou Orava bol sídlom Oravskej župy a dnes patrí k vyhľadávaným cieľom mnohých domácich i zahraničných filmárov.

BOJNICKÝ ZÁMOK - Významné sídlo vplyvných rodov Turzovcov a Pállfyovcov patrí k najkrajším pamiatkovým objektom na Slovensku. Zámok stojaci na travertínovej skale každoročne láka svojou krásou tisícky turistov. Tí obdivujú jeho romantický vzhľad, členitú fasádu a rozprávkové vežičky. K Bojnickému zámku patrí aj zámocký park, kde sa nachádza známa zoologická záhrada.

VILLA NEČAS**** - Ak hľadáte miesto pre odpočinok, v ktorom sa snúbi história s modernou romantikou, neďaleko centra mesta Žilina v upravenom zelenom parku leží kaštieľ z 18. storočia. V rámci neho sa nachádza komfortný hotel, reštaurácia, salóniky a podzemná vinotéka s pôvodnými tehlovými klenbami.

JUŽNÉ SLOVENSKO 

Rovinatá krajina pretvorená tokom Dunaja vás pozýva na výlet po turisticky atraktívnych miestach a viničných lokalitách s atmosférou pulzujúceho života.

CHÂTEAU BELÁ***** - Zažite aspoň na chvíľu život ako na zámku v dejinami nadýchanom hoteli nachádzajúcom sa na juhu Slovenska v dedinke Belá. Tradícia a luxus, ktorá sa v kaštieli stretáva vo vás zanechá nezabudnuteľné dojmy a zážitky. Pozoruhodný štýl a mimoriadny vkus odráža dobový nábytok, ktorý zdobí luxusné izby, salóny a apartmány hotela.

ZÁPADNÉ SLOVENSKO

Unikát v podobe najväčšieho riečneho ostrova v Európe vymedzuje oblasť Slovenska, kde na vás čakajú hradné dominanty, kúpeľné atrakcie, prechádzky vinicami a pravá chuť trdelníka.

CHÂTEAU AMADE***** - Nájdite inšpiráciu v elegantnom dobovom kaštieli v Luiséznom štýle, kde sa snúbi šarm a kúzlo histórie s dokonalým luxusom dneška. Zrelaxujete sa v pravých tureckých kúpeľoch a vaše zmysly rozmazná kulinárske umenie v podobe rafinovaných delikates v štýle de Gournay.

KÚPELE PIEŠŤANY - V údolí dolného toku najdlhšej slovenskej rieky Váh nájdete v príjemnom prostredí najväčšie kúpele na Slovensku so svetovým významom. Piešťany patria k najteplejším a najslnečnejším miestam na Slovensku, preto si v ktoromkoľvek ročnom období môžete plnohodnotne vychutnať liečivé účinky termálnych prameňov a sírneho bahna.

VÝCHODNÉ SLOVENSKO 

Typická aróma a jemná sladkastá chuť tokajského vína vás bude sprevádzať po dobrodružných prehliadkach rázovitým regiónom na východe Slovenska charakteristickým rozmanitým kultúrnym dedičstvom.

SPIŠSKÝ HRAD - Svetové dedičstvo na Spiši reprezentuje jeden z najväčších zrúcaninových hradných komplexov v strednej Európe, ktorého zložitá silueta originálne dotvára východný horizont spišského kraja. Predstavuje jedinečný príklad stredovekého komitátneho kráľovského hradu, ktorý sa na ploche 4 ha rozkladá na travertínovej kope.

BARDEJOVSKÉ KÚPELE - Príďte sa presvedčiť o prvotriednych službách a procedúrach do „kúpeľov pokoja“. Tak sa v niektorých starších listinách označujú kúpele ležiace v krásnom a pokojnom prostredí bardejovských lesov. Pobyt v nich ocenila aj cisárovná Alžbeta známa ako Sissi, po ktorej je pomenovaný liečivý prameň a tiež jedna z budov komplexu.

STREDNÉ SLOVENSKO 

Načrite do hlbín baníckej histórie, spoznajte kráľovské mestá a nechajte sa fascinovať najsevernejšou tureckou pevnosťou, skutočným pralesom či vyhasnutou sopkou.

KÚPELE SKLENÉ TEPLICE - Európsky unikát v podobe jaskynného párneho kúpeľa nájdete v najstarších kúpeľoch na Slovensku. Kúpeľ v prírodne vytvorenej jaskyni s teplotou vody 42°C, ktorá je bohatá na magnézium a kalcium je predurčená na liečbu pohybového ústrojenstva. Po absolvovaní ďalších procedúr, ktorých základom je táto liečivá termálna voda, bude vaše telo plné novej energie.

CHÂTEAU MIGNON**** - Roztomilý, pôvabný zámoček na konci priľahlého krásneho mestského parku v Dubnici nad Váhom, s citom pre krásu a srdcom v detailoch je pripravený potešiť všetky vaše zmysly. Nádherný kaštieľ z prvej polovice 17. storočia je ukrytý pod závojom brečtanu a v obklopení záhrady plnej pestrofarebných kvetov.

AUTOR: PG

FOTO: FOTO CZECH TOURISM, ARCHÍV HRADOV A KÚPEĽOV