https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/
https://www.byvanieanehnutelnosti.sk/

PRÍBEHY POKOJA A ROVNOVÁHY Z INDUSTRIÁLNEJ SPÁLNE – POSTEĽ A NÁBYTOK

25.09.2018 │ V industriálnom štýle dokážete zariadiť aj spálňu malého mestského bytu, stačí na to len kúsok kreativity a výber vhodných doplnkov. Nechajte cez okná vstúpiť do bytu množstvo svetla, zvoľte tie správne farby, nábytok a detaily. Exkluzívny výsledok je zaručený.

Kontinentálna posteľ ako základ

Najdôležitejším prvkom spálne je samozrejme posteľ – do jej výberu preto neváhajte investovať čo najviac času. A nielen z hľadiska funkčnosti a praktickosti pri jej využívaní, ale samozrejme dbajte na jej dizajnovú príslušnosť k industriálnemu štýlu.

Vysoká kontinentálna posteľ bude vo vašej spálni šperkom. Tento exkluzívny typ postelí s vysokou ložnou plochou je veľmi často využívaný v najlepších svetových hoteloch a domácnostiach milovníkov luxusu. Spravidla ich tvorí samonosný rám a zostava matracov – spodného odpruženého korpusu, komfortného stredného matracu a luxusného vrchného topperu.

Kontinentálne postele majú nadčasový a veľmi elegantný vzhľad. Sú veľmi populárne v Spojených štátoch amerických, v Škandinávii, ale rovnako tak napríklad aj v bohatých Spojených Arabských Emirátoch. Ich prednosti sú jednoznačné – poskytujú nielen komfortný, ale hlavne zdravý spánok.

Nábytok

Práve veľké a rozmerné priestory loftových bytových jednotiek ponúkajú neuveriteľné množstvo alternatív, ako umiestniť nábytok či iné prvky do interiéru v dokonalej symbióze s našimi predstavami. Vami vybrané kusy nábytku v spálni by mali vhodným a elegantným spôsobom kombinovať už spomínané materiály ako drevo, sklo a samozrejme aj železo. Nebojte sa zariskovať ani výraznými koženými detailmi – kožené kreslo, vhodne umiestnené pri posteli či v útulnom kúte spálne vám ponúkne príjemné útočisko napríklad na čítanie kníh. Budete sa v ňom cítiť ako v rozprávke a aj vďaka nemu sa jednoducho prenesiete do sveta príbehov napísaných v knihách.

Tradičným industriálnym kúskom nábytku sú skrinky a úložné priestory na kolieskach. Úplne jednoznačne zapadajú do industriálneho interiéru, navyše oceníte ich praktickosť a všestranné využitie nielen v spálni, ale aj v iných miestnostiach vášho bývania.

Prvky a detaily

Aby bola vaša budúca industriálna spálňa dokonalá, nezabudnite na drobné detaily – práve tie vytiahnu z celého priestoru maximum. Vsaďte na dizajnové stojace svietidlá – tie umocňujú výnimočný charakter spálne najmä v noci. Hlavné závesné svietidlo pokojne vyberajte vo veľkých rozmeroch, nič ním nepokazíte. Práve naopak, luster s obrovským kovovým tienidlom dodá vašej spálni ten správny a ozajstný industriálny punc. V neposlednom rade máte na výber mnoho ďalších doplnkov z ocele, dreva či keramiky (vypínače na svetlo, rámy na obrazy, vázy a podobne) – aj nimi poľahky zdôrazníte svoj interiér.

 

 ◄ 1. ČASŤ

AUTOR: MR
FOTO: ARCHÍV REDAKCIE