Hotel Color

ABSOLVUJTE CESTOVATEĽSKÉ DOBRODRUŽSTVO PO ČESKU A SLOVENSKU (1. časť)

28.1.2019 │ Za plnohodnotným relaxom nemusíte cestovať ďaleko. Aj na Slovensku a v Čechách si môžete užiť úžasnú dovolenku naplnenú kompletnými službami. Zavedieme vás na miesta, kde zažijete regeneráciu v najlepších kúpeľoch, vychutnáte si pôvab starobylých hradov a zámkov a ubytovaní pritom budete v najatraktívnejších miestnych hoteloch citlivo kombinujúcich históriu s modernými prvkami. Nechajte sa sprevádzať najkrajšími lokalitami českého a slovenského kraja, ktoré sme pre vás poctivo vybrali podľa najnáročnejších požiadaviek.

ČESKO

SEVERNÉ ČECHY

Užite si úchvatné výhľady na členitú krajinu Severných Čiech, kde sa jedinečne mieša tradícia s modernými technológiami a architektúrou. Vďaka nespočetným možnostiam pre aktívny a pasívny odpočinok sa budete cítiť ako v naozajstnom raji.

HRAD FRÝDLANT - Živá učebnica stavebných slohov v dejinách umenia. Tak sa dá po architektonickej stránke nazvať najrozsiahlejšia pamiatka v severných Čechách. Pred viac ako dvomi stovkami rokov bola sprístupnená verejnosti, čo z nej robí najstaršie hradné múzeum v strednej Európe.

HOTEL VĚTRUŠE**** - Prvotriedna starostlivosť a pokojné ubytovanie v štvorhviezdičkovom štandarde na vás čaká v zrekonštruovanom zámočku v Ústí nad Labem. Vďaka jeho jedinečnej polohe budete mať počas celého pobytu unikátny výhľad na celé ústie, údolie rieky Labe a okolitú krajinu a popritom si môžete vychutnávať netradičné pokrmy rakúsko-uhorskej kuchyne.

JUŽNÉ ČECHY

Malebná juhočeská krajina ukrýva v sebe nespočetné množstvo kultúrnych pamiatok, hradov a zámkov, vďaka čomu sa na chvíľu prenesiete do dávnych čias. V spojení s jedinečným prírodným potenciálom kraja čakajú na návštevníkov služby a produkty tej najvyššej kvality.

KÚPELE TŘEBOŇ - Južné Čechy sa nevyznačujú tryskajúcimi minerálnymi prameňmi, no napriek tomu sa tu nachádzajú jedny z najstarších kúpeľov v Českej republike. Špičkové kúpeľné zariadenie Třeboň využíva k liečebným procedúram slatinu, ktorá pochádza z neďalekých rašelinísk.

ČESKÝ KRUMLOV - Navštívte historické sídlo Rožmberkovcov a prejdite sa kľukatými uličkami najromantickejšieho českého mesta ukrytého v šumavskom pohorí medzi meandrami Vltavy. Štyridsať budov a palácových stavieb sústredených okolo piatich zámockých nádvorí a jedenástich hektárov zámockej záhrady je pod ochranou UNESCO a zaraďuje sa medzi najrozsiahlejšie stredoeurópske zámocké komplexy

VÝCHODNÉ ČECHY

Nasledujte vôňu pardubického perníkového korenia a objavujte kultúrne a prírodné dedičstvo Východných Čiech, ktoré vám zaručene prinesú množstvo cestovateľských potešení.

KÚPELE BOHDANEČ- Nasledujte stopy významného architekta 20. storočia Jozefa Gočára, ktorý dal jedinečnú harmonickú atmosféru kúpeľom Bohdaneč. Ležia v nádhernom prostredí Polabskej nížiny v obklopení rybníkov a lesov, ktoré lákajú k nenáročným prechádzkam. Zásadným liečebným zdrojom je slatina, no bohaté rozptýlenie ponúkajú aj ďalšie pestré procedúry.

HOTEL MIURA**** - Novú dimenziu českej architektúry predstavuje hotel v srdci Beskyd, kde vrcholy a hrebene hôr ustupujú do zrúcanín hradov a riečnych žľabov. Do tejto vidieckej scenérie architekt Richard Kučík odvážne zakomponoval dizajnový komplex, ktorý umožňuje hosťom užívať si high-tech kúpeľné procedúry a zároveň obdivovať prvotriedne umenie v podobe originálnych diel Andyho Warhola a Damiena Hirsta.

ZÁPADNÉ ČECHY

Nechajte sa zlákať na výlety po malebnom území Západných Čiech vymedzenom krajmi Plzeňska a Karlovarska. Charakteristický ráz im dodáva prostredie bohaté na minerálne pramene a s nimi súvisiace rozmanité kúpeľnícke atrakcie.

HRAD LOKET - Objavte „kľúč ku Kráľovstvu českému." Takúto prezývku si vyslúžil vďaka dômyselnému systému opevnenia najkrajší hrad v Českej republike hrad Loket. V nedobytnom sídle sa najradšej zdržiaval legendárny panovník Karol IV., ktorý tu založil mesto Teplé kúpele (dnešné Karlove vary), potom ako mu jeho družina ozdravila chorú nohu v žriedle horúcej vody vyvierajúcej v jednej z jeho zverníc.

HOTEL ESPLANADE SPA & GOLF RESORT***** - Kúpeľnícky potenciál kraja využívajú aj mnohé ubytovacie zariadenia, ak však túžite po športovo-rekreačnom pobyte, zavítajte do hotela Esplanade, ktorý sa nachádza v nádhernom lesoparku Mariánskych lázni. Ponúka svojím klientom jedinečnú kombináciu aktívneho odpočinku a relaxácie v spa & wellnes centre.

STREDNÉ ČECHY

Poodhaľte tajomstvo rovinatej krajiny Stredných Čiech pretvorenej kľukatými riekami. Charakteristické stabilné počasie poskytuje ideálne podmienky na objavenie kúzla tohto kraja.
 
HOTEL KAMPA – STARÁ ZBROJNICA****  - Doprajte si ubytovanie najvyššej kvality a navštívte unikátny hotel s neopakovateľnou atmosférou rytierov a mušketierov priamo v centre historickej časti mesta Praha. Hotel predstavuje ideálne miesto pre všetkých, ktorí túžia spoznávať krásy hlavného mesta Českej republiky. Je situovaný len 5 minút chôdze od Karlovho mostu a ďalších významných historických pamiatok, no zároveň mimo bežného ruchu mesta v pokojnej lokalite v obklopení parku Kampa. V plnej miere spĺňa komfort štvorhviezdičkového hotela s prihliadnutím na jedinečnosť historickej budovy zo 17. storočia, v ktorej sídli. Vďaka svojej reputácii a prostrediu ho navštevujú mnohí známi českí umelci a osobnosti zo sveta šoubiznisu, politiky a športu.
 
KŘIVOKLÁT - Medzi lesnatými kopcami stredočeského kraja sa belie vysoká veža starobylého hradu s rozsiahlym opevnením, ktorý predstavuje jeden z najznámejších gotických hradov v Čechách. Jeho hradné siene zažili množstvo veselia, hostín a pitiek, ale tiež veľa závažných politických rozhovorov a osudových diplomatických rokovaní

AUTOR: PG
FOTO: FOTO CZECH TOURISM, ARCHÍV HRADOV A KÚPEĽOV